Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2011

20. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV - 2011

19. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV - 2010

Perlitová 1820
14000 Praha 4
Kontakt: Mgr. Jakub Teplý

Telefon: +420 241 445 404
Fax: +420 241 445 584

WWW: www.festivalkrumlov.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2011Seznam nabídek:


Další informace:


V roce 2011 oslaví Mezinárodní hudební festival Český Krumlov významné jubileum, a to 20 let své existence. Při této významné příležitosti je připravován slavnostní program, na kterém se objeví celá řada předních osobností tuzemské i zahraniční hudební scény v čele s „třemi tenory"...Fotogalerie festivalu 2011

..DOPRAVNÍ OMEZENÍ V DOBĚ KONÁNÍ KONCERTU PLÁCIDA DOMINGA:


Dopravní omezení v době konání koncertu Plácida Dominga Mapa pokladen a kontrol vstupů

V souvislosti s realizací koncertu a zajištění přípravných prací bude parkoviště P2 Pod poštou od 15. srpna od 7.00 hodin do 22. srpna do 22.00 zcela uzavřeno.

Plánovaná dopravní omezení v okolí parkoviště P2 v sobotu 20. srpna:

• V ulici Latrán v úseku od Budějovické brány k poště bude od 7.00 do 24.00 platit zákaz zastavení.

• Zákaz zastavení bude platit rovněž v Pivovarské ulici od 7.00 do 14.00 hodin, od 14 hodin do 24 hodin bude komunikace navíc zcela uzavřena.

• V ulici Latrán na mostě u kina bude od 18 hodin do 24 hodin omezen provoz pro motorová vozidla jedoucí do centra. Vjezd Budějovickou bránou bude umožněn pouze v nejnutnějších případech

• Zákaz vjezdu od 14 hodin do 24 hodin bude také v ulici U Poráků od Ambitu směrem k pivovaru Eggenberg. Ulice U Poráků bude z Objížďkové silnice označena jako slepá ulice.

PARKOVÁNÍ:

Kromě stávajících parkovacích ploch budou zřízena v den konání koncertu dočasná parkoviště. Autobusy budou moci zaparkovat kromě parkoviště PBUS na Chvalšinské také na autobusovém nádraží (viz mapa), parkovací plochy pro osobní automobily budou kromě P1 - Jelenka, P3 - Městský park a P4 - Zámecká zahrada zřízeny také na parkovišti u Ambitu (ulice U Poráků) a na Chvalšinské ulici, podobně jako v případě úpravy možností parkování v průběhu Slavností pětilisté růže.

CESTA NA KONCERT - POKLADNY A KONTROLNÍ VSTUPY:

Pro pěší budou přístupové komunikace a prostor parkoviště uzavřeny v sobotu 20. srpna od 14 hodin. Ulice V Jámě bude uzavřena, vstup bude umožněn pouze rezidentům s platným průkazem, který obdrží od organizátorů koncertu. Uzavřena bude rovněž průchozí ulička z Latránu mezi Hotelem Bellevue a Restaurací pivovaru Eggenberg.

Vstup na parkoviště bude umožněn od 18.00 hodin pouze s platnou vstupenkou.

Pokladny a kontrolní vstupy (viz mapa) budou zřízeny v ulici Pivovarská u pošty, druhá pak před dřevěným mostem na parkoviště P2. Další kontrolní vstupy budou umístěny u východu z areálu pivovaru Eggenberg a na konci procházkové trasy podél řeky (na Náplavce). V den koncertu bude ve zmíněné lokalitě instalován navigační systém pro návštěvníky koncertu s instrukcemi, který vstup využít s ohledem na nejvhodnější přístup do jednotlivých sektorů v hledišti.

Prosíme laskavě všechny návštěvníky koncertu, aby zaujali svá místa v hledišti nejpozději v 19:30 hodin.
..Plácido Domingo

Termín Od - Do
20.08.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Plácido Domingo

70 let, 40 operních sezón, 130 rolí - to je konto nejmilovanějšího, nejrespektovanějšího, nejposlouchanějšího, zkrátka největšího operního umělce moderní doby Plácida Dominga, železného muže opery, který je skutečnou renesanční osobností hudby, králem vysokých C, zkrátka supertenorem.

Není na světě jiného pěvce, kterému by všechny tyto superlativy opravdu právem náležely. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, že Plácido Domingo je opravdovým zázrakem.

Navštivte 20. srpna 2011 Český Krumlov a nenechte si ujít tuto vskutku exkluzivní kulturní událost, na kterou bezpochyby nikdy nezapomenete.
..Ivan Ženatý a Talichův komorní orchestr

Termín Od - Do
19.08.2011   (Pá)   Rezervovat 19:30

Ivan Ženatý

Houslista Ivan Ženatý je muzikant, jehož jméno je už dlouho v hudebním světě pojmem, je to muzikant, jenž náleží k oné skupině špičkových umělců, kterou jsme si nechali – k naší velké škodě – odejít do zahraničí… MHF Český Krumlov jej však zase jednou přiváží zpátky, abyste se mohli v zářivých sólových partech Bachova a Mendelssohnova houslového koncertu přesvědčit o pravdivosti slov legendárního houslisty a dirigenta Yehudiho Menuhina, který o Ivanu Ženatém prohlásil, že svou technickou vyspělostí a třpytivým tónem prokazuje světovou třídu.

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Klub přátel MHF Český Krumlov


Zlatá karta

Rádi bychom Vám představili nový Klub přátel MHF Český Krumlov, jakožto věrnostní program zahrnující celou řadu výhod pro stálé příznivce festivalu. Každému členovi klubu bude náležet specifický balíček výhod zahrnující přednostní informace o festivalu, zvýhodněné vstupné na koncerty a společenské akce festivalu a rovněž slevy uplatnitelné v síti spolupracujících subjektu. Členům Klubu přátel MHF Český Krumlov bude navíc každý rok věnován jeden koncert festivalové řady jako výraz poděkování za jejich přízeň.

Kliněte na nadpis s odkazem a dozvíte se více o výhodách Klubu přátel MHF.
..Odehrané koncerty

..Ramón Vargas - operní recitál

Termín Od - Do
15.07.2011   (Pá)   Rezervovat 20:00

Ramón Vargas

Stříbřitý lyrický tenor omamně sladkého témbru, precizní technika vynikající neobyčejnou elegantností legata a jemností pianissim, sugestivní přesvědčivost a zářivost výrazu - to je jen slovy uchopitelná špetka z umělecké excelence tohoto „pěvce pěvců".

Nechte se okouzlit 15. července 2011 v Pivovarské zahradě.
..Mischa Maisky

Termín Od - Do
16.07.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Mischa Maisky

Legendární violoncellista

Expresivita bez povrchního přehrávání, elegance bez plochých dramatických gest, přesnost bez mechanické těžkopádnosti…jen nádherně lahodný a sytý tón violoncella, střízlivý výraz, koncentrovaná vášeň… zkrátka zralost, inteligence, síla a srdce… to jsou hlavní rysy umění jednoho z největších violoncellistů moderní doby, jediného žáka Mstislava Rostropoviče a Gregora Piatigorského současně, charismatického Mischy Maiského. Přijeďte se zaposlouchat do bohatého a vřelého zvuku Maiského violoncella a pochopíte, že zpívá ještě krásněji než lidský hlas…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Pavel Steidl - kytarový recitál

Termín Od - Do
21.07.2011   (Čt)   Rezervovat 19:30

Pavel Steidl

Mistr klasické kytary Pavel Steidl se vrací na MHF Český Krumlov! Žák Štěpána Raka, vítěz proslulé soutěže Concours Internationale de la Guitare a umělec světového kalibru, to je kytarista Pavel Steidl, jenž okouzluje celý svět jemným citem pro nuance, skvělou virtuozitou i šíří repertoáru. Není na světě jiného umělce, který své publikum dokáže svou geniální interpretací tak spolehlivě rozesmát i rozplakat. Nevěříte? Přijeďte se přesvědčit, že pokud je kytara v těch správných rukou, o čemž u respektovaného světoběžníka a brilantního hráče Pavla Steidla nemůže být pochyb, pak jsou její možnosti vpravdě neomezené…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Kyrill Rodin a Minjung Kim

Termín Od - Do
22.07.2011   (Pá)   Rezervovat 19:30

Kyrill Rodin

Dvacítku oslavíme s přáteli, kteří nás v průběhu uplynulých let umělecky potěšili, a jedním z nich bude i výtečný ruský violoncellista mladší generace Kyrill Rodin. Po skvělém provedení Dvořákova violoncellového koncertu, v němž potvrdil ryzí slovanský naturel i interpretační kvality blízké české violoncellové škole, se na festivalu po dvou letech představí v komorním programu složeném z děl klasicistních a romantických skladatelů. Těšit se můžete na okouzlující zvuk Rodinova violoncella v niterném dialogu s klavírem, jenž rozezní přední korejská klavíristka Minjung Kim… těšit se můžete na intimní hudební zážitek v krásném prostředí Maškarního sálu.

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Nesmrtelná Broadway

Termín Od - Do
23.07.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Broadway

Horká letní noc a populární melodie, které dobře znáte a vždy Vás vezmou za srdce… ano, série našich muzikálových večerů pokračuje a vy se opět můžete těšit na noc plnou hvězd nejen hudebních… na noc, kdy vás trojice známých amerických zpěváků přenese na prkna broadwayských divadelních scén do třpytivého světa amerických muzikálů… na strhující show, která vás bezpochyby dostane do varu… Přijďte se uvolnit, pobavit a třeba si i zanotovat některý z populárních evergreenů, nechte jímavé melodie dotknout se vašich srdcí a přesvědčte se, že pravá muzikálová Broadway je prostě nesmrtelná…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Tanja Becker-Bender

Termín Od - Do
28.07.2011   (Čt)   Rezervovat 19:30

Tanja Becker-Bender

Naprosto přirozená virtuozita, fenomenální intenzita a vyváženost výrazu, krystalicky čistá brilance, to je jen něco málo ze superlativů, které chrlí zahraniční kritika na konto mladé německé houslistky Tanjy Becker-Bender, která si festivalové publikum dokázala podmanit již při svém krumlovském debutu před dvěma lety svým zářivým výkonem v „nehratelných“ Paganiniho Capriciích. Nyní bude moci své umění plně rozvinout v brilantních Bachových kusech, jež jsou pro svou mimořádnou náročnost považovány za prubířský kámen pro nejlepší houslisty. Bachovu hudbu okoření navíc výběr z díla soudobého rumunsko-maďarského skladatele Györgyho Kurtága a předpoklady pro hluboký umělecký zážitek jsou na světě…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Václav Hudeček představuje mladé umělce

Termín Od - Do
29.07.2011   (Pá)   Rezervovat 19:30

Václav Hudeček

Pohlazením pro uši i duši bude koncert ikony české houslové školy a dlouholetého věrného příznivce MHF Český Krumlov Václava Hudečka. Jeho sympatické vystupování a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem a s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika a okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Václav Hudeček se systematicky stará i o nastupující českou interpretační generaci každoročním pořádáním letních houslových kurzů v Luhačovicích a své nejlepší absolventy představí jako hosty na svém koncertu věnovaném příjemné Bachově a Vivaldiho hudbě…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Carlos Piñana a flamenco

Termín Od - Do
30.07.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Carlos Piňana

Víte, co je to duende? Stav extáze, kdy vás hudba úplně pohltí... A víte, kde se duende budete moci zcela oddat? Na koncertu vynikajícího flamencového kytaristy Carlose Piñany a jeho skupiny! Zemitý zpěv, efektní tanec, temperamentní rytmy linoucí se z kastanět, bubnů i rukou hudebníků při palmas a úchvatně svůdné tóny guitarry flamenca... ohnivá Andalusie, černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy a svůdně tančící dívky s havraními vlasy a bohatými sukněmi… nemusíte jet až na jih Španělska, abyste toto všechno zažili na vlastní kůži, stačí navštívit MHF Český Krumlov! Jaleo!

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Collegium Marianum: Boemo furioso

Termín Od - Do
04.08.2011   (Čt)   Rezervovat 19:30

Collegium Marianum

O tom, že stará hudba skrývá mnohé poklady, které stále čekají na své znovuobjevení, se můžete přesvědčit na koncertě předního českého souboru zaměřeného na dobovou interpretaci staré hudby Collegia Marianum. Virtuózní koncerty a sinfonie neprávem opomíjeného českého skladatele Františka Jiránka, jež zažijí svou českokrumlovskou premiéru, potěší svou barokní galantností i vivaldiovskou jemností ohlašující příchod klasicismu. Zažijte příjemný večer s krystalicky průzračnou starou hudbou, která je však plná rozverného citu, poznejte Boema furiosa!

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Hvězda světového jazzu Arturo Sandoval

Termín Od - Do
06.08.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Arturo Sandoval

Fenomenální trumpetový virtuos ovládající jazz, latinský jazz, populární i klasickou hudbu… vítěz šesti Grammy, Emmy a mnoha dalších cen… žák legendárního Dizzyho Gillespieho… zkrátka plnokrevný kubánský muzikant Arturo Sandoval vystoupí v Českém Krumlově! Zářivý a technicky dokonalý trumpetista Vás stejně jako publikum po celém světě odzbrojí vydatností, šťavnatostí a jistotou tónu, famózně údernou rychlostí hry i jemným citem pro swing… Nenechte si ujít výjimečné vystoupení této trumpetové legendy a pochopíte, že zamilovat si jazz je tak snadné…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..José Cura

Termín Od - Do
05.08.2011 - 10.08.2010   (Út-So)   Rezervovat

José Cura

Vzpomínáte? Bohatý, sametový hlas vybroušený k dokonalosti jako diamant, strhující interpretace neobyčejné emociální hloubky, fascinující herecký projev. Kritikou ceněný, publikem milovaný, okouzlující José Cura se vrací! Tentokráte do „divadla s nejvyšším stropem na světě".

Nepropásněte český scénický debut tohoto charizmatického umělce v roli, za níž je nazýván „králem verismu". Nezapomeňte, že Komedianti přijedou na Otáčivé hlediště mezi 5. a 10. srpnem 2011.
..Tango Soirée - Večer s argentinskou hudbou a číší vína

Termín Od - Do
12.08.2011   (Pá)   Rezervovat 20:00

Tango Soirée

Krása, grácie, smutek, nostalgie, melancholie, intimita,posedlost, energie, drama, boj, láska, bolest, vášeň… to vše je argentinské tango, hudební a taneční styl zrozený na konci 19. století v přístavech Río de la Plata. Unikátní směs lidové hudby řady evropských zemí a hudby místních kreolů, černochů a indiánů, která má pramálo společného se standardním britským tangem a už vůbec není jen exotickým výstřelkem či dramatickou hollywoodskou show. Poznejte životní styl snoubící čarokrásnou hudbu a zpěv s elegantním tancem a vlastní etiketou, navštivte magické Tango Soirée.

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Slovenský večer

Termín Od - Do
13.08.2011   (So)   Rezervovat 20:00

Lúčnica

Tradice hudebně-gastronomických večerů, jež po několik let zpestřuje koncertní řadu festivalu v Českém Krumlově, bude
v letošním roce pokračovat představením kultury národa nám tak blízkého, že jej snad ani není třeba představovat… zavítáme totiž k našim slovenským sousedům, a to spolu s prvním slovenským Zlatým slavíkem Mekym Žbirkou a vrcholem slovenského folkloru
a tanečního umění – souborem Lúčnica. K dobrému jídlu a pití vám navíc zahraje kapela Zlaté husle. Tak nezapomeňte, letos v létě se nebude „blýskat nad Tatrou“, ale nad Českým Krumlovem…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny
..Heroldovo kvarteto

Termín Od - Do
18.08.2011   (Čt)   Rezervovat 19:30

Heroldovo kvarteto

Vynikající kvalita současných českých smyčcových kvartet připomíná vysoké standardy hry ve smyčcových komorních ansámblech z konce 19. století. Jedním z takových je i Heroldovo kvarteto, jehož členové jsou dokonale vyváženou čtveřicí, jednotnou v intenzitě i kráse tónu, přirozeném citu pro hudbu a neobyčejně svěží hře. Jejich evidentní potěšení z hudby je nakažlivé a společně s jejich nebojácností je pro publikum strhující. Svou živou interpretací Mozarta, Sluky i Dvořáka jistě Heroldovci spolu s violistkou Věrou Binarovou strhnou i Vás, přijďte se přesvědčit…

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny