Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Galerie, ateliéry

Egon Schiele Art Centrum


ESAC s Kaddishem - celkový pohled CZ: Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, interiér expozice, foto: © 2006 Libor Sváček

Široká 71
38101 Český Krumlov
Kontakt: Mgr. Hana Jirmusová, ředitelka Egon Schiele Art Centra

Telefon: +420 380 704 011
Fax: +420 380 711 191

E-mail: office@schieleartcentrum.cz
WWW: www.schieleartcentrum.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Galerie, ateliéry

Poloha na mapě


Nabízené služby:

  • Rezervace vstupenek, objednávky
  • On-line rezervace vstupenek
  • Pronájem prostor
  • Občerstvení
  • Prodej turistických suvenýrů

Seznam nabídek:


Vznik Egon Schiele Art Centra - 1992/93 - je dílem soukromé iniciativy tří osob, které se v mimořádné situaci po pádu železné opony mezi východní a západní Evropou velmi zasadily za realizaci myšlenky mezinárodního kulturního centra v jednom z nejkrásnějších renesančních měst Evropy. Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 3.000 m2 výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století. V části muzejního komplexu vznikla řada velkorysých ateliérů pro delší studijní a pracovní pobyty mladých umělců z východní i západní Evropy; ateliéry jsou pronajímány ministerstvům kultury nebo uměleckým institucím různých zemí na deset let; k dispozici je též apartmá pro spisovatele. Muzeum doplňuje rozsáhlý muzejní obchod a tradiční kavárna s českými specialitami pro umělce a milovníky umění s odpovídající atmosférou. Od otevření v roce 1993 se Egon Schiele Art Centrum stalo mezinárodně uznávanou a velmi navštěvovanou institucí. Projekt je čistě soukromou iniciativou, závislou na mimořádném nasazení několika jedinců, na pomoci ze zahraničí, na sponzorech a přátelích.

Dopravní dostupnost:
V historickém jádru města nedaleko náměstí, auto možné zaparkovat na značených parkovištích, nejbližší parkoviště P1 Jelenka, P3 Městský park. Centrum je pěší zóna.

Ceník platný: 01.01.2017 - 31.12.2017

Položka mj Cena /mj
Děti, studenti, invalidé (po předložení průkazu)os.90 Kč
Dospělíos.160 Kč
Rodina (2 dospělí a max. 3 děti)rod.350 Kč
Seniořios.120 Kč..DUŠE PRA/LESA

Termín Od - Do
22.04.2016 - 29.01.2017   (Út-Ne) 10:00 - 18:00

Otto Placht: Očekávání v pralese

JAROSLAV HNĚVKOVSKÝ (1884-1956)
OBRAZY Z DŽUNGLE
obrazy, kresby

OTTO PLACHT (nar. 1962, Praha)
PARALELNÍ SVĚTY
obrazy, kresby

DIMAS PAREDES ARMAS (nar. 1954, Ucayali)
VIZE A SNY AYAHUSCY
obrazy
(22.4.-30.10.2016)

PERU
INSPIRAČNÍ ZDROJE Z PERUÁNSKÉ AMAZONIE
umění i věci denní potřeby původních obyvatel

Výstavy roku 2016 jsou zastřešeny společným názvem DUŠE PRA/LESA. Jde o název jednoho z Váchalových barevných dřevorytů a Egon Schiele Art Centrum tak navazuje na loňskou úspěšnou „váchalovskou“ sezónu, na mysteriózní Šumavu nejen Josefa Váchala, ale i Jana a Františka Seidelových a Ondřeje Malečka.

Sály Egon Schiele Art Centra letos zaplnily obrazy s lesy a pralesy z jiných kontinentů. „Prostřednictvím obrazů i mnoha dalších uměleckých předmětů, ale i věcí denní potřeby se k nám dostali původní obyvatelé vzdálených končin - jejich umění, tradice a historie,“ láká na výstavy ředitelka galerie Hana Jirmusová Lazarowitz.

Výchozím podnětem v přípravách tohoto tématu a cyklu výstav se stalo dílo českého výtvarníka Otto Plachta. Malíře, o kterém jsme dlouhá léta jen slýchávali, protože žil většinou v peruánské Amazonii, kde byl přijat indiánským kmenem Shipibo. „Když už se nám podařilo navázat spojení a začali jsme s přípravami výstavy, rozvinula se spolupráce do prostoru našeho domu tak, že postupně obsadila tři tisíce metrů čtverečních. Otto Placht přizval ke spolupráci i svého dlouholetého peruánského přítele a kolegu Dimase Paredese Armase a náš zájem o inspirační zdroje obou umělců byl po mnohaměsíčních náročných přípravách v Peru korunován i úspěšným odbavením 22 beden s užitým uměním, ale i věcmi každodenní potřeby původních obyvatel, jako je keramika, hračky, nádobí atd.,“ prozrazuje Hana Jirmusová Lazarowitz.

„Během výše uvedených příprav se k nám díky drobné zmínce v MF Dnes dostala informace o dílu malíře Jaroslava Hněvkovského (1884-1956), vystaveném ve středočeském Žebráku.
Velmi zajímavá paralela romantických a dobrodružných kroků umělců, které dělí téměř století, tedy Plachtova cesta a život v Amazonii v 90. letech 20. století a Hněvkovského pobyt v Indii mezi lety 1909 až 1913 (období, kdy se po Českém Krumlově pohyboval, žil zde a tvořil Egon Schiele) nás donutila pokusit se tuto výstavu z Žebráka vypůjčit a v Krumlově představit. Díky velkorysosti Středočeského kraje, vedení Muzea Českého krasu v Berouně i Města Žebrák, se tento záměr podařil - za tento výjimečný a vstřícný přístup velice děkujeme,“ dodává dále Hana Jirmusová Lazarowitz.

Jedna vstupenka platí na všechny výstavy.
Prohlídky s průvodcem po předchozím objednání.

Těšíme se na vaší návštěvu.

Možnosti: prohlídka s výkladem průvodce, bezbariérový přístup, bezhotovostní platba, možnost platby EUR

Místo konání: Egon Schiele Art Centrum, Široká 71, Český Krumlov

Typ nabídky: pro jednotlivce i skupiny

Prohlídka s průvodcem: čeština, němčina, angličtina

Vstup zdarma pro průvodce skupiny od 10 osob
..Fotogalerie

..Český Krumlov Card - 1 VSTUPENKA DO 5 MUZEÍ


Český Krumlov Card

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card.

* v ceně vstup do pěti jedinečných expozic
* úspora 50% z běžného vstupného
* možnost čerpání karty až 12 měsíců
* přenosnost karty na další osobu v dané kategorii
* prodej v Infocentru Český Krumlov a jednotlivých expozicích


Ceník platný: 01.01.2017 - 31.12.2017

Položka mj Cena /mj
Český Krumlov Card - Dospělýos.300 Kč
Český Krumlov Card - Rodina
2 dospělí + max. 3 děti
rodina600 Kč
Český Krumlov Card - Snížené
Děti, senioři, studenti, ZTP
os.150 Kč


Další nabídky: