Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2010

KdybyKulich 2010

KdybyKulich 2010

nám. Svornosti 1
38101 Český Krumlov
Kontakt: oddělení kancelář starosty

Telefon: 380766328

E-mail: vendula.novakova@mu.ckrumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2010


KdybyKulich 2010 aneb letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO je tak trochu podivný název pro neméně podivnou artistní show, která bude plná kultury a tvořivosti bez hranic. Svoji pouť odstartuje zde v Českém Krumlově a až do konce července se zastaví ve 23 městech a obcích České republiky. Hlavním cílem akce je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných českých památek.
Odpolední program bude plný her, hlavolamů a soutěží. V podvečer se můžete těšit na hudební minifestiválek, kde se představí oblíbené místní ale i cizí kapely. Vrcholem programu bude unikátní představení s názvem Kámen mudrců aneb šutr chytráků, vytvořené speciálně pro tuto akci. Půjde o žánr multimediální performance. V představení budou použity prvky moderního cirkusu, nejmodernější hi-tech technologie, chybět nebude ani projekce. Závěrečné slovo bude mít čtení na dobrou noc.
Pokud se vám bude zdát tato show opravdu tak trošku bláznivá, budeme jenom rádi. Vždyť určitá dávka podivínství musela být jednou ze základních vlastností všech stavitelů dnešních památek UNESCO či dalších téměř geniálních skvostů. Řekněte sami, není hranice mezi genialitou a čirým podivínstvím těžce definovatelná a velmi křehká?Soutěže, hry, hlavolamy

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 11:00 - 17:00

Hry, soutěže, hlavolamy Hry, soutěže, hlavolamy Hry, soutěže, hlavolamy

11.00 - 17.00
Odpolední program plný her, soutěží a hlavolamů, a to nejen pro děti.
Do pivovarských zahrad zavítá pravá nefalšovaná zima. Kdo z dětí by odolal pravé letní koulovačce či stavění sněhuláka? Chytit si budete moci i svého vlastního vánočního kapra a pro dospěláky připravujeme soutěž v pletení šály.
Doprovodný program:
*Mobilní knihovna
V knihovně pod širým nebem si budete moci vybrat zajímavou knížku, objednat kávu, usednout a začíst se. Kromě příjemné domácí atmosféry na vás čekají listovací knihy velkého formátu, které budou umístěny na speciálních stojanech a zprostředkují zajímavé informace z oblastí sochařství, architektury a výtvarnictví.
*Malování rukama
Výtvarný experiment - namáčení rukou do barev a vytváření originálních ornamentů na papíry velkého formátu.
*Sluneční stroj
Dřevěná soukolí, ozubená kola a velké kyvadlo... středověký mechanismus umístěný na obyčejných štaflích a pár prknech. Čas našeho žití plyne, kyvadlo odměřuje čas a plynule pootáčí velkou skleněnou lupou. Ta soustřeďuje sluneční paprsky, životní energii do jednoho ohniska, ve kterém je obyčejná konvice na čaj. A tento silný horký nápoj budou moci ochutnat všichni návštěvníci.
*Živé šachy
Šachová partie s živými "figurkami", které budou vybrány ze skupinky přihlížejících. Partii v rychlém tempu budou řídit herci s humorem sobě vlastním.
*Velké hlavolamy
Obrovské modely hlavolamů, které rozvíjejí tvůrčího ducha.
*Hospoda "U Podivína"
Kreativita tvůrců nemá limity v žádném oboru. Kuchař ukáže, jak ho baví svět... barevně. Je libo modrý guláš, zelené knedlíky nebo třeba červené rizoto? Vždyť svět je plný barev a chutná výborně!
*Soutěže
Literární, výtvarné, fotografické pro všechny věkové kategorie.
Najdi, přečti, předej

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 11:00 - 18:00

Najdi, přečti, předej

Smyslem tohoto projektu je podpořit četbu. Máte doma knihy, které již podruhé číst nebudete (víte například, že vrahem je zahradník)? Někdo jiný by si je však rád přečetl. Proto můžete takové knihy přinést v rámci akce KdybyKulich do zahrad pivovaru Eggenberg, organizátoři je opatří speciální samolepkou s pokyny, a další návštěvníci KdybyKulichu si kromě zajímavých zážitků mohou domů odnést také knihu. Po přečtení doporučujeme zanechat na nějakém vhodném místě (knihovna, kavárna či jiná veřejná instituce), případně předat další osobě.
Epy de Mye

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 17:00 - 18:30

Mimokoncertní zábava (foto: Zdeněk Janeček)

Akustické trio z Českých Budějovic.
Epy de Mye je nevyléčitelná hudební choroba šířící se rychlostí zvuku. Na energických koncertech uslyšíte převážně autorské písně Honzy Přesličky s dobře sezpívanými trojhlasy, roztančený kontrabas v rukou Lucie Cíchové a spolehlivé kytarové vyhrávky Lukáše Kazíka.

Členové:
Jan Přeslička - zpěv, kytary
Lukáš Kazlík - zpěv, akustická kytara
Lucie Cíchlová - zpěv, kontrabas
Cindži Renta

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 18:30 - 20:00

Cindži Renta

Rómská kapela z Českého Krumlova, hrající v obsazení akordeon, housle, kontrabas, klarinet. Všichni členové sestavy, vedené kapelníkem Michalem Kotlárem, také zpívají.
Kapela je výtečná jak v pomalejších, romsky melancholických skladbách tak v rytmických čardáších, které zvednou ze židle opravdu každého.

Členové:
Michal Kotlár - akordeon, zpěv
Tomáš Balog - housle, zpěv
Dušan Vagai - kontrabas, zpěv
Ondra Valach - klarinet, zpěv
Pub Animals

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 20:00 - 21:30

Pub Animals Pub Animals

Mladá ambiciózní skupina spojující prvky ska, reggae, funky a popu. Skupina Pub Animals vznikla v roce 2006 a od té doby stihla odehrát stovky koncertů v Čechách i zahraničí a směle se zařadit mezi nejlepší české kapely hrající reggae a ska. "Divoká smečka vám uprostřed městské džungle nabízí možnost najít v sobě zvíře!"

Členové:
Pavel Podruh - zpěv
Štěpán Hebík - pozoun, zpěv
Jakub "Heba" Hebík - bubny
Martin Laštovka - basa
Jan "Sorn(stnst)" Novotný - kytara
Michael "Řek" Říha - klávesy
Jan "Hlavoun" Hlaváč - trumpeta
Josef "Pepe" Svoboda - saxofon
Kámen mudrců aneb šutr chytráků

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 21:30 - 22:15

Artistní představení Cirque Garuda.
Představení, které vznikalo speciálně pro akci KdybyKulich. Půjde o žánr multimediální performance. V představení budou použity prvky moderního cirkusu, nejmodernější hi-tech technologie a multimediální projekce.
Čtení na dobrou noc

Termín Od - Do
11.06.2010   (Pá) 22:15 - 22:30

Dobrodružství Lenky a Vítka

Závěr akce bude patřit čtení na dobrou noc.
Zazní úryvek z chystané knihy od Jana Matěje Krnínského s názvem "Dobrodružství Lenky a Vítka" - "Ztracena v cizím městě" v podání ředitele Městského divadla v Českém Krumlově Jana Vozábala a v doprovodu krumlovského kytaristy Radka Interholze.
Lenka a Vítek vás budou v budoucnu provázet tajemnými zákoutími starodávného města Český Krumlov. První kniha, v níž se Lenka seznámí s Vítkem, když přijede na prázdniny do Českého Krumlova, vychází 15. června. Barevné celostránkové ilustrace vytvořil slavný malíř Rychlých šípů Marko Čermák.

Další informace: Anotace "Dobrodružství Lenky a Vítka" [PDF 37 kB]
Akci podpořili


Pivovar Eggenberg
Nakladatelství Růže, s. r. o.
Městská knihovna v Českém Krumlově
Termíny KdybyKulichu


17. 6. Praha; 18. 6. Telč; 19. 6. Třebíč; 25. 6. Ústí nad Labem; 26. 6. Cheb; 27. 6. Plzeň; 29. 9. žďár, 30. 6. Kroměříž; 3. 7. Litomyšl; 7. 7. Olomouc; 8. 7. Ostrava; 9. 7. Zlín; 10. 7. Polička; 14. 7. Jindřichův Hradec; 15. 7. České Budějovice; 16. 7. Třeboň; 18. 7. Valtice; 19. 7. Brno; 21. 7. Pardubice; 22. 7. Liberec; 23. 7. Kutná Hora; 24. 7. Hradec Králové