Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Zážitkové programy

Exkurze v pivovaru Eggenberg

Pivovar Eggenberg Pivovar Eggenberg

Latrán 27
38115 Český Krumlov
Kontakt: Pivovar Eggenberg a. s.

Telefon: +420 380 711 426
Fax: +420 380 711 761
Mobil: +420 722 064 321

E-mail: exkurze@eggenberg.cz
WWW: www.eggenberg.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Zážitkové programy

Poloha na mapě


Nabízené služby:

  • Parkování
  • Občerstvení
  • Prodej turistických suvenýrů

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. První písemně doloženou zmínkou je listina rychtáře Michala z roku 1336. Stoupající potřeba piva byla důvodem, že kdysi vdovské sídlo Anny z Roggendorfu, matky Viléma a Petra Voka z Rožmberka (Vilém z Rožmberka, Petr Vok z Rožmberka), převzaté v roce 1594 do stavby rožmberské zbrojnice, bylo v letech 1625 - 1630 přestavěno českokrumlovským měšťanem Václavem Vlachem na dnešní pivovar. Nový majitel českokrumlovského panství a zámku, Jan Oldřich z Eggenberku, uvedl pivovar v roce 1630 do provozu. V roce 1719 zdědili eggenberský majetek v Čechách Schwarzenberkové a jejich éra byla v dějinách pivovaru velmi významná. Přinesla jeho podstatné rozšíření až do podoby, kterou známe dnes.Upozornění: Prohlídky pivovaru jsou do konce roku 2017 zrušeny.

Prohlídky pivovaru Eggenberg


prohlídka pivovaru 1 Varna pivovaru 1 Varna pivovaru 2

Českokrumlovský pivovar pro Vás přichystal prohlídky svého zákulisí. Seznámíme Vás s tajemstvím výroby zlatého moku a ve stylovém restaurantu Vás rádi pohostíme tradičními jihočeskými pochoutkami.

1. Základní prohlídka - 50 Kč

2. Prohlídka s degustací piva Eggenberg (2x0,3L) v pivovarské restauraci - 80 Kč

3. Prohlídka + dárkové balení(4 druhy piva Eggenberg) - 120 Kč

4. Prohlídka s degustací piva Eggenberg (2x0,3L)+ dárkové balení 4 druhů piv značky Eggenberg - 150 Kč

Ceny jsou uvedeny na 1 osobu v CZK včetně DPH. Exkurse pro jednotlice jsou prováděny v českém, německém a anglickém jazyce denně vždy v 11.00 hod. V měsících květen až říjen jsou prohlídky možné také ve 14:00. Sraz účastníků exkurse je u vrátnice pivovaru.

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, možnost sjednat prohlídku mimo provozní dobu, možnost platby EUR

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Počet osob v prohlídce: Od 3

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina
Pivovar Eggenberg


Pivovar Eggenberg

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. Rozkvět pivovarnictví nastává v době vlády posledních Rožmberků. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a o rok později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.

Pivovar je složitým organismem, který se proměňuje ruku v ruce s historickými dějinami. Duch a tradice však přežívají všechen čas, proto si Vás dovoluje pozvat na prohlídky včetně degustací do svého zákulisí a seznámit s tajemstvím výroby zlatavého moku. Typ prohlídky lze po vzájemné dohodě sjednat dle individuálního požadavku klienta.Exkurze pro skupiny je možno objednat na uvedených kontaktech v českém, německém, anglickém, ruském, nebo v jiném jazyce v dostatečném předstihu před požadovaným termínem uskutečnění, pro jednotlivce bez objednávky.

Další informace: O pivovaru [DOC 27 kB]
Historie pivovarnictví ve městě Český Krumlov

Produkce pivovaru


Světlý ležák Eggenberg

Pivovar Eggenberg, a.s., vyrábí pět druhů piva dodávaných do tržní sítě pod značkou Eggenberg. Jsou to dva druhy světlého výčepního piva, světlý ležák, tmavý ležák a pivo se sníženým obsahem cukru. Speciální tmavý ležák s charakteristickou chmelovou a karamelovou hořkostí je vyráběn ze speciálních barevných sladů. Pivo je distribuováno v lahvích o objemu 0,5 litru a 0,33 litru, balených do firemních přepravek nebo do papírových kartónů. Světlý ležák je nabízen rovněž v plechovkách o objemu 0,33 litru.

Sudové pivo dodává pivovar výhradně v nerezových sudech typu keg o objemu 50 litrů a 30 litrů.

Nealko výroba je zaměřena především na dodávky malých balení nealko nápojů v lahvích 0,33 litru, a to v sortimentu řady nízkokalorických limonád oranž, cola, tonic. Sortiment dále doplňuje sodová voda, limonáda oranž, cola, tonic a nealkoholický nápoj pro sportovce a mládež na bázi sladového extraktu Marathon. Vše prodáváno pod značkou Eggenberg. Pro restaurační zařízení dodává pivovar limonádu oranž rovněž v nerezových sudech typu keg o objemu 50 litrů a 30 litrů. Pro výrobu limonád je využíván vlastní zdroj velmi kvalitní vody.

Za krátkou dobu existence značky Eggenberg (od roku 1991) získalo pivo této značky oblibu zejména v regionu sídla pivovaru, ale i mnohá ocenění odborných porot ve velké konkurenci českých a slovenských piv.

Mimo dodávek pro český trh zajišťuje pivovar rovněž exportní dodávky, především do zemí bývalé SSSR, Jugoslávie, Německa, Rakouska, Švédska, Španělska a Kanárských ostrovů.

Pivovar Eggenberg, a. s., se svou velikostí řadí do kategorie Malých nezávislých pivovarů s výrobní kapacitou do 200 000 hektolitrů piva ročně. Je rovněž členem Českého svazu pivovarů a sladoven.

Pivovar Eggenberg, a. s., se podílí na sponzorování významných kulturních a sportovních akcí a sponzorování provozu sportovních oddílů.

Další informace: Sortiment pivovaru [DOC 25 kB]
Restaurace Eggenberg a Pivnice Formanka


V prostorách bývalých pivovarských lednic nad ležáckými sklepy, kde do současnosti zraje pivo se dnes nachází stylová restaurace s pivnicí, která patří k známým a vyhledávaným podnikům v Českém Krumlově nabízejícím kvalitní služby svým zákazníkům. Celý objekt restaurace přiláká jak svou zajímavou historií tak i nenapodobitelným kouzlem dobové architektury.

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
Pivovarská Prodejna


Naše prodejna nabízí svým stálým příznivcům i všem příchozím návštěvníkům pivovaru veškerý produkovaný sortiment za nejpříznivější ceny široko daleko, suvenýry a další sběratelský materiál, jako jsou pivní tácky etikety, apod.

Dále je zde možno zakoupit sudové pivo a limo včetně zapůjčení potřebného výčepního zařízení, které je ideální pro čepování piva při nejrůznějších společenských akcích, oslavách, párty, společenských setkáních, nebo pouze k domácímu užívání.

Přilehlá venkovní terasa se stylovým posezením nabízí možnost ochutnat sortiment alkoholických i nealkoholických nápojů produkovaných Pivovarem Eggenberg společně s dalším občerstvením.
Fotogalerie

Pivovar Eggenberg Pivovar Eggenberg 2 Pivovar Eggenberg 3 Varna pivovaru Eggenberg 1
Pivovar Eggenberg Uvnitř ležáckého tanku Lahvárna Pivovarská zahrada 1
Pivovarská zahrada 2 Pivovarská zahrada 3 Hvozdárna pivovaru 1 Hvozdárna pivovaru 2