Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2006

20. ročník Slavností pětilisté růže 2006

Plakát Slavností pětilisté růže 2006, Český Krumlov

Horní 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Městské divadlo Český Krumlov

Telefon: +420 380 711 775
Fax: +420 380 711 841

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2006


Další informace:


20. ročník tradičních městských renesančních slavností, situovaných do doby největšího rozkvětu města, do éry posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka.

Tři dny uprostřed reje se vznešenými dámami i pány, s rytíři, kejklíři, šašky a hudebníky, měšťany, kupci i řemeslníky…
Staročeský jarmark, slavnostní historické průvody městem, rytířské turnaje, divadelní i hudební představení, vybízející k aktivní účasti…

Plné krumlovské hospody, stoly, prohýbající se pod váhou dobrého jídla a hojného pití…
Velkolepá hostina přímo na ulici, jak se na středověkou slavnost sluší!



Fotogalerie - Slavnosti pětilisté růže 2006





INFORMACE PRO OBYVATELE MĚSTA a PRO PODNIKATELE S PROVOZOVNOU VE VNITŘNÍM MĚSTĚ


Slavnosti pětilisté růže přináší pro obyvatele a podnikatele vnitřního města některá omezení, která by mohla způsobovat nepříjemnosti. Těmto nepříjemnostem bychom rádi předešli, a proto jsme pro Vás připravili následující informace: (viz příloha ke stažení)

Další informace: INFORMACE PRO OBYVATELE MĚSTA a PODNIKATELE [DOC 49 kB]




Staročeský jarmark - I. zámecké nádvoří

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 12:00 - 23:00
17.06.2006   (So) 10:00 - 23:00
18.06.2006   (Ne) 10:00 - 18:00

1. zámecké nádvoří

Staročeský jarmark
Registrace prodejců ukončena.
Organizuje Hana Pelzová tel. 721 470 558




Pátek 16.6. - náměstí Svornosti - hlavní scéna

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 16:00 - 24:00

Moderuje Petr Kronika

16.00 Zahájení slavností
16.20 Krumlovští pištci - koncert dětského flétnového souboru
17.00 Regii Caroli Regis Praha – taneční renesanční soubor
17.40 Tua Borta Praha – koncert hudby inspirované středověkem
19.20 Fioretto Český Krumlov - lidové tance renesance a jejich výuka pod vedením Věry Hanzalíkové
20.00 Fakír Petr Braun – opalování těla, polykání a plivání ohně
21.00 Večer před Slavností - komponovaný program
scénář a režie: Inge Švandová - Koutecká
22.00 NOČNÍ OHŇOVÝ PRŮVOD MĚSTEM
- průvod projde po trase: I. Zámecké nádvoří – Latrán - náměstí Svornosti - Horní ulice
22.30 Assonance Praha - irská a skotská lidová hudba
23.45 Šermíři Merlet: Renesanční duely - přehlídka mužnosti, statečnosti, dokonalých zbraní a zbrojí
24.00 Ukončení programu




Pátek 16.6. - Prokyšův sál a nádvoří Prelatury

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 17:00 - 24:00

Prokyšův sál a nádvoří Prelatury, Horní ulice

17.00 ZUŠ Č. Krumlov - Král a kejklíř
18.30 ZUŠ Č. Krumlov - Král a kejklíř
20.00 ZUŠ Český Krumlov - koncert violoncellového oktetu pod vedením prof. M.Eiblové
23.00 Divadelní klub Českokrumlovská scéna: PREMIÉRA
František Zborník – Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka




Pátek 16.6. - Dvoreček Hotýlku U malého Vítka

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 18:00 - 22:00

Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

18.00 Krumlov Quitar Classic duo, Radek Interholz a Jindra Čapek - koncert
21.00 Tua Borta Praha - koncert hudby inspirované středověkem




Pátek 16.6. - Kaple Sv. Martina - Městský park

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 19:30 - 20:30

Kaple Sv. Martina - Městský park

19.30 Miroslav Částek - Popelka Nazaretská




Pátek 16. 6. - Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 21:00 - 02:00

Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

21.00 Cindži Renta Český Krumlov - koncert romské hudby
23.30 Papouškovo sirotci – country beatová krumlovská kapela
02.00 Ukončení programu




Pátek 16.6. - Nádvoří hotelu Růže

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 22:00 - 23:00

Nádvoří hotelu Růže

22.00
Spektrum Praha – koncert alikvotních zpěvů




Pátek 16.6. - Hradební ulice

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 17:00 - 24:00

Hradební ulice

17.00 Koňmo Praha - orchestr Péro za kloboukem
17.30 Teátr Víti Marčíka: Sněhurka - divadelní pohádka pro děti i dospělé
19.00 Koňmo Praha - orchestr Péro za kloboukem
19.30 Vojtáno - kejkle Vojty Vrtka – zmrzlina na provázku, mrkání nadrát a další
20.30 Koňmo Praha - orchestr Péro za kloboukem
21.00 Teátr Víti Marčíka: Mysteria Buffa – divadelní představení
23.00 Hoří, hoří - ohňová show




Pátek 16.6. - Panoramatická zahrada u hotelu Růže

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 17:00 - 20:00

Panoramatická zahrada u Hotelu Růže, Horní ulice

17.00 Lentilky Český Krumlov a Štývarův dětský sbor - koncert dětských sborů
19.00 Igric Chomutov - koncert pseudobarokní hudby




Sobota 17.6. - náměstí Svornosti - hlavní scéna

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 10:00 - 24:00

Náměstí Svornosti

Moderuje Petr Kronika

10.00 Igric Chomutov - soubor středověké hudby
11.30 Hadí žena Lenka Praha – Je možné ohnout tělo do takových rozměrů?
12.10 Krumlovští pištci - vystoupení dětského flétnového souboru
13.00 Calata Ostrava - koncert renesanční hudby
14.30 Fakír Petr Braun České Budějovice
15.00 SLAVNOSTNÍ KOSTÝMOVANÝ PRŮVOD MĚSTEM S CEREMONIÍ NA NÁMĚSTÍ
- průvod projde po trase: MD - Horní ulice - náměstí Svornosti - ceremonie - Radniční - Latrán – Kolbiště
scénář a režie: Štěpán Kryski, Kateřina Slavíková
15.30 Ginevra Příbram - koncert středověké hudby
17.15 SHŠ Fedrfechtýři Č.Budějovice – šermířské ukázky
18.00 Kejklíř Pupa
18.45 Irish Dew - koncert inspirovaný irskou hudbou
20.45 Farha Český Krumlov - studio orientálního tance
21.30 Muziga - koncert hudby inspirované středověkem
23.00 Krless - koncert středověké hudby




Sobota 17.6. - KOLBIŠTĚ v zahradách pivovaru EGGENBERG

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 10:00 - 20:00

KOLBIŠTĚ v zahradách pivovaru EGGENBERG

Zajišťuje Agentura Petr Barvík

10.00 Zahájení programu na kolbišti po celý den šerm, hudba, tanec a středověké hry pro děti i dospělé
10.15 Harcíři, Krless, Alla Danza – zahájení s krátkými ukázkami tance historické muziky a šermu ( pódium,ozvučení)
10.30 Česká barokní společnost - ukázka lovu s dravci
11.00 Alla Danza - historický tanec
11.15 Harcíři -historický šerm
11.30 Dětský program All Rašíd
12.00 Česká barokní společnost - ukázka dámského ježdění na koni
12.15 Regii Caroli Regis Praha historický
13.00 Česká barokní společnost - „Takhle jedou husaři“ ukázka husarské jízdy
13.30 Dětský program All Rašíd
14.00 Česká barokní společnost - Šermířské představení
14.30 Příprava na průvod
14.30 Dětský program All Rašíd

16.00 TURNAJ RŮŽÍ
Páni z Rožmberka a Krumlova (Český Krumlov a Rožmberk); Páni z Hradce(Jindřichův Hradec); Páni z Třeboně a Landštejna(Třeboň a Landštejn); Páni ze Stráže (Stráž nad Nežárkou); Páni z Ústí (Sezimovo Ústí),
zahraniční host Giostra Cavalleresca di Sulmona (Itálie)

18.00 Česká barokní společnost - Vznešené umění lovu

19.00 Závěrečné defilé všech umělců




Sobota 17.6. - Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

Termín Od - Do
17.06.2006 - 18.06.2006   (So-Ne) 21:00 - 02:00

Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

21.00 HK Band – jihočeská rocková kapela
00.00 Slavnostní ohňostroj s originálním hudebním podkresem Romana Dragouna – možnost sledování ohňostroje z pivovarských zahrad
00.15 Futurum – rocková legenda
02.00 Ukončení programu




SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ K 20.VÝROČÍ SLAVNOSTÍ

Termín Od - Do
17.06.2006 - 18.06.2006   (So-Ne) 24:00 - 00:15

Jižní terasy Státního hradu a zámku Český Krumlov

24.00 SLAVNOSTNÍ OHŇOSTROJ K 20.VÝROČÍ SLAVNOSTÍ
Slavnostní ohňostroj na originální hudbu Romana Dragouna
Ohňový průvod na řece Vltavě – zajištuje firma Maleček
Ohňostroj zajišťuje Jiří Honc a Zdeněk Štěpánek, délka 15 minut




Sobota 17.6. - Nádvoří hotelu Růže

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 14:00 - 22:30

Nádvoří hotelu Růže

12.00 Soubor historického tance Alla Danza, SHŠ Páni Krašova a SHŠ Kvartet - komponovaný divadelní program se šermem a tancem.
12.30 SHŠ Grál Brno - šermířské ukázky
13.00 SHT Calygulus Jindřichův hradec - renesanční tanec.
13.30 SHŠ Harcíři Rokycany - šermířské ukázky
14.00 Soubor historického tance Alla Danza, SHŠ Páni Krašova a SHŠ Kvartet - komponovaný divadelní program se šermem a tancem.
14.45 HORNATI Záhřeb - folkový soubor

21.00 Společenský večer k 20. výročí Slavností pětilisté růže
Předání cen Města Český Krumlov za rok 2005
Účinkuje Krumlov Classic Quitar duo
Moderuje Miloš Kounek

21.30 Renesanční taneční soubor Fioretto s doprovodem skupiny Chairé
Galaprogram českokrumlovského a příbramského souboru




Sobota 17.6. - Kaple Sv. Martina - Městský park

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 11:00 - 12:00

Kaple sv. Martina - Městský park

11.00 Miroslav Částek - Před Bohem se nehraje




Sobota 17.6. - Prokyšův sál a nádvoří Prelatury

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 10:00 - 24:00

Prokyšův sál Prelatury, Horní ulice

10.00 Divadelní klub Českokrumlovská scéna - Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka
scénář a režie: František Zborník
11.30 ZUŠ Č. Krumlov - Král a kejklíř
13.30 Malé Vinohradské Praha - Českokrumlovská comedie dell´arte
16.00 Malé Vinohradské Praha - Českokrumlovská comedie dell´arte
18.00 Divadelní klub Českokrumlovská scéna - Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka
20.00 Malé Vinohradské Praha - Českokrumlovská comedie dell´arte
22.00 Divadelní klub Českokrumlovská scéna - Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka
23.30 Divadlo Bořivoj Praha - Smrt ve službách loutkového tyjátru - rakvičkárna




Sobota 17.6. - Dvoreček Hotýlku U malého Vítka

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 10:00 - 22:00

Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice.

10.00 Grál Brno - šermířská pohádka
12.00 Krless Praha – koncert středověké hudby
14.00 Hadí žena Lenka Praha
16.00 Divadlo Bořivoj Praha: Táta, máma a já – pohádka pro celou rodinu
18.00 Divadlo Bořivoj Praha: bujabéza – klaunská burleska
21.00 Benedictus Plzeň – koncert staré hudby




Sobota 17.6. - Synagoga - Linecká ulice

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 14:00 - 20:00

Synagoga - Linecká ulice

14.00 Chairé Příbram - koncert renesanční skupiny
17.00 Kvinterna Český Krumlov – Písně sefardských židů
19.00 Medvíďata Český Krumlov a Štývarův dětský sbor Třinec - koncert dětských sborů




Sobota 17.6. - Letní jízdárna Státního hradu a zámku

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 10:00 - 14:00
17.06.2006   (So) 16:30 - 18:30

Letní jízdárna Státního hradu a zámku

10.00 SHŠ Bratři z Růže - ukázky šermířského umění středověkých válečbníků
10.30 Campanello Třeboň - ukázky renesančních tanců
11.00 Žonglér Pupa – žonglérské umění
11.30 Divadlo Studna Hosín: Čínská pohádka – dětské představení nejen pro děti
12.30 Žonglér Pupa – žonglérské umění
13.00 SHŠ Bratří z Růže: Ostrov pokladů - akční pohádka pro děti
13.30 Ghotic - koncert gotické hudby

14.00 – 16.30 Pauza

16.30 Ghotic - koncert gotické hudby
17.00 Žonglér Pupa – žonglérské umění
17.30 Divadlo Studna Hosín: Kozlí muž - comedia dell´arte




Sobota 17.6. - Hradební ulice

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 11:00 - 21:00

Hradební ulice - za Egon Shiele Art Centrem

11.00 Divadlo Koňmo Praha - koncert Péro za kloboukem
11.30 Kejklířské divadlo: Kouzelná kulička - pro děti i dospělé
13.30 Koncert Péro za kloboukem
14.00 Vojtáno Vrtek - kejklířiny
16.30 Orchestr Péro za kloboukem
17.00 Teátr Víti Marčíka: Popelka - pohádka pro děti i dospělé
19.00 Fedrfechtýři Č. Budějovice: Historia Magistra - šermířská divadelní hra
20.30 Umělecká společnost Komedianti
pod dohledem Víťi Marčíka:
Romeo a Jůlie - tragikomická hra s prvky baletu a zpěvohry




Sobota 17.6. - Panoramatická zahrada u hotelu Růže

Termín Od - Do
17.06.2006   (So) 11:00 - 14:00

Panoramatická zahrada u Hotelu Růže, Horní ulice

11.00 Calata Ostrava - koncert dobové hudby
13.00 Ginevra - koncert dobové hudby




Městský park - Středověké hry

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 17:30 - 21:00
17.06.2006   (So) 11:30 - 19:00

Městský park - Středověké hry
Zajišťuje Antonín Plamínek Pazdera


Aktivní zábava pro návštěvníky slavností v podobě středověkých her - koňokolu, trampolíny, katapultu, otočného žebříku a vržnice švejcarkou




Neděle 18.6. - náměstí Svornosti - hlavní scéna

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 10:15 - 16:30

Náměstí Svornosti - hlavní scéna

Moderuje Petr Kronika

10.15 Kapka – jihočeské a české lidové písničky v podání českokrumlovské kapely
12.00 Švejk Band Plzeň - veselá parta hudebníků
14.00 Terni Giľori – dětský romský folklórní soubor
15.00 Čarodějný vrch - dětský program pořádá ICOS Český Krumlov
16.15 ZAKONČENÍ SLAVNOSTÍ S HISTORICKÝM PRŮVODEM MĚSTEM
16.30 Ukončení programu




Neděle 18.6. - nádvoří Hotelu Růže

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 11:00 - 12:00

Hotel Růže - nádvoří

11.00 Hudební matinné Městského smíšeného sboru Perchta a Smyčcového orchestru Český Krumlov




Neděle 18.6. - Prokyšův sál a nádvoří Prelatury

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 09:30 - 12:30

Prokyšův sál Prelatury, Horní ulice

9.30 Divadlo Bořivoj Praha: Táta, máma a já – pohádka pro celou rodinu
11.30 Divadlo Bořivoj Praha: Bujabéza – klaunská burleska




Neděle 18.6. - Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 11:00 - 14:00

Pivovar Eggenberg - pivovarské zahrady

11.00 Dětský turnaj - historická soutěž českokrumlovských škol v netradičních soutěžích




Neděle 18.6. - Zámecká zahrada - Otáčivé hlediště

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 15:00 - 16:00

Zámecká zahrada - Otáčivé hlediště

15.00 Živé šachy - šachová partie s živými figurami na šachovnici 12 x 12 metrů
scénář a režie: František Zborník a Jaroslav Kubeš

15.45 HISTORICKÝ PRŮVOD
- průvod projde po trase: Otáčivé hlediště - Zámek - Latrán - Radniční ulice - náměstí Svornosti - ceremonie - Horní ulice




Neděle 18.6. - Hradební ulice

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 11:00 - 12:00

Hradební ulice

11.00 Divadlo Koňmo: Jak šlo vejce do světa - pohádka pro děti




Neděle 18.6. - Dvoreček Hotýlku U malého Vítka

Termín Od - Do
18.06.2006   (Ne) 10:30 - 14:00

Dvoreček Hotýlku U malého Vítka, Panská ulice

10.30 Colorrs České Budějovice - koncert hudebníků inspirovaných skupinou The Cors
13.00 Irish Dew - irská a skotská lidová hudba




Slavnosti v Šatlavě - středověká hostina

Termín Od - Do
16.06.2006 - 18.06.2006   (Pá-Ne) 16:00 - 16:00

Šatlavská ulice

Slavnosti v Šatlavě - středověká hostina přímo na ulici (pečená selata, kuřata, víno, medovina, pivo), hudba, po celé tři dny




EGON SCHIELE ART CENTRUM a REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Termín Od - Do
16.06.2006 - 18.06.2006   (Pá-Ne) 16:00 - 18:00

EGON SCHIELE ART CENTRUM a REGIONÁLNÍ MUZEUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ poskytuje všem držitelům vstupenky na Slavnosti pětilisté růže 50 % slevu na vstupném.




Předprodej


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAJIŠŤUJE:

INFOCENTRUM ČESKÝ KRUMLOV
nám. Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 621
fax: +420 380 704 619
e-mail: info@ckrumlov.cz

UNIOS TOURIST SERVICE
Zámek 57 - 1.nádvoří
381 01 Český Krumlov
Tel.: 380 725 110, 380 725 119
e-mail: tourist.service@unios.cz




Vstupenky - Pátek 16.6.2006

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 16:00 - 24:00

Pátek 16.6.
dospělí : 100 Kč
děti do 15 let : 50 Kč
obyvatelé města : 50 Kč*
studenti: 50 Kč **

*) zakoupit lze pouze v předprodeji
**) pouze držitelé ISIC

Zdarma:
děti do 10 let, ZTP, ZTP/P, návštěvníci v historických kostýmech a každý návštěvník v neděli 18.6.

Objednané vstupenky lze vyzvednout v Infocentru do 15.6. do 18:00. Při zaslání na dobírku účtujeme poštovné.




Vstupenky - Sobota 17.6.2006

Termín Od - Do
17.06.2006 - 18.06.2006   (So-Ne) 10:00 - 22:00

Sobota 17.6.2006
dospělí : 150 Kč
děti do 15 let : 50
obyvatelé města : 80 Kč*
studenti: 80 Kč **

*) zakoupit lze pouze v předprodeji
**) pouze držitelé ISIC

Zdarma:
děti do 10 let, ZTP, ZTP/P, návštěvníci v historických kostýmech a každý návštěvník v neděli 18.6.

Objednané vstupenky lze vyzvednout v Infocentru do 15.6. do 18:00. Při zaslání na dobírku účtujeme poštovné.




Vstupenky - Pernamentní - Pátek 16.6.+ Sobota 17.6.

Termín Od - Do
16.06.2006 - 18.06.2006   (Pá-Ne) 16:00 - 02:00

dospělí : 200 Kč
děti do 15 let: 50 Kč
obyvatelé města : 100 Kč*
studenti: 100 Kč **

*) zakoupit lze pouze v předprodeji
**) pouze držitelé ISIC

Zdarma:
děti do 10 let, ZTP, ZTP/P, návštěvníci v historických kostýmech a každý návštěvník v neděli 18.6.2006

Vstupenky lze vyzvednout v Infocentru do 15.6. do 18:00. Při zaslání vstupenek na dobírku účtujeme poštovné.




Změna programu vyhrazena





KONTAKT a INFORMACE O PROGRAMU


MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.
Horní Brána 2, 381 01 Český Krumlov
tel. / fax: +420 380 711 775
e-mail: divadlo@ckrumlov.cz




TERMÍNY SLAVNOSTÍ DO ROKU 2010

Termín Od - Do
22.06.2007 - 24.06.2007   (Pá-Ne)
20.06.2008 - 22.06.2008   (Pá-Ne)
19.06.2009 - 21.06.2009   (Pá-Ne)
18.06.2010 - 20.06.2010   (Pá-Ne)




Pátek 16.6. - Kašna v Široké ulici

Termín Od - Do
16.06.2006   (Pá) 20:00 - 23:00

Kašna v Široké ulici

20.00 Krless Praha – pouliční koncert středověké hudby
22.00 Ghotic - koncert gotické hudby při svíčkách