Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2008

22. ročník SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE 2008

Slavnosti pětilisté růže 2008 - plakát

Horní 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Městské divadlo Český Krumlov

Telefon: +420 380 711 775

E-mail: info.divadlo@ckrumlov.cz
WWW: www.divadlo.ckrumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2008


Další informace:



Fotogalerie - Slavnosti pětilisté růže 2008





TÉMA LETOŠNÍHO ROČNÍKU: 40. výročí založení tradice


V letošním roce oslaví Slavnosti pětilisté růže 40 let od založení tradice v roce 1968. V červnu 1968 navázali krumlovští občané na městské slavnosti pořádané v roce 1909 u příležitosti 600. výročí města. Na organizaci oslav se aktivně podílí krumlovští občané a mnozí hrdě kráčí v historických kostýmech v průvodu již poněkolikáté.
V bohatém programu si jistě každý najde to své oblíbené. Snahou pořadatelů je, aby slavnosti byly i nadále akcí historickou, která připomíná rozkvět města za vlády Posledních Rožmberků a aby byly i nadále magnetem pro milovníky historie, kterých každoročně zavítá do města několik tisíc.




POŘADATELÉ A PARTNEŘI AKCE





Programy (CZ, DE, EN, RU) a dokumenty ke stažení





Informace pro obyvatele a podnikatele ve vnitřním městě


Foto: Libor Sváček, 2005

Zápis do kostýmovaných průvodů na Slavnosti pětilisté růže 2008 se uskuteční ve dnech:

23.5.2008 od 15.00 do 18.00 hodin na recepci ubytovny - vchod z parku

11.6.2008 od 18.00 do 20.00 hodin na zkušebně nebo ve foyer Městského divadla Český Krumlov.

Vlastní renesanční kostýmy jsou vítány. Z důvodů organizačních je však nutná přihláška do průvodu buďto osobně (kostým si laskavě vezměte ukázat s sebou) nebo zašlete fotografii kostýmu na e-mailovou adresu: ubytovani.divadlo@ckrumlov.cz .

Půjčování kostýmů bude možno pouze těm, kteří se přijdou zapsat a budou zapsáni. Uskuteční se ve dnech:
středa 18.6.2008 od 14.00 do 20.00 hod.
čtvrtek 19.6.2008 od 14.00 do 20.00 hod.
Přesná hodina zapůjčení však bude určena teprve až při zápisu.

Kostýmy pro ty, kdo se nechtějí zúčastnit průvodů, budou půjčovány dne 20.6.2008 od 14.00 do 17.00 hodin.

Další informace: Informace pro obyvatele [DOC 30 kB]




MIMIBAR


Foto: Libor Sváček, 2005 Foto: Lubor Mrázek, 2006

Slavnosti pětilisté růže: rodiny vítány!

V letošním roce s radostí představujeme novou službu určenou pro rodiny s malými dětmi - náš mimibar.

V mimibaru naleznete klid, pohodu a
odpočinek během slavností ve chvílích, kdy si vaše miminko žádá přebalení a nakrmení.

Jestliže vám bude scházet plena či něco podobného, nevadí. Máme dostatečné zásoby všeho, co si vaše miminko žádá, a navíc naši ochotní dobrovolníci vám pomohou s téměř jakýmkoliv problémem.

Najdete nás v klášterních zahradách, pár metrů od zámku, v blízkosti pivovarských zahrad.

Těšíme se na vás, nejmladší návstěvníky Slavností pětilisté Růže 2008, vaše milé rodiče a sourozence.

Více informací: www.mimibar.cz




PÁTEK 20. 6. 2008





PRŮVODY MĚSTEM

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 18:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

Rychtářský průvod - oficiální zahájení slavností a trhů
Účinkují: SHŠ Grál Brno, Bubenická jednotka ZUŠ Český Krumlov a účastníci dalších historických seminářů




Zahrady pivovaru Eggenberg





BLACKMORE´S NIGHT - THE SECRET VOYAGE TOUR 2008

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 19:30

Foto: Městské divadlo Foto: Městské divadlo

Legendární kytarista Ritchie Blackmore and Candice Night a jejich skupina minstrelů (www.blackmoresnight.com; www.candicenight.com)

Předkapela Góthien - středověká hudba z Plzně
Při koncertu platí zákaz: fotografování a používání audio-video záznamových zařízení, kouření

Upozornění: koná se za každého počasí

Bližší informace o koncertu na www.ckrumlov.cz/bmn

Předprodej vstupenek:
Infocentrum Český Krumlov
a v sítích TICKETPRO, TICKETSTREAM,

Pozor! Samostatné vstupné 650 Kč na tento koncert, omezená kapacita




Hradební ulice

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 12:00 - 24:00

Foto: Lubor Mrázek, 2007

12.00 - 24.00 Historický trh s programem

Umělecká společnost KOMEDIANTI
18.30 Orchestr Péro za kloboukem
18.50 Kejklíř Vojta Vrtek
19.15 Teátr Víti Marčíka - Bajaja
21.00 Romeo a Julie - tragická komedie s prvky baletu a zpěvohry - hraje umělecká společnost Komedianti pod režijním dohledem Víti Marčíka




Nádvoří a sály Prelatury

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 18:00 - 23:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

18.00 Skupina historického tance Alla Danza a SHŠ Kvartet - Svatby pana Petra Voka
19.30 Českokrumlovská scéna - František Zborník: Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka
22.00 Divadlo Alfa Plzeň - Don Šajn a Johanes doktor Faust




Náměstí Svornosti

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 12:00 - 24:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek

12.00 - 24.00 Historický trh s programem
18.00 Řemdih - gotická hudba evropských národů
19.00 Kejklíř Půpa, Petr Theimer, Klaunka Kačenka
19.30 Skupina historického tance Fioretto Český Krumlov - výuka tanců
20.15 Šermířské ukázky - SHŠ Korbel Domažlice
20.45 Quanti Minoris Brno - zhudebněná poezie středověkých autorů
21.45 Bubenická jednotka ZUŠ Český Krumlov
22.00 In Flamenus - orientální tanečnice a fakír
22.40 SHŠ Kvartet - ohňová show
23.20 Řemdih - gotická hudba evropských národů




Městský park

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 12:00 - 21:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

12.00 - 21.00 Historický řemeslný trh
17.30 - 21.00 Středověké hry - zajišťuje Antonín Plamínek Pazdera

Aktivní zábava pro návštěvníky slavností v podobě středověkých her - kolotoč, historické houpačky, koňokol, trampolína, katapult, otočný žebřík, vržnice švejcarkou a další




Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 17:00

Foto: Lubor Mrázek

17.00 Skupina bývalých ZUŠ - Teatro Sakripanti
20.30 Divadlo Studna Hosín - Kozlí muž




Široká ulice

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 12:00 - 24:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

12.00 - 24.00 Historický trh s programem
18.00 SHŠ Bratři z Růže Český Krumlov - šermířské ukázky
19.00 Igric Chomutov - historizující folk
20.00 SHŠ Kvartet - ukázky šermířského umu
20.30 Duo Karson - fakír a tanečnice




Kaple sv. Martina, Městský park

Termín Od - Do
20.06.2008   (Pá) 20:00

Marta Vávrová - české lidové písničky




Regionální muzeum v Českém Krumlově, Horní ulice

Termín Od - Do
20.06.2008 - 22.06.2008   (Pá-Ne) 10:00 - 17:00

Do všech expozic muzea vstup zdarma pro držitele vstupenek na Slavnosti pětilisté růže




Šatlavská ulice

Termín Od - Do
20.06.2008 - 22.06.2008   (Pá-Ne) 10:00 - 24:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

Slavnosti v šatlavě - hostina na ulici s programem - po celý den




SOBOTA 21. 6. 2008





PRŮVODY MĚSTEM

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 15:00
21.06.2008   (So) 22:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

15.00 SLAVNOSTNÍ KOSTÝMOVANÝ PRŮVOD MĚSTEM S CEREMONIÍ V ZAHRADÁCH PIVOVARU

Průvod projde po trase: Horní ulice - náměstí Svornosti - Široká - Dlouhá - Latrán - Nové město - pivovarské zahrady

Scénář a režie: Štěpán Kryski, historický průvod: Kateřina Slavíková

22.00 OHŇOVÝ PRŮVOD - zahájení SLAVNOSTI SLUNOVRATU - NOCI OHNĚ

Průvod projde po trase: Horní - náměstí - Radniční - Latrán - Nové město - zahrady pivovaru




Zahrady pivovaru Eggenberg - hlavní historická scéna

Termín Od - Do
21.06.2008 - 22.06.2008   (So-Ne) 10:00 - 02:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.00 - 01.00 Historický trh s programem
10.00 - 18.00 Hry v zahradách
Hry Al Rašíd - kolotoč, zvířecí lodičky, barbarské sekery, turecká střelnice, Suličina kašna
Legrando - interaktivní hry pro děti i dospělé, jednokolky, fakírské umění, chůze po laně, balanc na kouli, rola rola
10.00 SHŠ Plzeňští střelci - zahájení programu
10.10 Řemdih - gotická hudba evropských národů
10.40 SHŠ Plzeňští střelci - vývoj palných zbraní
11.15 Krumlovští pištci - flétnový soubor z Českého Krumlova
12.00 SHŠ Plzeňští střelci - střelba z historických děl
12.10 Green Regiment - mušketýrská jednotka
12.45 Regii Caroli Regis - skupina historického tance
13.30 Kejklíř Vojta Vrtek
14.00 Cink - stylizovaný folklor a rytířské písně, SPgŠ Prachatice
15.00 SHŠ Plzeňští střelci - střelba z historických děl
15.10 Přestávka
15.45 Příchod průvodu a SLAVNOSTNÍ CEREMONIE
Scénář a režie: Štěpán Kryski
16.15 PROGRAM PRO VLADAŘE
Scénář a režie: Štěpán Kryski
17.30 SHŠ Plzeňští střelci - vývoj palných zbraní
18.00 Přestávka
21.00 Quanti Minoris Brno - zhudebněná poezie středověkých autorů
22.15 ZAHÁJENÍ NOCI OHNĚ
Příchod ohňového průvodu a vyvrcholení historického programu
Účinkují: Legrando, Kejklíř Půpa, Petr Theimer, In Flamenus; skupiny historického tance Fioretto, Regii Caroli Regis, Alla Danza, Calyculus, Salome; skupiny historického šermu Green Regiment, Plzeňští střelci; Grál, Harcíři, Petr Barvík, A.R.G.O. Warriors profi a účastníci šermířského semináře
23.30 Zakončení historického programu
00.15 - 02.00 Papouškovo sirotci - českokrumlovská skupina




Náměstí Svornosti

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:00 - 01:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek

10.00 - 01.00 Historický trh s programem
10.00 Dei Gratia Tábor - historická hudba 12. - 16. století
11.05 SHŠ Grál Brno - šermířské ukázky
11.45 In Flamenus a El Raks Sael - společné vystoupení skupin orientálního tance a fakíra
12.20 Kejklíři - Půpa, Theimer, Kačenka
12.45 Góthien - středověká hudba z Plzně
14.00 Farha Český Krumlov, studio orientálního tance
16.00 Exfanta Kaplice - Světské renesanční popěvky
16.50 Duo Karson - fakír a břišní tanečnice
17.25 Salome - skupina historického tance
18.00 Lakomá Barka - českokrumlovská dívčí folková kapela hraje historizující folk
18.50 Kejklíři - Půpa, Theimer, Kačenka
19.15 SHŠ Harcíři - šermířské ukázky
20.00 Řemdih - gotická hudba evropských národů
21.10 Calyculus - skupina historického tance z Jindřichova Hradce
21.40 Přestávka
22.30 - 24.00 Irish Dew - keltská hudba




Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:30 - 22:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.30 Studio dell´arte České Budějovice - Dlouhý, Široký a Bystrozraký
12.00 Přestávka
15.00 Divadlo Střípek - Kouzelnej mlejn, aneb Co se mele pod duchnou
17.00 Cink - hudební soubor stylizovaného folkloru a rytířské písně, SPgŠ Prachatice
18.00 Přestávka
20.00 Duo Karson - fakír a tanečnice
21.00 Lakomá Barka - českokrumlovská dívčí kapela hraje historizující folk




Na Ostrově

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:00 - 20:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

Po celý den lze shlédnout a vyzkoušet si točení na kopacím kruhu, předení na kolovratu a další stará řemesla.
To vše v doprovodu zpívaných lidových písní. Navíc několik překvapení.
Program zajišťují občanská sdružení Společenství Kalamandra a Textilní dílna Gawain




Městský park - Středověké hry

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:00 - 21:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.00 - 21.00 Historický řemeslný trh
11.30 - 19.00 Středověké hry - zajišťuje Antonín Plamínek Pazdera
Aktivní zábava pro návštěvníky slavností - kolotoč, historické houpačky, koňokol, trampolína, katapult, otočný žebřík, vržnice švejcarkou a další
11.00, 13.00, 15.00 Lidové divadlo Tereza Marcely Slavíkové uvádí Malované pohádky pro velké i malé diváky




Kaple Sv. Martina, Městský park

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 18:30

Divadlo Kejklíř Praha - Kronika (Obrazy z dějin národa českého)




Nádvoří a sály Prelatury

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:30 - 22:30

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.30 Studna Hosín - Princ Jaromil
12.00 Studna Hosín - Princ Jaromil
13.30 Divadlo Alfa Plzeň - Don Šajn a Johanes doktor Faust
15.00 Prokyšův sál - Tance evropského dědictví - skupiny historického tance Vendelín a Vendelínek (ZUŠ Český Krumlov, um. vedoucí doc. Helena Kazárová); Les petites Folies - dětský soubor z Hagenbergu/Rakousko (um. vedoucí: Mag. Ulrike Kinast)
16.30 Divadlo Alfa Plzeň - Don Šajn a Johanes doktor Faust
18.00 Prokyšův sál - skupina historického tance Fioretto Český Krumlov a hudební soubor Chairé Příbram
19.30 Českokrumlovská scéna - František Zborník: Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka
22.00 Divadlo Kejklíř Praha - Stolečku prostři se!




Hradební ulice

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:00 - 01:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.00 – 01.00 Historický trh s programem
10.00 - 12.00 Umělecká společnost
KOMEDIANTI - blok I.
Orchestr Péro za kloboukem
Kejklíř Vojta Vrtek
Divadlo Já to jsem - Královská moudrost
13.30 - 15.00 Umělecká společnost

KOMEDIANTI - blok II.
Orchestr Péro za kloboukem
Teátr Víti Marčíka - Šípková Růženka
16.00 - 17.30 Umělecká společnost

KOMEDIANTI - blok III.
Orchestr Péro za kloboukem
Teátr Víti Marčíka - Bajaja
18.30 Kejklířské divadlo - Don Quijote z Doudleb
Nová inscenace Vojty Vrtka a Jana Brůčka v režii Víti Marčíka
21.00 Romeo a Julie - tragická komedie s prvky baletu a zpěvohry
Hraje umělecká společnost Komedianti pod režijním dohledem Víti Marčíka




Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou - Kostel Božího těla

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 11:00 - 21:00

Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou - Kostel Božího těla

11.00 - 12.00 Chairé Příbram - koncert duchovní hudby
20.00 Musica Bohemica - Jaroslav Krček: Hořické Pašijové hry, Mše č. 3




Hotel Růže - nádvoří / Jezuitský sál, Horní ulice

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 12:00 - 21:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek, 2006

12.00 - 18.00 Rožmberská hostina v podzámčí - ochutnejte grilované pokrmy a speciality renesanční kuchyně v prostoru nádvoří bývalé jezuitské koleje, založené Vilémem z Rožmberka
12.00 Dei Gratia Tábor - historická hudba 12. - 16. století
13.00 Calyculus - skupina historického tance
13.30 Igric Chomutov - historizující folk
15.00 Přestávka
16.00 Skupina historického tance AGRAM (Zábřeh, Chorvatsko) - renesanční dvorní tance 16.století
17.00 Jezuitský sál - Medvíďata (ZUŠ Český Krumlov) - českokrumlovský dětský pěvecký sbor pod vedením Mgr. Lukáše Holce
18.00 El Raks Sael - orientální tance
19.00 Skupina historického tance Alla Danza
19.30 Kejklíř Půpa
20.00 SHŠ Grál - rytířské ukázky
20.30 Góthien - středověká hudba z Plzně




Široká ulice

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 10:00 - 01:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek, 2007

10.00 - 01.00 Historický trh s programem
10.00 Jiří Wehle - potulný muzikant
11.00 Kejklíř Půpa
12.00 Jiří Wehle - potulný muzikant
13.00 SHŠ Harcíři - ukázky boje
14.00 Duo Karson - fakír a břišní tanečnice
14.30 Přestávka
16.30 Jiří Wehle - potulný muzikant
17.00 SHŠ Korbel Domažlice
18.00 Bratři z Růže: Honza a loupežníci - pohádka pro děti a jejich rodiče
19.00 Dei Gratia Tábor - historická hudba 12. - 16. století
20.00 Igric Chomutov - historizující folk
21.00 El Raks Sael - taneční vystoupení s ohněm
22.30 Duo Karson - ohňová show




SLAVNOST SLUNOVRATU - NOC OHNĚ

Termín Od - Do
21.06.2008   (So) 22:00 - 24:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

SLAVNOST SLUNOVRATU - NOC OHNĚ
Netradiční noční procházka městem spojená s živlem ohně
22.00 – 00.00
- II. a III.zámecké nádvoří – iluminace, realizace: Pavel Slavko a zámecký tým
- Instalace – Tichá oslava ohně, autoři a realizace: Jiří Havlik a Antonín Plamínek Pazdera, místa na Vltavě – jez pod kostelem, Mrázkův mlýn, Babylon, jez pod zámkem, řeka pod lávkou, Ostrov, Náplavka
- Instalace – Objekt Ženová zahrada, autor konceptu Marek Borsányi, realizace ve spolupráci s výtvarnicemi z Českého Krumlova, Tramín - klášterní zahrada

22.00 OHŇOVÝ PRŮVOD - zahájení SLAVNOSTI SLUNOVRATU - NOCI OHNĚ
Průvod projde po trase: Horní - náměstí - Radniční - Latrán - Nové město - pivovar

III. zámecké nádvoří s iluminací
23.00 - 23.30 Nocturno: Exfanta - kaplická vokální skupina
Jižní terasy Státního hradu a zámku Český Krumlov
24.00 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ a Antický průvod na řece Vltavě
Plavbu vorů zajišťuje firma Voroplavba Český Krumlov, ohňostroj zajišťuje Jiří Honc a Zdeněk Štěpánek, délka cca 10 minut
Po skončení ohňostroje na různých místech v historickém centru města pouliční ohňová vystoupení umělců, iluminace, ohňové objekty a další překvapení

00.15 – 02.00
- Instalace – Tichá oslava ohně, autoři a realizace: Jiří Havlik a Antonín Plamínek Pazdera, místa na Vltavě – jez pod kostelem, Mrázkův mlýn, Babylon, jez pod zámkem, řeka pod lávkou, Ostrov, Náplavka
- Instalace – Objekt Ženová zahrada, autor konceptu Marek Borsányi, realizace ve spolupráci s výtvarnicemi z Českého Krumlova, Tramín - klášterní zahrada
- vystoupení skupin SHŠ Grál, SHT Fioretto, El Raks Sael, Půpa, Kačenka, Petr Theimer, Duo Karson, In Flamenus v historickém centru města




NEDĚLE 22. 6. 2008





PRŮVODY MĚSTEM

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 13:30 - 15:00

Foto: Libor Sváček, 2005

13.30 HISTORICKÝ PRŮVOD MĚSTEM
Připomínka historického průvodu prvního ročníku Slavností pětilisté růže v roce 1968. Průvod projde po trase: Horní ulice - náměstí Svornosti - Široká - Dlouhá - Latrán - Nové město - zahrady pivovaru
Scénář a režie: Štěpán Kryski, historický průvod: Kateřina Slavíková
14.00 ZAKONČENÍ SLAVNOSTÍ VE MĚSTĚ
15.00 ZAKONČENÍ SLAVNOSTÍ NA ZÁMKU
ŽIVÉ ŠACHY v zámeckém parku - šachová partie s živými figurami na šachovnici 12 x 12 m




Zahrady pivovaru Eggenberg - hlavní historická scéna

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 10:00 - 15:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006 Foto: Lubor Mrázek, 2007

10.00 – 15.00 Historický trh s programem
10.00 A.R.G.O. Warriors profi a A.R.G.O. Swordsman team: Jak se bojuje ve filmu a na divadle,aneb zkuste si řemeslo kaskadérů
Dětští ale i dospělí diváci nahlédnou do zákulisí přípravy a tréninku profesionálních kaskadérů, specialistů na ozbrojený boj, které znáte z filmů Bathory Juraje Jakubiska, Tristan a Isolda, Hellboy a mnohé další. Diváci na vlastní kůži mohou vyzkoušet bezpečný nácvik filmových úderů, kopů, pádů a seznámit se tak s řemeslnými nástroji a fígly atraktivní profese scénických válečníků. Nebude chybět umění samurajů a rytířů, výstava zbrání a zbrojí, které účinkovaly v hollywoodských filmech.
11.00 KLÁNÍ MLADÝCH PÁNŮ
Historická soutěž českokrumlovských škol v netradičních soutěžích, ve spolupráci s DDM Český Krumlov
Páni z Rožmberka a Krumlova (ZŠ Plešivec), Páni z Hradce (ZŠ Za nádražím),
Páni z Třeboně a Landštejna (ZŠ Linecká), Páni ze Stráže (ZŠ T.G.M.), Páni z Ústí (Občanské sdružení Soužití Český Krumlov)
12.30 A.R.G.O. Warriors profi a A.R.G.O. Swordsman team: Jak se bojuje ve filmu a na divadle, aneb zkuste si řemeslo kaskadérů
12.30 - 14.00 Hry v zahradách - Kejklíř Půpa, Klaunka Kačenka, Petr Theimer, SHŠ Grál Brno
13.15 Kapka - české lidové písničky a historizující folk (45 minut, do příchodu průvodu)
14.00 PŘÍCHOD HISTORICKÉHO PRŮVODU MĚSTEM a ZAKONČENÍ SLAVNOSTÍ
Scénář a režie: Štěpán Kryski, historický průvod: Kateřina Slavíková




Nádvoří a sály Prelatury

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 11:00 - 13:30

Foto: Lubor Mrázek, 2007

11.00 SHŠ Grál Brno - šermířská pohádka
12.00 Regii Caroli Regis - skupina historického tance
12.45 SHŠ Páni z Kolína - hudební vystoupení




Hradební ulice

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 10:00 - 15:00

Foto: Lubor Mrázek

10.00 – 15.00 Historický trh s programem

Umělecká společnost KOMEDIANTI
10.00 Orchestr Péro za kloboukem a kejlíř Vojta Vrtek
11.30 Teátr Víti Marčíka - Šípková Růženka




Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 10:00

Foto: Lubor Mrázek, 2007

10.00 Studio dell´arte České Budějovice: Sněhurka a sedm trpaslíků
11.15 Skupina bývalých ZUŠ - Jan Makarius - Lidová fraška




Náměstí Svornosti

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 10:00 - 16:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.00 - 16.00 Historický trh




Městský park

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 10:00 - 16:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

10.00 - 16.00 Historický řemeslný trh
11.00, 13.00, 15.00 Lidové divadlo Tereza Marcely Slavíkové uvádí Malované pohádky pro velké i malé diváky




Otáčivé hlediště v zámecké zahradě

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 15:00 - 16:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

15.00 ŽIVÉ ŠACHY
Šachová partie s živými figurami na šachovnici 12 x 12 m
Scénář: František Zborník, režie: Jaroslav Kubeš

ZAKONČENÍ SLAVNOSTÍ NA ZÁMKU




Hotel Růže, Jezuitský sál

Termín Od - Do
22.06.2008   (Ne) 11:00

Foto: Lubor Mrázek, 2006

Hudební matiné Českokrumlovského městského pěveckého sboru Perchta a Smyčcového orchestru Český Krumlov




ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!





VSTUPNÉ NA AKCI A PŘEDPRODEJ VSTUPENEK


BLACKMORE´S NIGHT - pátek (20.6.) - 650 Kč
Omezená kapacita!
www.ticketpro.cz /tel.: +420 234 704 234/
www.ticketstream.cz /tel.: +420 224 263 049/


SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE:

V předprodeji
dospělí : 150 Kč
studenti: 100 Kč *
děti do 15 let: 50 Kč

Sobota 21.6.2008
dospělí : 200 Kč
studenti: 100 Kč *
děti do 15 let : 50 Kč

*) pouze držitelé ISIC, ITIC

Zdarma:
děti do 10 let
ZTP, ZTP/P
návštěvníci v historických kostýmech
každý návštěvník v pátek (20.6.) a neděli (22.6.)

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK :
(od 2. do 20.června 2008 do 16:00)

MĚSTSKÉ DIVADLO
Horní Brána 2, 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 727 370 mobil: 602 325 713
e-mail: vstupenky.divadlo@ckrumlov.cz

INFOCENTRUM ČESKÝ KRUMLOV
nám. Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 621,
fax: +420 380 704 619
e-mail: info@ckrumlov.cz

UNIOS TOURIST SERVICE
Zámek 57 – 1.nádvoří, 381 01 Český Krumlov
Tel.: 380 725 110, 380 725 119
e-mail: tourist.service@unios.cz




TURISTICKÝ SERVIS


INFOCENTRUM Český Krumlov
náměstí Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 622-3
fax: +420 380 704 619
e-mail: info@ckrumlov.cz
www.ckrumlov.cz/info




POŘADATELÉ A PARTNEŘI AKCE





GENERÁLNÍ PARTNER AKCE - Budějovický Budvar, n.p.


Logo Budějovický Budvar, n.p.




HLAVNÍ PARTNEŘI:





Schwan-STABILO ČR s.r.o. - hlavní partner akce


..

Schwan-STABILO nabízí zajímavá pracovní místa ve stabilní a prosperující zahraniční společnosti - tel. +420 380 765 750.

Společnost se v roce 2006 přihlásila k "Sociální chartě" odborového svazu IG Metall a mezinárodního spolku IBBH zajišťující vysoký pracovní a sociální standard všem pracovníkům holdingu Schwan STABILO.




Schwan Cosmetics CR, s.r.o


Logo - Schwan Cosmetics




Kupujte to nejlepší pro své nejbližší


..

Národní značka kvality KLASA slouží spotřebitelům a odběratelům k lepší orientaci při identifikaci produktů a prezentaci jejich kvality v porovnání s konkurenčními potravinami. Ministr zemědělství uděluje kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům toto prestižní ocenění již od roku 2003. Značka je propůjčována na tři roky. Ocenění národní značkou KLASA již získalo 1385 produktů od 209 českých a moravských výrobců.




PRODUKCE


MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV, o.p.s.
Horní Brána 2, 381 01 Český Krumlov
tel., fax: +420 380 711 775
e-mail: info.divadlo@ckrumlov.cz




Termíny dalších ročníků:


19.06.2009 - 21.06.2009 (Pá-Ne)
18.06.2010 - 20.06.2010 (Pá-Ne)
17.06.2011 - 19.06.2011 (Pá-Ne)
22.06.2012 - 24.06.2012 (Pá-Ne)
21.06.2013 - 23.06.2013 (Pá-Ne)
20.06.2014 - 22.06.2014 (Pá-Ne)
19.06.2015 - 21.06.2015 (Pá-Ne)