B2B

Český Krumlov získal v Berlíně cenu za Třetí meandr

CzechTourism Award 2014 Velký úspěch slavil Český Krumlov při čtvrtečním předávání cen CzechTourism Awards v Berlíně na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlin. Vyhrál kategorii nazvanou Nejlepší partner: Město, a to za rekonstrukci a oživení památek na svém druhém břehu, především za opravu synagogy a Domku Egona Schieleho. „Ocenění si Český Krumlov zasloužil za kontinuální nalézání nových funkcí pro památky a veřejných prostor v historickém centru města, konkrétně za projekty tzv. Třetího meandru, které jsou spjaté s místem," uvedl ředitel Czech Tourism Berlin Jiří Rosenkranz.

Tyto projekty jsou pro návštěvníky ze zahraničí velmi originální a atraktivní, což dlouhodobě potvrzuje i zájem německých médií o Český Krumlov. Z hlediska počtu evropských turistů přijíždějících do Krumlova jsou Němci na prvním místě. „Vliv na to má samozřejmě geografická dostupnost, ale také historické vazby. Například v českokrumlovském Museu Fotoateliér Seidel mohou návštěvníci nahlédnout do historie celého česko-německo-rakouského pohraničí a v rozsáhlé databance najdou třeba i fotografie svých předků," vysvětlila Eliška Koričarová z destinačního managementu Českého Krumlova. Museum Fotoateliér Seidel leží stejně jako loni opravená synagoga a Domek Egona Schieleho na území tzv. Třetího meandru na levém břehu Vltavy, který turisté v plné kráse objevují až v posledních letech.

Veletrhy CR Na hosty z Německa je Krumlov dobře připravený: Prohlídky města i památek v německém jazyce, stejně jako informační materiály, popisky k exponátům v muzeích či třeba praktické instrukce na parkovištích jsou samozřejmostí. Němečtí turisté patří i mezi pravidelné návštěvníky festivalů a slavností, letos si jistě nenechají ujít zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu, při němž zazpívá německý tenorista Jonas Kaufmann. Ve velké oblibě mají návštěvníci z Německa také krumlovský pivovar Eggenberg a místní gastronomii.

CzechTourism Awards není pro Krumlov jedinou cenou, která přispívá k dobrému jménu města v tuzemsku i v zahraničí. Loni získalo Velkou cenu cestovního ruchu za turistický portál www.ckrumlov.cz, na němž odborníci ocenili kvalitní a dobře zpracované informace.

Český Krumlov je také zapojen do kampaně agentury CzechTourism cílené především na zahraniční trhy. V rámci projektu CESTY ZA POZNÁNÍM je Český Krumlov vybrán mezi 12 klíčových destinací, kterými se Česko prezentuje v zahraničí. Město je prezentováno jako MĚSTO S PŘÍBĚHEM s podtituly:

Pohádka bez konce (Rožmberkové, alchymisti, Slavnosti pětilisté růže, Museum Fotoateliér Seidel)
Osudové město umělců (Egon Schiele)
Divadelní unikáty (Barokní divadlo, otáčivé hlediště, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov)
Město z jiné perspektivy (Vltava, vodáctví)

Revitalizace českokrumlovské Synagogy a Ateliéru Egona Schieleho byla realizována díky podpoře evropských financí prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad.

Logo ROP