Turista > Infocentrum Český Krumlov

NESEŠ BEZ NÁROKŮ | SRDCE SVOJE NA DLANI | JSI Z NEBE MODŘ | POSELSTVÍ PROROKŮ | KÉŽ LÁSKA NÁM NEZPLANÍ 

Český Krumlov je místem lásky a setkání. Krásná zákoutí by zdaleka nestačila, kdyby nebylo lidských osudů. Krumlov nejsou jen architektonické skvosty. Ty mnohem spíše tvoří jen kulisy lidským příběhům. A v příbězích se vždy objevuje láska. Vždyť čím bychom my lidé byli bez lásky?

Připravili jsme pro Vás dva nápady, jak oslavit Valentýna. Výlet s přespáním (SE SRDCEM NA DLANI) nebo celodenní výlet bez přespání (VE ZNAMENÍ VALENTÝNA). Valentýn se slaví 14. února a letos vychází na úterý. Přijet můžete již předcházející víkend nebo ten následný.

Ať tak či tak, doufáme, že si vyberete a Český Krumlov ve Vás zanechá ty nekrásnější dojmy.

Valentýn nabídka 2012

  Se srdcem na dlani 2.299,- (dvoudenní program s přenocováním)

Pobytový program "Se srdcem na dlani" zahrnuje jedno přenocování v pensionu umístěném v širším historickém jádru (cca 10 min. chůze od náměstní). Součástí ubytování je slavnostní snídaně do postele a parkování. Prohlédnete si unikátní expozici Museum Fotoateliér Seidel, z něhož si odnesete originální tematickou fotografii (13 x 18 cm) v dobových kostýmech a kulisách. Čím vroucněji se k sobě přitulíte, tím lépe bude fotografie připomínat oheň Vaší lásky. A jelikož láska prochází žaludkem, další část programu spočívá v návštěvě restaurace hotelu Zlatý anděl**** přímo na krumlovském náměstí. Tam ochutnáte rožmberské menu sestavené šéfkuchařem. Poslední součástí tohoto valentýnského programu je procházka městem s "utrženým sluchátkem", tj. služba audioguide. Jde o průvodce městem, který mluví, jen když chcete.

Podrobné informace

Přeji si objednat

 

  Ve znamení Valentýna 1.349,- (jednodenní program)

Svatovalentýnský program "Ve znamení Valentýna" je svého druhu jednodenním výletem. Čeká Vás prohlídka unikátní expozice Musea Fotoateliér Seidel, z něhož si odnesete originální tematickou fotografii (13 x 18 cm) v dobových kostýmech a kulisách. Čím vroucněji se k sobě při focení přitulíte, tím lépe bude moci fotograf zachytit plamen Vaší lásky. Další část programu spočívá v návštěvě restaurace hotelu Zlatý anděl**** přímo na krumlovském náměstí. Rožmberské menu sestavené samotným šéfkuchařem Vás překvapí precizností a vytříbenými chutěmi. Zkrátka dokonalá romantika. Poslední součástí tohoto valentýnského programu je procházka městem s "utrženým sluchátkem", tj. služba audioguide. Jde o průvodce městem, který mluví, jen když chcete.

Podrobné informace

Přeji si objednat

 

PLÁN MĚSTA  OBCHODNÍ PODMÍNKY  INFOLINKA: 380 704 622


Valentýnská fotografie Valentýnská fotografie Valentýnská fotografie Valentýnská fotografie

Právě takto tematicky laděný fotoportrét, který zvěční Vaši lásku, si odnesete z Musea Fotoateliér Seidel. Kostýmy jsou k mání na místě. Kulisy pro Vás již stojí nachystány. Hurá před objektiv.

 

  Se srdcem na dlani 2.299,- (dvoudenní program s přenocováním)

UBYTOVÁNÍ: Pamatujeme na Vaše pohodlí a připravíme Vám nabídku dvou až tří pensionů, z nichž si vyberete ten Vašemu srdci nejbližší. Pension se nachází cca 10 min. chůze z náměstí. Samozřejmostí je samostatné sociální zařízení a parkování. Snídani Vám přinesou až do postele, budete-li si přát.

PROGRAM: Během dvou pobytových dní Vás zasvěcený průvodce provede zrekonstruovanou secesní perlou, tj. Museem Fotoateliér Seidel. Prohlídku zakončíte romantickým focením v původním fotoateliéru. Součástí focení jsou dobové kostýmy a kulisy. Z nabídky střídmých kostýmů si vybere každý a dokonale se může stylizovat do prvorepublikového módního stylu. Odnesete si zhmotněnou vzpomínku na tento krásný čas, konkrétně originální fotografii 13 x 18 cm. Prohlídky v Museu Fotoateliér Seidel začínají v každou celou hodinu (9.00 - 15.00) s výjimkou 12.00 h. Doporučujeme předem se objednat. Kulinářský zážitek v podobě rožmberského menu je vhodné směrovat spíše do podvečerních hodin. Předem Vám na dohodnutý čas učiníme rezervaci v restauraci hotelu Zlatý anděl****, který se nachází přímo na krumlovském náměstí.

AUDIOGUIDE: Procházka po městě s "utrženým sluchátkem" je osvěžujícím náhledem do českokrumlovské historie. Audioguide Vám řekne, jaké příběhy se vztahují k jakým budovám a poodhalí Vám tajemství mnoha krumlovských zákoutí.

OBJEDNÁVKA: Kliknete-li na "Přeji si objednat", objeví se rezervační/objednávkový formulář, který vyplníte a odešlete. Přijetí Vaší objednávky potvrdíme. Následně Vás informujeme, na jaké číslo účtu a pod jakým variabilním symbolem provedete platbu (převodem z účtu). Přijetí platby Vám opět potvrdíme. Zaplacením zároveň přijímáte naše obchodní podmínky.

Přeji si objednat

 

  Ve znamení Valentýna 1.349,- (jednodenní program)

PROGRAM: Během jednoho dne Vás zasvěcený průvodce provede zrekonstruovanou secesní perlou, tj. Museem Fotoateliér Seidel. Prohlídku zakončíte romantickým focením v původním fotoateliéru. Součástí focení jsou dobové kostýmy a kulisy. Z nabídky střídmých kostýmů si vybere každý a dokonale se může stylizovat do prvorepublikového módního stylu. Odnesete si zhmotněnou vzpomínku na tento krásný čas, konkrétně originální fotografii 13 x 18 cm. Prohlídky v Museu Fotoateliér Seidel začínají v každou celou hodinu (9.00 - 15.00) s výjimkou 12.00 h. Doporučujeme předem se objednat. Kulinářský zážitek v podobě rožmberského menu je vhodné směrovat spíše do podvečerních hodin. Předem Vám na dohodnutý čas učiníme rezervaci v restauraci hotelu Zlatý anděl****, který se nachází přímo na krumlovském náměstí. 

AUDIOGUIDE: Procházka po městě s "utrženým sluchátkem" je osvěžujícím náhledem do českokrumlovské historie. Audioguide Vám řekne, jaké příběhy se vztahují k jakým budovám a poodhalí Vám tajemství mnoha krumlovských zákoutí.

OBJEDNÁVKA: Kliknete-li na "Přeji si objednat", objeví se rezervační/objednávkový formulář, který vyplníte a odešlete. Přijetí Vaší objednávky potvrdíme. Následně Vás informujeme, na jaké číslo účtu a pod jakým variabilním symbolem provedete platbu (převodem z účtu). Přijetí platby Vám opět potvrdíme. Zaplacením zároveň přijímáte naše obchodní podmínky.

Přeji si objednat

 


 

Co mimo jiné praví o dni svatého Valetnýna Wikipedie:

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery.

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky.


Něco pro zasmání...

Desatero pro muže - jak na to:

Desatero pro ženy - jak na to:

1. začni s přípravou o den dříve (13. února), např. rezervuj stůl na romantickou večeři

2. zajisti vhodný zážitek - společnou masáž, saunu pro dva, lístek na koncert apod.

3. v den D pošli ráno své milé sms - slova "je mi bez tebe smutno" nebo "už teď mi chybíš" ji rozněžní; nereaguj na její odpověď - nech ji v malém napětí

4. odejdi dříve z práce - je třeba koupit kytku nebo parfém

5. před večeří ji vezmi na procházku -chyť ji za ruku, nalaďte se na společnou vlnu, polichoť jí

6. nezapomeň hotovost na placení - nechceš na poslední chvíli hledat bankomat

7. vyber si lehké jídlo, abys nebyl ospalý; nemluv při večeři o práci

8. po večeři by se hodila např. vířivka nebo aspoň svíčky doma (nech ji počkat a zapal je), nalij sekt a prones přípitek "miluju tě"

9. předej své milé dárek a slož jí kompliment

10. místo sexu zkus milování

1. netlač na pilu, ber to s klidem - Valentýn není všechno

2. jasně milému naznač, že s ním chceš svátek zamilovaných oslavit

3. ukonejši ho např. příslibem návštěvy pivovaru (v ČK je Eggenberg)

4. svým šarmem ho přiměj k iniciativě a pomoz mu vše naplánovat

5. nechtěj, aby si bral na slavnostní večeři růžovou kravatu - postačí ta s obrázkem kopacího míče

6. po večeři ho vezmi na procházku a pochval ho "jak to celé zorganizoval"

7. nebuď smutná, pokud zapomněl na dárek - o ten přece zas až tak nejde

8. ukaž, že nejsi fiflenka a zajdi s ním po cestě domů "na jedno" - nebo na dvě... 

9. doma nečekej zázraky, ale nevzdávej se svých tužeb snadno - buď svůdná

10. neuskuteční-li se tvá romantická vize do puntíku, nezoufej - i tak tě má nade vše rád

Valentýn 2012 labutě