Turista

ČESKÝ KRUMLOV CARD

1 VSTUPENKA DO 5 MUZEÍ

  • v ceně vstup do pěti jedinečných expozicmapa ČK CARD
  • úspora více než 50 % z běžného vstupného
  • možnost čerpání karty 12 měsíců od prvního využití
  • přenosnost karty na další osobu v dané kategorii
  • prodej v Infocentru Český Krumlov a v jednotlivých expozicích (kromě Klášterů Český Krumlov)

 

 

 

HRADNÍ MUZEUM A ZÁMECKÁ VĚŽ

Český Krumlov Card - HRADNÍ MUZEUM A ZÁMECKÁ VĚŽ Expozice Hradního muzea se nachází v tzv. Hrádku, který je nejstarší částí zámeckého areálu. Prezentace známá ze zámeckých prohlídkových tras se zde elegantně snoubí s muzejní expozicí. Kulisu dotváří Zámecká věž, která nabízí jedinečný výhled na historické město a přilehlý hradní příkop, který již po staletí slouží krumlovským medvědům.

 

REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Český Krumlov Card - REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Bohatý výběr z cenných exponátů o dějinách Českého Krumlova a jeho okolí můžete obdivovat v Regionálním muzeu, které se nachází v nově opravené barokní budově bývalého jezuitského gymnázia. Pozornost jistě zaujme i detailně propracovaný keramický model města, který je největším svého druhu na světě.

 

 

MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL

Český Krumlov Card - MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL Unikátní secesní budova fotoateliéru Seidel vypráví příběh o počátcích profesionální fotografie a místních průkopnících tohoto řemesla. Tvář města a jeho obyvatel před sto lety spolu s rozsáhlou sbírkou fotografického díla od dvou generací fotografů zavede návštěvníka zpátky do minulosti.

 

 

EGON SCHIELE ART CENTRUM

Český Krumlov Card - EGON SCHIELE ART CENTRUM Celoroční výstava o životě a díle Egona Schieleho (1890-1918), jehož matka se v Krumlově narodila. K vidění kresby, grafiky, osobní nábytek, dopisy, vizitky, desítky fotografií, genealogie Schieleho předků, dokumentace o krumlovských pobytech a motivech jeho díla. Paralelně výměnné výstavy umění 20. a 21. století.

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV

Kláštery Český Krumlov - expozice Život a umění v krumlovských klášterech

Expozice „Život a umění v klášteře minoritů" přibližuje návštěvníkům historii minoritského řádu, stejně jako stavební vývoj klášterního areálu. Součástí ambitu je též kaple sv. Wolfganga a rovněž Einsiedelnská kaple s unikátní kopií černé einsiedelnské madony. K nejzajímavějším exponátům patří kopie Krumlovské madony.

Expozice „Život a umění v klášteře klarisek", umístěná do bývalých dochovaných cel kláštera klarisek, představuje klášterní život středověkých řeholních sester řádu sv. Kláry v dobovém kontextu, životní příběh sv. Kláry a také historii města Český Krumlov a jeho klášterů.

BONUS - vstupné do Zahradního ateliéru Egona Schieleho pro držitele Český Krumlov CARD zdarma

Zahradní ateliér Egona Schiele

Přijďte nasát atmosféru zahradního domku na terasách, kde v roce 1911 žil a tvořil dnes světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918)! Přijďte posedět do pracovního prostředí uměleckého apartmá, dejte si kávu na přilehlé terase, prohlédněte si výtvarná díla současných umělců vzniklá v inspirativním prostředí ateliéru „100 let po Schielem".

Nabídka platí pro letní sezónu.

 

 

Cena karty

Ceník platný pro 2019:

Základní: 300 Kč

Snížená: 150 Kč (děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti do 26 let a ZTP)

Rodinná: 600 Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)

Poznámka: KARTU LZE POUŽÍT PRO VSTUP DO KAŽDÉ EXPOZICE POUZE JEDNOU.

Časté dotazy

Více informací