Aktuality > 2020

Do Krumlova míří nejlepší badmintonisté z Čech a Moravy

Kde jsou lepší badmintonisté, v Čechách nebo na Moravě? Exhibiční utkání Čechy vs Morava, které se uskuteční 18. 6. 2020 v Českém Krumlově, napoví.

Čechy vs Morava v Českém Krumlově V Krumlově se představí kompletní domácí špička, za tým Čech nastoupí i dvojnásobní mistři republiky ve čtyřhře a odchovanci krumlovského klubu Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou s jejich trenérem Radkem Votavou, který se představí z pozice trenéra týmu Čech a je hlavním organizátorem této akce. Krumlovský klub bude reprezentovat i parabadmintonista Zbyněk Sýkora.

V Českém Krumlově se tak ukáže celá dospělá reprezentace, která zároveň otestuje nový extraligový model. Nejvyšší soutěž družstev (i s krumlovským extraligovým týmem) se od další sezóny bude hrát novým systémem na sedm zápasů (místo osmi) a jiné bude i počítání: na tři vítězné sety do 11 bodů. Jedno utkání má v sobě celkem sedm zápasů, a to dvě dvouhry mužů, jednu dvouhru žen, dvě mužské čtyřhry, jednu ženskou čtyřhru a jednu smíšenou čtyřhru.

Hrát se bude od 16:30 do 19:00 hod. Tahákem je a přímo na kurtu bude v týmu Moravy i trojnásobný účastník olympijských her Petr Koukal. Reprezentanti dorazí do Českého Krumlova ve čtvrtek okolo desáté hodiny a od 10:30 hodin do cca 15:45 je čeká natáčení propagačních videí na beach kurtech, atletickém oválu a v hale. I to může být zajímavé vidět.

Součástí programu bude i para-badmintonová exhibice mezi dvěma nejlepšími českými hráči na vozíku, Lukášem Šemberou a Zbyňkem Sýkorou. I tady půjde o souboj Čechy versus Morava, Lukáš je z Brna a Zbyněk trénuje v Českém Krumlově.