Turista

ČESKÝ KRUMLOV CARD

1 VSTUPENKA DO 5 MUZEÍ

 

  • v ceně vstup do pěti jedinečných expozic
  • úspora cca 50 % z běžného vstupného
  • možnost čerpání karty celý kalendářní rok
  • přenosnost karty na další osobu v dané kategorii
  • prodej v Infocentru Český Krumlov a v jednotlivých expozicích (kromě Klášterů Český Krumlov)

 

HRADNÍ MUZEUM A ZÁMECKÁ VĚŽ

Český Krumlov Card - HRADNÍ MUZEUM A ZÁMECKÁ VĚŽ Expozice Hradního muzea se nachází v tzv. Hrádku, který je nejstarší částí zámeckého areálu. Prezentace zámeckých komnat známá z prohlídkových tras se zde elegantně snoubí s muzejní expozicí. Kulisu dotváří Zámecká věž, která nabízí jedinečný výhled na historické město a přilehlý hradní příkop, který již po staletí slouží krumlovským medvědům.  

Tisíce nově vystavených cenností z depozitářů, kancelář a byt ředitele schwarzenberského panství, biograf promítající filmy z počátku 20. století, relikviář sv. Reparáta, renesanční věž - staletý symbol Českého Krumlova.

 

REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Český Krumlov Card - REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Bohatý výběr z cenných exponátů o dějinách Českého Krumlova a jeho okolí můžete obdivovat v Regionálním muzeu, které se nachází v nově opravené barokní budově bývalého jezuitského gymnázia. Pozornost jistě zaujme i detailně propracovaný keramický model města, který je největším svého druhu na světě.  

Historický obraz Českokrumlovska od pravěku až do konce 19. století, unikátní keramický model historického jádra města, galerie výtvarného umění od gotiky k baroku, originální interiér barokní jezuitské lékárny.

 

MUSEUM FOTOATELIER SEIDEL

Český Krumlov Card - MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL Unikátní secesní budova fotoateliéru Seidel vypráví příběh o počátcích profesionální fotografie a místních průkopnících tohoto řemesla. Tvář města a jeho obyvatel před sto lety spolu s rozsáhlou sbírkou fotografického díla od dvou generací fotografů zavede návštěvníka zpátky do minulosti.

Původní prosklený ateliér z přelomu 19. a 20. století, stále funkční technické vybavení, rozsáhlá sbírka fotografických prací - česko-německo-rakouské pomezí (začátek prohlídek každou celou hodinu).

EGON SCHIELE ART CENTRUM

Český Krumlov Card - EGON SCHIELE ART CENTRUM Celoroční výstava o životě a díle Egona Schieleho (1890-1918), jehož matka se v Krumlově narodila. K vidění kresby, grafiky, osobní nábytek, dopisy, vizitky, desítky fotografií, genealogie Schieleho předků, dokumentace o krumlovských pobytech a motivech jeho díla. Paralelně výměnné výstavy umění 20. a 21. století.

5.000 m2 - z toho 3.000 m2 výstavní plochy, 1.500 m2 ateliéry a apartmány pro současné umělce, 500 m2 muzejní obchod a kavárna ve skvostném komplexu budov bývalého městského renesančního pivovaru v centru Českého Krumlova.

PROVOZNÍ PŘESTÁVKA: uzavřeno od 1. 2. do 21. 4. 2016

KLÁŠTERY ČESKÝ KRUMLOV

Kláštery Český Krumlov Středověký klášter - Život a umění v klášteře minoritů od 1. 3. 2016

Tato expozice je umístěna v ambitu a přilehlých prostorech bývalého minoritského kláštera. Přibližuje návštěvníkům historii minoritského řádu, stejně jako stavební vývoj klášterního areálu. Prostřednictvím lunet má návštěvník možnost seznámit se s životem sv. Františka z Assisi umístěných na zdech ambitu a doprovodných interaktivních panelech. Součástí ambitu je též kaple sv. Wolfganga, která svou dispozicí vyzývá k představení významné vrcholně a pozdně středověké umělecké produkce.

 

Bonusy 2016

Vstupné do Zahradního ateliéru Egona Schileho pro držitle Český Krumlov CARD zdarma.

Cena karty

Ceník platný od 1. 1. 2016:

Základní: 300,- Kč

Snížená: 150,- (děti do 15 let, senioři nad 65 let, studenti do 26 let a ZTP)

Rodinná: 600,- Kč (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let)

Časté dotazy