Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

VÝZNAMNÉ AKCE 2019 - 2020

Významné kulturní akce Český Krumlov

náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 622
Fax: +420 380 704 619

E-mail: info@ckrumlov.cz
WWW: www.ckrumlov.info/kulturnitipy

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akce


Český Krumlov pulsuje pestrým životem – městem i zámkem se line hudba různých žánrů, vystupují zde hvězdy hudebního nebe, na jevišti barokního divadla, ale i v zahradách, na náměstí a v ulicích města se odehrávají dávné příběhy nebo se oslavují tradiční svátky.

Níže Vám přinášíme přehled významných kulturních událostí v Českém Krumlově.Festival vína Český Krumlov

Termín Od - Do
18.10.2019 - 23.11.2019   (Po-Ne)
01.11.2020 - 30.11.2020   (Po-Ne)

Festival vína Český Krumlov

Přehlídku vytříbených tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína a jedinečnou atmosféru v okouzlujících kulisách historického města - to vše a mnohem více nabízí Festival vína v Českém Krumlově.

www.festivalvinack.cz

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Krumlovské podzimní recitály

Termín Od - Do
02.11.2019 - 30.11.2019   (So)

Synagoga v Českém Krumlově

Jedná se o sérii komorních koncertů, které probíhají každou listopadovou a první prosincovou sobotu v českokrumlovské Synagoze. Právě tyto prostory umožňují prožít neopakovatelnou atmosféru mezi interpretem a publikem. Každý z návštěvníků si přijde na své, díky rozmanitosti programu, který představuje vynikající hudebníky z tuzemska i zahraničí. Každoročně se tak “Krumlovské podzimní recitály” stávají nádherným zážitkem pro posluchače komorní hudby.

www.ckrumlov.info/recitaly

Místo konání: Synagoga, Za soudem 282, Český Krumlov
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Termín Od - Do
29.11.2019 - 06.01.2020   (Po-Ne)
27.11.2020 - 06.01.2021   (Po-Ne)

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

S přicházející zimou ukazuje Český Krumlov zcela jinou tvář. Tvář plnou klidu a poezie.
Čas adventu je naplněn řadou překrásných setkání, počínaje společným rozsvícením vánočního stromu, koledami, mikulášskou nadílkou a také Ježíškovou poštou. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý Betlém - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.
Adventní víkendy, zpestřené staročeským vánočním trhem s punčem a vánočním cukrovím, jež provoní denně celé město, každého svátečně naladí. Nejen pro rodiny s malými dětmi může začít Štědrý den setkáním na prvním zámeckém nádvoří při příležitosti Medvědích Vánoc. Své nezaměnitelné kouzlo a poetiku má v Českém Krumlově také vítání nového roku.

www.ckrumlov.info/advent

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Krumlovský Masopust

Termín Od - Do
22.02.2020 - 25.02.2020   (So-Út)

masopustní průvod ZUŠ Český Krumlov

Obnovená tradice lidové masopustní slavnosti s typickým pestrobarevným procesím masek, provázeným pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty. V programu nechybí masopustní hostina s tradičními zabijačkovými specialitami.

www.ckrumlov.info/masopust
Velikonoce v Českém Krumlově

Termín Od - Do
09.04.2020 - 13.04.2020   (Čt-Po)
01.04.2021 - 05.04.2021   (Čt-Po)

Velikonoce v Českém Krumlově

V Českém Krumlově pokračuje tradice velikonočních trhů. Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí nabídnou trhovci a řemeslníci stylové výrobky, velikonoční pomlázky či malovaná vajíčka, dřevěné výrobky nebo kožešinové beránky, ale také jarní květiny, dekorace a sezónní pochutiny. Kromě tradičních řemeslných trhů čeká na všechny i různorodá zábava.

www.ckrumlov.info/velikonoce

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Kouzelný Krumlov

Termín Od - Do
30.04.2020 - 03.05.2020   (Čt-Ne)

Kouzelný Krumlov

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci - to jsou každoroční oslavy příchodu jara a měsíce lásky v Českém Krumlově.
Společného zdobení a stavění máje, výroba doplňků s čarodějnickou tématikou či vystoupení dětských souborů postupně během dne střídá slavnostní zapálení vatry a společné opékání buřtů.
O slavnostním večeru nechybí čarodějnický rej, pálení čarodějnic či lampionový průvod.

www.ckrumlov.info/kouzelnykrumlov

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Oslavy osvobození


Oslavy osvobození

Český Krumlov si každoročně připomíná výročí osvobození města americkými vojsky, ke kterému došlo v roce 1945. Obyvatelé i návštěvníci města tak mohou uctít památku účastníků II. světové války, zhlédnout ukázku historické vojenské techniky či zažít ukázky dobové válečné bitvy.

www.ckrumlov.info/oslavyosvobozeni

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Rallye Český Krumlov


Rallye Český Krumlov

Vrcholný soutěžní podnik s tradicí již od roku 1971. Silnice v okolí Českého Krumlova se stávají dějištěm FIA European Rally Trophy a Mistrovství České republiky soudobých i historických automobilů. Součástí závodu je i Czech New Energies Rallye a Rallye Legendy Show.
Trať závodu přivádí závodníky i diváky do zajímavých zákoutí regionu, která jinak řadě návštěvníků zůstanou utajena.
Mimořádným zážitkem pro všechny zúčastněné bývá slavnostní start a vyhlášení vítězů v Jelení zahradě v Českém Krumlově.

www.rallyekrumlov.cz
www.rallye-newenergies.cz

Termín konání: květen 2020

Místo konání: Region Český Krumlov, Český Krumlov
Slavnosti pětilisté růže

Termín Od - Do
19.06.2020 - 21.06.2020   (Pá-Ne)
18.06.2021 - 20.06.2021   (Pá-Ne)

Stavnosti pětilisté růže

Velkolepý historický kostýmovaný průvod v čele s vladařem a jeho družinou dokonale navodí atmosféru, kdy Krumlovu vládli Rožmberkové. Město se na tři dny ocitne v renesanci – rytířské turnaje, řemeslné trhy, pouliční divadla a středověká hudba nedovolí snad nikomu z návštěvníků jít spát. Na počest slunovratu pak noční oblohu rozzáří ohňostroj a působivé ohňové představení.

www.slavnostipetilisteruze.eu

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Festival komorní hudby

Termín Od - Do
26.06.2020 - 05.07.2020   (Po-Ne)

Festival komorní hudby

Spolu s létem přichází hudební festival s nejdelší tradicí ve městě. V průběhu let se proměnil ze své kdysi skromné podoby v oblíbenou kulturní událost s věhlasným mezinárodním renomé a účastí významných našich i zahraničních umělců. Vyslovenou perlou pro návštěvníky festivalu je i věrně provedená zámecká slavnost z 18. století – Barokní noc na zámku Český Krumlov®. Je to okouzlující večer plný Commedia dell arte, hudby, tance, zpěvu, světel, atd. Festival spolupracuje s různými soubory a uměleckými školami, které ve městě působí a účinkují v Nadaci barokního divadla zámku Český Krumlov. Často jsou v programu festivalu uváděna hudební díla ze Schwarzenberského archivu. Koncerty se zásadně konají v historických autentických místech zámku a města.

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Festival staré hudby

Termín Od - Do
11.07.2019 - 14.07.2019   (Čt-Ne)

Festival staré hudby, hudební nástroje - foto F. Frouz

V roce 2019 bude po 7 letech opět obnoven tradiční letní hudební Festival staré hudby v Českém Krumlově, zaměřený na hudbu gotiky, renesance a baroka, kde účinkují výhradně soubory specializované na provozování staré hudby s užitím kopií a replik historických hudebních nástrojů a znalých dobové hudební interpretace.

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Otáčivé hlediště

Termín Od - Do
03.06.2020 - 13.09.2020   (Po-Ne)

Otáčivé hlediště, archiv OIS

Činohra, opera či balet – především však výjimečný kulturní zážitek z představení konaných za letních nocí pod širým nebem. Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady, na pozadí letohrádku Bellarie. Výběr repertoáru, režijní pojetí, herecké výkony a originální zahradní scenérie uchvátí snad každého diváka.

Místo konání: Zámecká zahrada, Český Krumlov
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Termín Od - Do
19.07.2019 - 10.08.2019   (Po-Ne)
17.07.2020 - 08.08.2020   (Po-Ne)

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturního kalendáře, jeho tradice sahá do roku 1992. Festival je reprezentativní letní přehlídkou světové hudební kultury a jejích nejnovějších trendů, s širokým rozpětím hudby od 15. až po 21. století. Probíhá po dobu tří týdnů v červenci a srpnu a je žánrově zaměřen na klasickou hudbu, jazz, folklór, muzikál, operu i crossover. Krumlovský festival představuje významné tuzemské a zahraniční umělce, festivalové koncerty se konají v unikátních interiérech a exteriérech Státního hradu a zámku Český Krumlov, ale i v dalších objektech města s jedinečným geniem loci, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO.

www.ckrumlov.info/mhf

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Dny evropského dědictví (EHD)

Termín Od - Do
06.09.2019 - 08.09.2019   (Pá-Ne)

Dny evropského historického dědictví, foto: Lubor Mrázek

Tyto dny přináší výjimečné až neopakovatelné příležitosti nahlédnout do běžně nepřístupných míst významných památek i seznámit se s procesy jejich záchrany a obnovy. V doprovodných odborných výkladech se návštěvníci dozví také mnoho zajímavého ze stavební historie i ze soudobých poznatků.

www.ckrumlov.info/ehd

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Festival barokních umění Český Krumlov

Termín Od - Do
20.09.2019 - 22.09.2019   (Pá-Ne)
18.09.2020 - 20.09.2020   (Pá-Ne)

Festival barokních umění

Nesmrtelná díla barokních umělců – stavitelů a hudebních skladatelů se po staletích znovu potkávají, aby dala vzniknout ojedinělé kulturní akci. V autentických historických prostorách města zazní tóny dobových skladeb, chrámová hudba v klášterním kostele a novodobá světová premiéra barokní opery v plně scénickém a výpravném (autentickém) provedení na scéně unikátního zámeckého barokního divadla.

www.ckrumlov.info/opera

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Svatováclavské slavnosti

Termín Od - Do
25.09.2020 - 28.09.2020   (Pá-Po)

Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival

Svatý Václav je patronem nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů, což připomínají tradiční podzimní slavnosti, nabízející vedle kulturních i bohaté gastronomické zážitky.
Příjemnou atmosféru slavností dotváří přehlídka folklorních souborů či svatováclavský jarmark. Dokonalou tečkou za celou akcí může být i zážitek z noční návštěvy muzeí a galerií, umocněný působivým doprovodným programem.

www.ckrumlov.info/svatovaclavskeslavnosti

Místo konání: Centrum města, Český Krumlov
Bohemian Gran Fondo


bohemian gran fondo

Termín: v roce 2019 se bohužel z organizačních důvodů akce nekoná

Bohemian Gran Fondo je charitativní akce určená pro širokou cyklistickou veřejnost.
Základní myšlenkou Bohemian Gran Fondo je spojení sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti. Inspirací organizátorům se staly kultovní La Marmotte ve Francouzských Alpách, jeden z nejtěžších cyklistických amatérských závodů na světě.
Krumlovský vodácký maraton

Termín Od - Do
09.10.2020 - 10.10.2020   (Pá-So)

Krumlovský vodácký maraton

V pestré nabídce aktivit, spjatých s Českým Krumlovem, jsou i významná sportovní klání. Jedním z nich je bezesporu nejpočetnější říční maraton v ČR, jenž každoročně přiláká stovky milovníků vodáckého sportu, od ryzích amatérů až po mezinárodní elitu, s jejich rozličnými plavidly – od kánoí až po dračí lodě. Víkend spojený s touto akcí nabízí i bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost, pamatováno je i na nejmladší návštěvníky.

www.ckrumlov.info/krumlovskymaraton

Místo konání: Řeka Vltava, Český Krumlov
Kompletní servis & rezervace vstupenek


Infocentrum Český Krumlov

Pobytové programy - ubytovací servis - průvodcovské služby - vstupenkové centrum

Infocentrum Český Krumlov
náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 622
e-mail: info@ckrumlov.info
www.ckrumlov.info/info

Poloha na mapě | Google Street View
GPS: 48°48'38.91" 14°18'55.44"