Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2011

JEDEN SVĚT 2012 - festival dokumentárních filmů o lidských právech

..

38101 Český Krumlov
Kontakt: Pavel Bicek, Filip Faschingbauer, Martina Putschöglová

Telefon: +420 721 107 274

E-mail: jedensvet.ck@gmail.com
WWW: www.jedensvet.cz/cesky-krumlov

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2011


Seznam nabídek:


Jeden svět je v současnosti jedním z nejvýznamnějších festivalů věnovaných problematice lidských práv v Evropě a patří mezi zakládající členy Asociace lidskoprávních festivalů, která sdružuje 29 festivalů z celého světa.

Filmy Jednoho světa se snaží přinést komplexnější a vyváženější informace a nabízí možnost hlubšího pochopení souvislostí a důležitých zahraničněpolitických a společenských témat. Jeden svět přispívá k veřejné diskusi o roli, kterou má, či může mít český občan a český stát v globálně propojeném světě, i k debatě, proč má Česká republika usilovat o prosazování demokracie a bezpečnosti ve světě.

Třináctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se uskuteční v Českém Krumlově od 16. do 18. března, osloví letos své diváky a divačky sloganem „Vaše energie je potřeba jinde!“.

Festivalovým mottem chce upozornit na to, kolik času všichni věnujeme nepodstatným činnostem. Přitom se stačí zajímat o to, co se děje kolem nás a svou energii využít spíše k tomu, aby se věci rozhýbaly k lepšímu...Závěrečná zpráva


Diskuze s etnoložkou Zuzanou Ondomišiovou po projekci filmu "Poslední útočiště"

Ve dnech 16. - 18. 3. 2011 proběhl v Českém Krumlově první ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Festival dosáhl zhruba jednotisícové návštěvnosti ze strany veřejnosti a studentů.

Další informace o tom, jak se festival povedl, můžete najít v závěrečné tiskové zprávě po kliknutí na nadpis.

Těšíme se na viděnou při příležitosti 14. ročníku MFF Jeden svět opět i v Českém Krumlově!
..Festival Jeden svět letos i v Českém Krumlově!

Termín Od - Do
16.03.2011 - 18.03.2011   (St-Pá)

Nad festivalem převzal záštitu starosta města Dalibora Carda a senátor Tomáš Jirsa

Datum konání: 16. – 18. 3. 2011

Festival je pořádán pod záštitou starosty města Dalibora Cardy, starosty města Český Krumlov a Tomáše Jirsy, senátora Parlamentu České republiky.

Pořadatelé:
Společnost Člověk v tísni ve spolupráci s Centrem pro pomoc dětem a mládeži a Gymnáziem Český Krumlov.
..Přehled filmů festivalu

..VÝSTAVA - Senioři (nejen) v Africe - zapomenutá generace

Termín Od - Do
01.03.2011 - 31.03.2011   (Po-Ne)

V rámci festivalu Jeden svět představíme výstavu "Senioři (nejen) v Africe - zapomenutá generace"

Starší lidé v rozvojových zemích hrají významnou roli při omezování chudoby - podporují rodiny a pečují o vnoučata, jejichž rodiče zemřeli na AIDS. Bez jejich příspěvku by v Africe nepřežili miliony rodin. Přesto se na ně v rozvojových programech zapomíná. Celosvětově jich však stále polovina nemá garantován ani minimální příjem. Pokud se situace nezmění, bude v roce 2050 až 1,2 miliardy starších lidí žít bez základního zabezpečeného příjmu.

Fotografie pořídil Oldřich Staněk během rozhovorů se seniory v Bangladéši, Peru a v Ugandě v rámci evropského projektu Decent Work for All.

UGANDA
,,Jsem vdova a starám se o svých 15 vnoučat, z nichž někteří jsou sirotci, protože jejich rodiče zemřeli na AIDS. Vedle mé domácnosti se musím ještě postarat o krávy. Někdy nemáme dost peněz, abychom si mohli koupit potraviny. Penze by nám ulehčila život."
Lula Madina, 61 let, zemědělkyně, Kampala, Uganda

Výstavu pořádá Jeden svět Český Krumlov ve spolupráci s občanským sdružením ŽIVOT 90 a společností Člověk v tísni.

Vstup zdarma.
..Prodej namibijských výrobků NAMA

Termín Od - Do
16.03.2011 - 18.02.2011   (St-Pá) 17:00 - 22:00

Panenku, přívěšek z pštrosích vajec, kabelka s africkými motivy nebo třeba orientální pouzdro na brýle! Přijďte si vybrat na festival Jeden svět!

Ve festivalových dnech 16.-18.3. budete mít možnost zakoupit si v Městském divadle fair trade výrobky z chráněné dílny v Namíbiji!

Člověk v tísni založil v roce 2004 na jihu Namibie komunitní centrum a chráněnou dílnu, která dává práci chudým lidem a lidem postiženým HIV/AIDS. Během jednoho roku se počet zaměstnanců rozrostl z 12 na téměř 50.

Dílna se zaměřuje na výrobu různých užitných předmětů a šperků s tradičními motivy a z tradičních materiálů, které pak prodáváme v Namibii i České republice.

Cílem je dopracovat se na úroveň, kdy nejsme ve ztrátě, a vytvářet určitý zisk použitelný na rozvoj projektu. Cesta k tomu vede v kombinaci několika metod. Jednou z nich je vybudování stabilního odbytu pro výrobky (kamenný obchod).

Více informací o projektu naleznete na stránce http://www.nama.cz
..Spojte se s námi na Facebooku!

..Školní projekce

Termín Od - Do
14.03.2011 - 18.03.2011   (Po-Pá)

Projekce pro školy

Každoročně se v rámci festivalu konají také speciální projekce pro žáky a studenty základních a středních škol a to ve všech 34 festivalových městech.
Projekce pro školy se budou konat v týdnu 14.-18.3.2011 v Městském divadle, Český Krumlov a v nízkoprahovém zařízení Bouda.


Kontaktní osoba:
Václava Šnokhousová
mmjedensvet@email.cz
tel.: +420 607 862 216


SEZNAM FILMŮ

Jeden svět dětem
– filmy pro mladší žáky základních škol (8 – 13 let)

Jeden svět pro studenty
– filmy pro vyšší ročníky základních škol a pro střední školy
Fotogalerie

Jeden svět  2011 - 13. ročík festivalu v Českém Krumlově Kapela The Pooh Kapela Simmle Muffin Kapela Sandwitch