Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2014

23. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV - 2014

19. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV - 2010 Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2011 Foto: Libor Sváček

Náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 621
Fax: +420 380 704 619

E-mail: vstupenky@ckrumlov.cz
WWW: www.ckrumlov.cz/mhf2014

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2014Seznam nabídek:..Pozvánka J. Kaufmanna na MHF 2014

..Trio Martinů - komorní koncert

Termín Od - Do
13.08.2014   (St)   Rezervovat 19:30

Trio Martinů

Trio Martinů

Trio Martinů vzniklo na Pražské konzervatoři v roce 1990 nejprve pod názvem Academia Trio, ve složení Petr Jiříkovský – klavír, Pavel Šafařík – housle a Jaroslav Matějka – violoncello, a nyní je jedním z nejvyhledávanějších evropských komorních souborů. Rozsah hudebních aktivit jednotlivých členů nebyl nikdy omezen pouze na vystoupení či nahrávky souboru. Všichni tři jsou vynikajícími sólisty a jsou pravidelně zváni ke spolupráci s jinými význačnými umělci ze světa klasické hudby. O jejich talentu se mohli přesvědčit posluchači ve většině zemí Evropy, v Japonsku, USA, Jižní Americe a Africe. V současné době Petr Jiříkovský kromě tria často vystupuje sólově nebo společně s jinými umělci, od roku 2008 se zaměřuje rovněž na svoje profesionální aktivity v oblasti dirigování. Pavel Šafařík a Jaroslav Matějka jsou profesionálními hráči Pražského komorního orchestru a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, kde jsou oba zástupci koncertního mistra. Nahrávají pravidelně pro Český rozhlas a jako členové PKO a FOK koncertují často v zahraničí.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.13. (St) 19:30 Trio Martinů - komorní koncert2014.08.13. (St) 19:30 Trio Martinů - komorní koncert
Cena vstupenky: sektor A 590 Kč; sektor B 490 Kč
osobaviz. popis..Linda Ballová /zpěv/, PaCoRa trio

Termín Od - Do
14.08.2014   (Čt)   Rezervovat 20:30

Linda Ballová

Linda Ballová

Sopranistka Linda Ballová absolvovala zpěv na VŠMU v Košicích. Dosáhla významných úspěchů na pěveckých soutěžích, např. 1. místa na Súťaži slovenských konzervatórií (2003) nebo Mezinárodní soutěži I. Godina (2006), na soutěži Ferruccia Tagliaviniho v Německu byla oceněna za nejlepší umělecký projev (2010). S úspěchem účinkovala na jevišti Národního divadla moravskoslezského či Slovenského národního divadla. V roce 2013 koncertovala po boku světoznámého tenoristy José Cury.

Seskupení PaCoRa trio ve složení Stanislav Palúch – housle, Marcel Comendant – cimbál a Róbert Ragan – kontrabas funguje od roku 2004. Hudba tria je postavená na prolínání jazzu a folklóru a je podbarvená prvky vážné hudby. Repertoár tvoří vlastní kompozice a přearanžované jazzové standardy. V roce 2005 triu vyšlo první CD v košickém vydavatelství Hevhetia, které krátce nato získalo vysoké hodnocení v recenzi anglického prestižního hudebního časopisu BBC Music. PaCoRa trio vystoupilo na četných jazzových a world music festivalech v zahraničí (Rakousko, Německo, Maďarsko, Polsko, Česká republika, Řecko, Anglie, Itálie, Dánsko).

Místo konání: Zahrada kooperativy, Latrán, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.14. (Čt) 20:30 Linda Ballová /zpěv/, PaCoRa trio2014.08.14. (Čt) 20:30 Linda Ballová /zpěv/, PaCoRa trio
Cena vstupenky: sektor A 590 Kč; sektor B 490 Kč; sektor C 390 Kč
osobaviz. popis..Pavel Haas Quartet - komorní koncert

Termín Od - Do
15.08.2014   (Pá)   Rezervovat 20:00

Pavel Haas Quartet

Pavel Haas Quartet

Pavel Haas Quartet nese jméno českého skladatele Pavla Haase (1899–1944), který byl v roce 1941 uvězněn v ghettu Terezín a o tři roky později zahynul v Osvětimi. V roce 2007 Kolínská filharmonie nominovala Pavel Haas Quartet za jednu z „Vycházejících hvězd“ (Rising Stars) ECHO. Následovala řada koncertů ve významných koncertních sálech po celém světě. V sezoně 2013/14 Pavel Haas Quartet hraje jako rezidenční soubor v Kolínské filharmonii, Birminghamské radnici a na festivalu Pražské jaro. Představil se rovněž na scénách curyšské Tonhalle, Auditoria v Louvru, Herkulessaal v Mnichově a Wigmore Hall v Londýně. Pavel Haas Quartet exkluzivně nahrává pro společnost Supraphon. Na svém nejnovějším albu, které vyšlo v září 2013, provedl Schubertův Smyčcový kvartet d moll „Smrt a dívka“ a Smyčcový kvintet C dur společně s violoncellistou Danjulem Ishizakou.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Státní hrad a zámek, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.15. (Pá) 20:00 Pavel Haas Quartet - komorní koncert2014.08.15. (Pá) 20:00 Pavel Haas Quartet - komorní koncert
Cena vstupenky: sektor A 690 Kč; sektor B 590 Kč
osobaviz. popis..Závěrečný galakoncert – Hvězdy Velkého divadla v Moskvě

Termín Od - Do
16.08.2014   (So)   Rezervovat 20:30

Anna Aglatova

Závěrečný galakoncert – Hvězdy Velkého divadla v Moskvě

Sólisté: Makvala Kasrashvili /soprán/, Anna Aglatova /soprán/, Svetlana Shilova /mezzosoprán/, Oleg Kulko /tenor/, Mikhail Kazakov /bas/
Dirigent: Leoš Svárovský
Filharmonie Bohuslava Martinů

Operní hvězdy Velkého divadla v Moskvě, které vystoupí na závěr festivalu, slibují nevšední zážitek. Velké divadlo v Moskvě zvané „Bolšoj těatr“ bylo založeno již v roce 1776 a postupně se stalo legendární divadelní, činoherní, operní i baletní scénou a symbolem Ruska. „Bolšoj těatr“ je oceňován pro svůj zásadní přínos do historie ruského interpretačního umění, na nějž současní umělci navazují a který svým uměleckým vkladem dále rozvíjejí v mnoha směrech.

Anna Aglatova

Rodačka z Kislovodsku, sopranistka Anna Aglatova, vystudovala zpěv na renomované Ruské hudební akademii Gnessin v Moskvě ve třídě R. Lisitsyana. V roce 2001 obdržela stipendium Nadace Vladimira Spivakova. Na prknech „Bolšoj těatru“, kde vystoupila poprvé v roce 2005, nastudovala např. role Micaely v Carmen, Adély v Netopýrovi, Musety v Bohémě, Paminy i Papageny v Kouzelné flétně a mnoho dalších.

Sopranistka Makvala Kasrashvili se narodila v gruzínském městě Kutaisi. Studovala na konzervatoři v Tbilisi, kde ve třídě Věry Davydové absolvovala v roce 1966. Ve stejném roce debutovala na pódiu Velkého divadla. Z jejího bohatého repertoáru připomeňme hlavní role v operách Adriana Lecouvreur, Turandot, Jolanta, Tosca a v mnohých dalších. V roce 2000 byla v tomto divadle jmenována ředitelkou tvůrčího týmu operního souboru.

Světlana Shilova

Mezzosopranistka Světlana Shilova je absolventkou Státní konzervatoře v Petrohradě ve třídě profesora Konstantina Plužnikova. Po absolutoriu získala angažmá jako sólistka Hudebního divadla petrohradské opery, kde nastudovala roli Pauliny v Čajkovského Spící krasavici a roli Olgy v Evženu Oněginovi. Čtyři sezóny byla také sólistkou Divadla opery a baletu Konzervatoře Rimského-Korsakova. V roce 2002 absolvovala debut v moskevském divadle Bolšoj v roli Marfy v opeře Chovanština Modesta Petroviče Musorgského. Poté byla do divadla přijata do stálého angažmá a ztvárnila řadu rolí světového operního repertoáru ve svém oboru. Zároveň vystupuje po celém světě i koncertně, úspěch slavila např. v Mozartově a Verdiho Requiem nebo Händelově Mesiáši.

Tenorista Oleg Kulko absolvoval studia zpěvu na konzervatoři Kyjevě ve třídě Konstantina Ognevoya. V letech 1987–1988 byl v angažmá v Kyjevské opeře. Od roku 1988 působí jako sólista v operním souboru Bolšoj těatr. Do jeho repertoáru patří mimo jiné slavné tenorové role Cavaradossiho v Tosce, Lenského v Evženu Oněginovi, Alfreda v La Traviatě nebo Manrica v Trubadúrovi.

Basista Mikhail Kazakov je rodákem z Dmitrovgradu. Studoval na konzervatoři v Kazani ve třídě Galina Lastovky, kde úspěšně absolvoval v roce 2001. Již během studií interpretoval basové sólo ve Verdiho Requiem v Tartarském divadle opery a baletu.
Od roku 2001 je sólistou v opeře Velkého divadla, kde ztvárnil řadu zásadních rolí basového pěveckého repertoáru, např. titulní roli Borise Godunova a další postavy v operách Evžen Oněgin, Nabucco, Jolanta nebo Chovanština.

Leoš Svárovský

Leoš Svárovský vystudoval hru na flétnu na Pražské konzervatoři a dirigování na Hudební akademii múzických umění u prof. Václava Neumana. Svou kariéru začal v pražském Národním divadle jako asistent Zdeňka Košlera. V roce 1991 byl nadací Herberta von Karajana pozván ke spolupráci s Georgem Soltim, Claudiem Abbadem a Vídeňskými filharmoniky na festivalu Sommerspiele Salzburg. Od počátků své kariéry byl šéfdirigentem vynikajících českých a slovenských orchestrů, se Slovak Sinfonietta Žilina absolvoval v roce 1997 turné po USA a za svůj skvělý výkon získal v kalifornském městě San Bernardino čestné občanství. Působil také např. jako hlavní dirigent baletu pražského Národního divadla a umělecký šéf a šéfdirigent Státní opery Praha. Působí u Slovenské filharmonie jako stálý hostující dirigent, spolupracuje s Českou filharmonií a s Českým filharmonickým sborem Brno. Je pravidelně zván na pódia mnoha renomovaných hudebních festivalů v České republice i v zahraničí a spolupracoval s mnoha významnými sólisty i s vynikajícími zahraničními orchestry, např. Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Orchestre de Pays de la Lorraine Metz, Mozarteum Orchester Salzburg, Bach Collegium München, RTL Symphony Orchestra Luxembourg a mnoho dalších. Většina nahrávek Leoše Svárovského byla pořízena firmou Supraphon Records, ale spolupracoval také s dalšími významnými nahrávacími společnostmi, např. Newport Classic, New Millenium Records BBC a ULTRAPHON Arco Diva. Od roku 2000 je pedagogem na katedře dirigování HAMU v Praze.

Filharmonie Bohuslava Martinů patří k předním českým symfonickým orchestrům. Repertoár orchestru tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale též skladby přesahující i do oblasti jazzu, šansonu nebo populární hudby. Umělecký profil tohoto významného českého orchestru utvářela řada vynikajících šéfdirigentů a stálých či hostujících dirigentů – Rudolf Kvasnica, Jaroslav Opěla, Jakub Hrůša a řada dalších. S orchestrem vystoupila řada vynikajících sólistů: Magdalena Kožená, Mischa Maisky, Dagmar Pecková, Eugen Indjic, Angela Gheorghiu ad. Filharmonie pravidelně účinkuje na festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův máj Ostrava, ad., zahraniční turné přivedla orchestr do významných sálů států celého světa.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Latrán 27, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.16. (So) 20:30 Závěrečný galakoncert – Hvězdy Velkého divadla v Moskvě2014.08.16. (So) 20:30 Závěrečný galakoncert – Hvězdy Velkého divadla v Moskvě
Cena vstupenky: VIP tribuna 2990 Kč; sektor A 2290 Kč; sektor B 1890 Kč; sektor C 1490 Kč; sektor E 1090 Kč
osobaviz. popis..Odehrané koncerty

..Jonas Kaufmann /tenor/ - zahajovací operní galakoncert

Termín Od - Do
18.07.2014   (Pá)   Rezervovat 20:30

Jonas Kaufmann Jochen Rieder Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Zahajovací operní galakoncert
Sólisté: Jonas Kaufmann /tenor/, host koncertu: Sooyeon Kim /soprán/
Dirigent: Jochen Rieder
Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Jonas Kaufmann

Německý tenorista Jonas Kaufmann (nar. 1969 v Mnichově) se představil v hlavních rolích zejména Mozartových či Wagnerových oper, věhlas však získal především ve slavných tenorových rolích, jakými jsou Don José (Carmen), Cavaradossi (Tosca) či titulní role v opeře Don Carlos. Vystudoval Hudební akademii v Mnichově, profesionální dráhu zahájil v divadle v Saarbrückenu a poté následovala celá řada rolí v předních operních domech celého světa, včetně milánské La Scaly, Královské opery Covent Garden či newyorské Metropolitní opery. Uznání získal například svým ztvárněním titulní role v Massenetově opeře Werther v Opéra Bastille či role Siegmunda ve Wagnerově Valkýře v Metropolitní opeře. Úspěšně se představil také na festivalech v Salcburku či Bayreuthu. Nahrává pro firmy Decca a EMI.

Sooyeon Kim

Sopranistka Soo Yeon Kim pochází z Koreje. Studovala na Juilliard School a na Univerzitě v Indianě ve Spojených státech. V rámci koncertů a operních produkcí vystupovala s řadou světových umělců. Koncertovala například v Alice Tully Hall v Lincoln Centeru v New Yorku, Carnegie Hall, Smetanově síni v Praze v České republice, Seoul Arts Center a na mnoha dalších prestižních pódiích. K jejím rolím patří Santuzza, Violetta či Donna Anna. Na jejím repertoáru najdeme také Verdiho operu Síla osudu nebo Armidu Ch. W. Glucka. Letos na jaře účinkovala ve světové premiéře opery P. Q. Phana „The Tale of Lady Thi Kinh“ ve Spojených státech. K dalším operním postavám, které v blízké době ztvární, patří Gilda, Julie a Mimi. V říjnu letošního roku ji čeká její americký debut jako Mimi v Pucciniho opeře Bohéma.

Dirigent Jochen Rieder již několik let hudebně spolupracuje s tenoristou Jonasem Kaufmannem. Od roku 2001 působí v operním domě v Curychu. Řada angažmá ho zavedla např. na Bayreuther Festspielen či na pódia Bavorské státní opery, Theater an der Wien, Théâtre du Châtelet v Paříži či Festspielhaus Baden-Baden.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu patří k předním a zároveň nejstarším českým orchestrálním tělesům. Svou nápaditou dramaturgií a stále stoupající uměleckou úrovní si vydobyl významné postavení v českém koncertním životě. Zároveň patří k vítaným hostům zahraničních koncertních síní. Jeho tradice se odvíjí od roku 1926 a je spojena s počátky vysílání Radiojournalu. V současné době nabízí SOČR svým posluchačům koncerty v rámci abonentní řady ve Dvořákově síni Rudolfina. Rozhlasoví symfonikové pravidelně hostují téměř v celé Evropě, vystupují v Japonsku, Jižní Koreji, Číně, na Taiwanu a ve Spojených státech. Těleso spolupracuje s řadou renomovaných sólistů, bohatá je rovněž nahrávací činnost. Prostřednictvím mezinárodní hudební výměny v rámci Evropské vysílací unie se nahrávky SOČRu dostávají ke statisícům posluchačů v celé Evropě i zámoří.

Místo konání: P2, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.18 (Pá) 20:30 Jonas Kaufmann /tenor/ - zahajovací operní galakoncert2014.07.18 (Pá) 20:30 Jonas Kaufmann /tenor/ - zahajovací operní galakoncert
Cena vstupenky: sektor A 5990 Kč; sektor B 4990 Kč; sektor C 3990 Kč; sektor D 2990 Kč; sektor E 1990 Kč; sektor F 1590 Kč; VIP tribuna 6990 Kč; tribuna 3990 Kč, stání 1000 Kč.
osobaviz. popis..Symfonický koncert k Roku české hudby

Termín Od - Do
19.07.2014   (So)   Rezervovat 19:30

Tomáš Brauner Severočeská filharmonie Teplice

Symfonický koncert k Roku české hudby

Dirigent: Tomáš Brauner
Severočeská filharmonie Teplice

B. Smetana: Má vlast (cyklus symfonických básní)

Tomáš Brauner

Cyklus šesti symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Vltava, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor a Blaník) – proslulé dílo vzniklé v době českého národního obrození a symbol české národní hudby.

Severočeské filharmoniky povede Tomáš Brauner, který patří k nejvyhledávanějším dirigentům své generace. V roce 2010 se stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose v Aténách a přijal post hlavního hostujícího dirigenta Plzeňské filharmonie. Tuto pozici zastával od roku 2006 také v Českém národním symfonickém orchestru. Od září 2013 je šéfdirigentem Plzeňské filharmonie.

Severočeská filharmonie Teplice se řadí mezi nejstarší orchestry v Evropě i ve světě. Od roku 2001 Severočeská filharmonie Teplice výrazně rozšířila své zahraniční i tuzemské aktivity. Během roku absolvují tepličtí filharmonikové více jak 140 koncertů, z toho kolem 50 v zahraničí. Díky bohaté zahraniční spolupráci a díky výborným zahraničním kontaktům s agenturami může orchestr zvát do své domácí dramaturgie řadu vynikajících světových umělců, jakými jsou např. Mischa Maisky, Sharon Kam, Shlomo Mintz aj. Severočeská filharmonie je zároveň pověřena pořádáním Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Od července 1997 je šéfdirigentem orchestru kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe, který je v současné době zván na prestižní koncertní pódia po celém světě a diriguje přední orchestry.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov, Na Dlouhé zdi 178, Český Krumlov, 38101, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.19 (So) 19:30 Symfonický koncert k Roku české hudby2014.07.19 (So) 19:30 Symfonický koncert k Roku české hudby
Cena vstupenky: sektor A 790 Kč; sektor B 690 Kč; sektor C 590 Kč
osobaviz. popis..Jiří Bárta /violoncello/, Terezie Fialová /klavír/ - komorní koncert

Termín Od - Do
23.07.2014   (St)   Rezervovat 19:30

Jiří Bárta Terezie Fialová

Jiří Bárta /violoncello/
Terezie Fialová /klavír/

Jiří Bárta

Významný violoncellista své generace Jiří Bárta studoval u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze, Borise Pergamenščikova v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry a je pravidelně zván na hudební festivaly. Jeho nahrávky u firmy Supraphon byly časopisem Harmonie dvakrát vyhodnoceny jako nejlepší ve svých kategoriích. Zahrnují kritiky ceněnou nahrávku všech Bachových violoncellových suit i Šostakovičových koncertů s dirigentem Maximem Šostakovičem a Pražskými symfoniky i oba koncerty Dvořákovy, A Dur a h moll. Pro londýnský Hyperion natočil Jiří Bárta CD s violoncellovými sonátami Ignaaze Moschelese a Franze Hummela, zcela nedávno CD se sonátami Artura Rubinsteina (oboje s klavíristou Hamish Milne). S jazzovým kvartetem Milana Svobody spolupracoval na klasicko-jazzovém CD „Znamení Střelce“.

Terezie Fialová patří k nejtalentovanějším klavíristům nastupující generace. Přes své mládí je také uznávanou komorní partnerkou mnoha předních českých sólistů (J. Špaček, R. Patočka, Č. Pavlík, J. Bárta, P. Nouzovský, S. Šaturová ad.). Vystudovala Konzervatoř v Brně na klavír a housle, Akademii múzických umění v Praze v klavírní třídě prof. Ivana Klánského a Hochschule für Musik und Theater Hamburg v komorní třídě prof. Niklase Schmidta. Je členkou klavírního tria Eben trio, se kterým v roce 2012 vyhrála mezinárodní soutěž „Concours de musique du Lyceum Club International de Suisse“ ve švýcarském Lausanne, které jí přineslo pozvání na prestižní Verbier Festival Academy 2013. Během této akademie provedla mimo jiné i světovou premiéru klavírního kvartetu E. Nesbita „Like some forgotten music“. S Eben triem natočila tři CD, která vzbudila zaslouženou pozornost mezinárodní kritiky. Deska věnovaná nedožitým 80. narozeninám skladatele Petra Ebena získala ocenění „Recording of the Month“ a „IRR Outstanding“.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.23. (St) 19:30 Jiří Bárta /violoncello/, Terezie Fialová /klavír/ - komorní koncert2014.07.23. (St) 19:30 Jiří Bárta /violoncello/, Terezie Fialová /klavír/ - komorní koncert
Cena vstupenky: sektor A 690 Kč; sektor B 590 Kč
osobaviz. popis..Shiran Wang /klavír/, Škampovo kvarteto - komorní koncert

Termín Od - Do
24.07.2014   (Čt)   Rezervovat 19:30

Shiran Wang Škampovo kvarteto

Shiran Wang /klavír/
Škampovo kvarteto

Shiran Wang

Shiran Wang je mezinárodně uznávanou klavíristkou. Získala několik cen na klavírních soutěžích v rodné Číně i zahraničí, připomeňme 1. místo na mezinárodní klavírní soutěži Sergeje Prokofjeva na Ukrajině, vítězství na mezinárodní klavírní soutěži Sergeje Rachmaninova v Moskvě nebo na mezinárodní klavírní mistrovské soutěži Arthura Rubinsteina v Polsku. Bývalý producent nahrávek Arthura Rubinsteina Max Wilcox předpověděl, že Shiran Wang bude následovnicí slavného klavíristy. Vystupuje na významných světových pódiích, jakými jsou např. Musikverein ve Vídni či sál Berlínské filharmonie, koncertuje ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku a po celé Evropě. Provedla rovněž sólové koncerty Rachmaninova či Chopina v Číně a v Hongkongu.

Škampovo kvarteto odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta, a velice rychle zdomácnělo na našich i zahraničních pódiích. V roce 1992 kvarteto získalo zvláštní cenu Českého komorního spolku, o rok později následovalo velmi úspěšné vystoupení v londýnské Wigmore Hall, za něž obdrželo cenu Královské filharmonické společnosti Best Debut 1993. V říjnu následujícího roku se pak soubor stal vůbec prvním rezidenčním kvartetem v historii Wigmore Hall. Kvarteto koncertuje v Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe, Mexiku a Austrálii.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.24. (Čt) 19:30 Shiran Wang /klavír/, Škampovo kvarteto - komorní koncert2014.07.24. (Čt) 19:30 Shiran Wang /klavír/, Škampovo kvarteto - komorní koncert
Cena vstupenky: sektor A 590 Kč; sektor B 490 Kč
osobaviz. popis..Gypsy Virtuoso Orchestra

Termín Od - Do
25.07.2014   (Pá)   Rezervovat 20:30

Sándor Jávorkai

Gypsy Virtuoso Orchestra
Umělecký vedoucí: Sándor Jávorkai

Sándor Jávorkai

Maďarský houslista Sándor Jávorkai (nar. 1976 Györ) poprvé veřejně vystoupil ve svých pěti letech. První lekce houslí mu už od tří let dával jeho otec. Studoval na Hudební akademii Franze Liszta v Budapešti, poté na Vídeňské hudební akademii. V současné době ve Vídni studuje doktorský obor muzikologie. Jako koncertní mistr se představil s orchestrem Mezinárodního institutu Attergau pod záštitou Vídeňské filharmonie a rovněž s Evropskou filharmonií. Sólově vystoupil s předními orchestry včetně Berlínské filharmonie. Ve svém repertoáru má Sándor Jávorkai mnoho houslových koncertů, sonát, virtuózních skladeb a také všechny Paganiniho Capriccia ovládá zpaměti. Na koncertech dává publiku vybrat, které Capriccio si přeje. Často vystupuje společně se svým bratrem, violoncellistou Adamem Jávorkaiem, a dále rovněž v klavírním triu s bratrem a se svou přítelkyní Katalin Falvai.

Se svým souborem Gypsy Virtuoso Orchestra představí Sándor Jávorkai repertoár vycházející ze základů klasické hudby, propojený s jazzovými rytmy a lidovými maďarskými a cikánskými melodiemi. Orchestr je složen z nejlepších maďarských hudebníků.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Latrán 27, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.25. (Pá) 20:30 Gypsy Virtuoso Orchestra2014.07.25. (Pá) 20:30 Gypsy Virtuoso Orchestra
Cena vstupenky: sektor A 690 Kč; sektor B 590 Kč; sektor C 490 Kč; sektor D 390 Kč; sektor E 290 Kč
osobaviz. popis..Ivan Ženatý /housle/, SOČR - Pocta Antonínu Dvořákovi

Termín Od - Do
26.07.2014   (So)   Rezervovat 19:30

Ivan Ženatý Ion Marin

Ivan Ženatý /housle/
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Dirigent: Ion Marin

Ivan Ženatý

Houslový virtuos Ivan Ženatý je označován za jednoho z nejvýznamnějších českých houslistů současnosti. Opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy, jakými jsou BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry. Velkou pozornost vzbuzují také jeho sólové a komorní projekty (kompletní Bachovy sólové sonáty či Beethovenovy a Brahmsovy sonáty z posledních sezón). Svým mimořádně bohatým repertoárem zahrnujícím přes padesát houslových koncertů oslovuje široké publikum, aniž by na okamžik opustil svět klasické hudby. Kromě samozřejmé technické perfekce bývá oceňován jeho vkus pro styl a podmanivá krása tónu.

Ion Marin

Rumunský dirigent Ion Marin patří k jedinečným osobnostem světové hudební scény a je jedním z mála umělců, kteří dosáhli mezinárodní reputace na symfonickém i operním poli. Renomé si vydobyl působením u nejlepších evropských orchestrů včetně Berlínské či České filharmonie, Staatskapelle Dresden, Philharmonia Orchestra, Orchestre National de France ad. Vedl také několika orchestrů v Japonsku. Je uznáván pro bohatý repertoárový rejstřík i kreativní a inovativní práci s orchestrem.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov, Na Dlouhé zdi 178, Český Krumlov, 38101, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.26. (So) 19:30 Ivan Ženatý /housle/, SOČR - Pocta Antonínu Dvořákovi2014.07.26. (So) 19:30 Ivan Ženatý /housle/, SOČR - Pocta Antonínu Dvořákovi
Cena vstupenky: sektor A 990 Kč; sektor B 890 Kč; sektor C 790 Kč
osobaviz. popis..Collegium 1704 a sólisté - Pocta J. D. Zelenkovi

Termín Od - Do
31.07.2014   (Čt)   Rezervovat 19:30

Collegium 1704

Collegium 1704 a sólisté
umělecký vedoucí Václav Luks
Alena Hellerová, soprán
Kamila Mazalová, alt
Václav Čížek, tenor
Tomáš Král, baryton

J. D. Zelenka: Lamentace proroka Jeremiáše /výběr/

Collegium 1704

Pražský barokní orchestr Collegium 1704 a vokální ansámbl Collegium Vocale 1704 byly založeny cembalistou a dirigentem Václavem Luksem v roce 2005 při příležitosti projektu BACH – PRAHA – 2005, jenž stál na počátku jejich pravidelné spolupráce s festivalem Pražské jaro. Rok 2007 probíhal ve znamení Jana Dismase Zelenky a jeho Missy votivy, která po provedení v Praze a na francouzských festivalech v La Chaise-Dieu a Sablé v jejich interpretaci slaví dodnes úspěchy po celém světě. Program vychází z první ucelené reprezentativní nahrávky Responsorií J. D. Zelenky Collegia Vocale 1704 a Collegia 1704 pod vedením Václava Lukse, která byla vydána v únoru 2012 a obsahuje Responsoria pro hebdomada sancta ZWV 55 a Lamentatio Ieremiae Prophetae ZWV 53.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.07.31. (Čt) 19:30 Collegium 1704 a sólisté - Pocta J. D. Zelenkovi2014.07.31. (Čt) 19:30 Collegium 1704 a sólisté - Pocta J. D. Zelenkovi
Cena vstupenky: sektor A 990 Kč; sektor B 790 Kč; balkon 1190 Kč
osobaviz. popis..The Classical Music Maniacs - Bach goes Samba and Tango

Termín Od - Do
01.08.2014   (Pá)   Rezervovat 19:30

The Classical Music Maniacs

Koncert BACH GOES SAMBA AND TANGO - „Bach v teniskách či s baskytarou“

The Classical Music Maniacs

Jedinečný koncert Bach goes Samba and Tango, „Bach v teniskách či s baskytarou“ – barokní hudba s latinskoamerickými rytmy v ojedinělém projektu komorního souboru The Classical Music Maniacs, jehož cílem je neopakovatelná interpretace klasické hudby spojená s jazzem a lidovou hudbou. Komorní smyčcový ansámbl The Classical Music Maniacs je složen z dvanácti excelentních hudebníků, zakladatelem a vedoucím souboru je houslista a koncertní mistr Slovenské filharmonie Jarolím Emmanuel Ružička.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov, Na Dlouhé zdi 178, Český Krumlov, 38101, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.01. (Pá) 19:30 The Classical Music Maniacs - Bach goes Samba and Tango2014.08.01. (Pá) 19:30 The Classical Music Maniacs - Bach goes Samba and Tango
Cena vstupenky: sektor A 690 Kč; sektor B 590 Kč; sektor C 490 Kč
osobaviz. popis..Český večer – vícežánrový hudební večer

Termín Od - Do
02.08.2014   (So)   Rezervovat 18:00

Rozhlasový Big Band Gustava Broma Jihočeská kapela Jižani Mladá dudácká muzika Strakonice Cimbálová muzika Jiřího Janouška Vojtěch Dyk and B-Side Band

Český večer – vícežánrový hudební večer

Malé pódium: dechová hudba - Jižani, Mladá dudácká muzika Strakonice, Cimbálová muzika Jiřího Janouška

Velké pódium: Rozhlasový Big Band Gustava Broma a sólisté, VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta
Rozhlasový Big Band Gustava Broma

Vojtěch Dyk

Jihočeská kapela Jižani byla založena v listopadu roku 2010. Základem repertoáru kapely, kterou tvoří mladí profesionální muzikanti, je jihočeská a česká dechovka. Kapelníkem a mecenášem Jižanů je trumpetista Miroslav Dvořák. Kapeluv Jižani založil po třicetiletém angažmá v seskupení Veselá muzika, kde deset let působil též jako kapelník.

Mladá dudácká muzika Strakonice vznikla v roce 2006. Nástrojové obsazení vyplývá z tradičního obsazení tzv. „velké dudácké muziky“, tj. Es klarinet, B klarinet, dvoje dudy, dvoje housle, viola a kontrabas. Soubor zpracovává folklorní materiál z jižních Čech, Chodska, především ale z oblasti Prácheňska, a vystupuje v tradičních prácheňských krojích.

Cimbálová muzika Jiřího Janouška patří bezesporu k nejvýraznějším cimbálovým muzikám u nás. Tato pražská kapela je uznávaná nejen pro precizní provedení, ale i pro stylově čisté podání podtržené citlivými úpravami Jiřího Janouška. O kvalitě svědčí nejen čtyři natočená CD u renomovaných firem (Sony Bonton, Multisonic). Za CD „Zlatý cimbál” soubor obdržel ocenění Zlatá deska. Koncertní projekt FolkloreClassic Markéty Janouškové byl oceněn ve finále prestižní soutěže Web Concert Hall Competition 2012.

Rozhlasový Big Band Gustava Broma šíří slávu a čest jména Gustav Brom pod vedením dirigenta Vlada Valoviče. V roce 2010 oslavil orchestr výročí 70 let od jeho založení. V průběhu bohaté historie prošlo jeho řadami velké množství muzikantů a i dnes přicházejí noví hráči, kteří zde získávají neocenitelné zkušenosti. Do programu se tak dostávají nová moderní aranžmá a repertoár se neustále vyvíjí. Orchestr je rezidenčním souborem Českého rozhlasu pro roky 2013 a 2014.

B-SIDE BAND založil na jaře roku 2006 trumpetista a bandleader Josef Buchta. Repertoár kapely je podřízen snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. V současné době je jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru a začíná rozšiřovat svoje pole působnosti na zahraniční pódia. Herec a hudebník Vojtěch Dyk je znám jako frontman hudební kapely Nightwork a její tříčlenné podskupiny Tros Discotequos. V brněnské swingové formaci B-SIDE BAND vystupuje v posledních třech letech jako zpěvák.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Latrán 27, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.02. (So) 18:00 Český večer – vícežánrový hudební večer2014.08.02. (So) 18:00 Český večer – vícežánrový hudební večer
Cena vstupenky: sezení 990 Kč a 790 Kč a stání 700 Kč
osobaviz. popis..Jana Boušková /harfa/, Jae A Yoo /flétna/ - komorní koncert

Termín Od - Do
06.08.2014   (St)   Rezervovat 19:30

Jana Boušková

Jana Boušková /harfa/
Jae A Yoo /flétna/

Jana Boušková

Jana Boušková se díky výrazným uměleckým úspěchům rychle stala velmi žádanou harfistkou vystupující na renomovaných světových pódiích nejen sólově, ale i komorně. Mimo sólové činnosti se věnuje pedagogické dráze a vyučuje současně na třech školách: Královské konzervatoři v Bruselu, Akademii múzických umění a Konzervatoři v Praze. Jana Boušková je zvána na významné domácí i světové festivaly. Pravidelně účinkuje na světových harfových kongresech a sympoziích, stejně tak i jako pedagog vede řadu mistrovských kurzů po celém světě. V roce 2004 byla členkou poroty Mezinárodní harfové soutěže v USA, v roce 2005 mezinárodní harfové soutěže Lily Laskine ve Francii, v roce 2006 v International Harp Contest v Izraeli. Od roku 2005 je též sólo harfistkou České filharmonie. Nahrála přes dvě desítky CD pro domácí i zahraniční firmy, natáčí pro rozhlasové a televizní společnosti. V roce 2004 vydala společnost EMI nahrávku z jejího koncertu na Festivalu „Spannungen“.

Jae-A Yoo

Jae-A Yoo se narodila v Soulu v roce 1988. Vystudovala „Conservatoire National de Region de Paris“, kde získala 1. cenu po jednomyslném výroku porot. V 17 letech zahájila studia na „Conservatoire National Superieur de Musique de Paris“ a zde získala DNSPM (Diplome National Superieur du Pratique de Musicien) po jednomyslném výroku porot v roce 2009. Vystupovala napříč Evropou jako sólistka s řadou orchestrů, jakými jsou např. chorvatský Dubrovnický symfonický orchestr, Soluňská filharmonie z Řecka, Temešvárská filharmonie z Rumunska, Kammerphilharmonie dacapo Mnichov, Plzeňská filharmonie a mnoho dalších. Vyhrála Grand Prix v kategorii flétna na mezinárodní soutěži „Festival de Musique des Jeunes Interpretes”.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.06. (St) 19:30 Jana Boušková /harfa/, Jae A Yoo /flétna/ - komorní koncert2014.08.06. (St) 19:30 Jana Boušková /harfa/, Jae A Yoo /flétna/ - komorní koncert
Cena vstupenky: sektor A 590 Kč; sektor B 490 Kč
osobaviz. popis..Ferhan a Ferzan Önder /klavír/ - klavírní recitál

Termín Od - Do
07.08.2014   (Čt)   Rezervovat 19:30

Ferhan a Ferzan Önder

Ferhan a Ferzan Önder /klavír/

Ferhan a Ferzan Önder

Dvojčata Ferhan a Ferzan Önder z Turecka se etablovala na světových koncertních pódiích jako jedno z nejslibnějších klavírních duí nové generace. Obě sestry začaly hrát na klavír v deseti letech a o čtyři roky později vyhrály „Jury Special Award“ na Mezinárodní soutěži v Itálii. Po sérii dalších ocenění získaly Ferhan a Ferzan první cenu také na Mezinárodní klavírní soutěži v Hamburku. Po studiích na univerzitách v Ankaře a Vídni se postupně staly proslulým duem i díky četným koncertním cestám a pravidelným hostováním u renomovaných orchestrů, jako např. Staatskapelle Dresden, Mozarteum, Brucknerorchester Linz, Drážďanští filharmonikové, Philharmonia Wien nebo Milánský symfonický orchestr. V roce 2003 byly jmenovány „Goodwill Ambassadors“ (Vyslanci dobré vůle) charitativní organizací UNICEF.

Místo konání: Maškarní sál, Státní hrad a zámek, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.07. (Čt) 19:30 Ferhan a Ferzan Önder /klavír/ - klavírní recitál2014.08.07. (Čt) 19:30 Ferhan a Ferzan Önder /klavír/ - klavírní recitál
Cena vstupenky: sektor A 690 Kč; sektor B 590 Kč
osobaviz. popis..Natalia Gutman /violoncello/, Kammerphilharmonie dacapo München - Pocta české hudbě

Termín Od - Do
08.08.2014   (Pá)   Rezervovat 19:30

Natalia Gutman

Natalia Gutman /violoncello/
Kammerphilharmonie dacapo München
Dirigent – Franz Schottky

Natalia Gutman

Ruská violoncellistka Natalia Gutman (nar. 1942 v Kazani) vyrůstala v rodině s velkou hudební tradicí. Své první violoncello dostala v pěti letech, zpočátku ji učil otec, avšak brzy byla díky svému talentu přijata ke studiu na Hudební akademii Gnessin a poté na Moskevské konzervatoři. Postgraduálně studovala čtyři roky u slavného violoncellisty Mstislava Rostropoviče. Vyhrála první cenu v Čajkovského soutěži v Moskvě a Dvořákově soutěži v Praze. Společně se svým manželem, houslistou Olegem Kaganem, vystoupila v roce 1980 na Edinburském festivalu s Londýnským symfonickým orchestrem, čímž se jí otevřely dveře na Západ. Od té doby účinkovala na pódiích celého světa a někteří kritici se dokonce vyjádřili, že její výkon předčí i samotného Rostropoviče. Repertoár Natalie Gutman zahrnuje i díla soudobých autorů, jako jsou Lutoslawski či Schnittke, řadu z jejich děl premiérovala. Intenzivně se věnuje komorní hudbě.

Významný bavorský orchestr Kammerphilharmonie dacapo München byl založen v roce 2000. Repertoár sahá od barokní hudby v autentické interpretaci přes klasicismus a romantismus až k hudbě 20. století. Soubor spolupracuje s renomovanými sólisty, jakými jsou Natalia Gutman, Massimo Mercelli, Jan Simon, Kirill Rodin či Marco Schiavo. S orchestrem pravidelně vystupují dirigenti Yuriy Yanko, Amos Talmon či Alfredo Sorichetti a sólisté Nitzan Bartana, Carolin Danner či Shiran Wang. Zakladatelem souboru je dirigent Franz Schottky, žák legendárního dirigenta Sergiu Celibadache.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov, Na Dlouhé zdi 178, Český Krumlov, 38101, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.08. (Pá) 19:30 Natalia Gutman /violoncello/, Kammerphilharmonie München - Pocta české hudbě2014.08.08. (Pá) 19:30 Natalia Gutman /violoncello/, Kammerphilharmonie München - Pocta české hudbě
Cena vstupenky: sektor A 990 Kč; sektor B 890 Kč; sektor C 790 Kč
osobaviz. popis..Pocta českým muzikálům

Termín Od - Do
09.08.2014   (So)   Rezervovat 20:30

Balada České muzikály

Sólisté: Bára Basiková, Ilona Csáková, Leona Machálková, Petr Kolář, Jan Kříž, Václav Noid Bárta a Pavel Vítek

Moderátor večera: Roman Vojtek

Dirigent: Kryštof Marek

Festivalový orchestr

Výběr z českých muzikálů a melodií z českých muzikálových filmů: Dracula, Hamlet, Johanka z Arku, Kdyby tisíc klarinetů, Kleopatra, Monte Christo, Noc na Karlštejně, Starci na chmelu, Tři mušketýři, Vánoční koleda, Větší než malé množství lásky a Zločin v šantánu.

Koncert je poctou českým skladatelům a textařům, jejichž dílo patří ke klenotům domácí muzikálové produkce. Dramaturgie je zaměřena na muzikály několika dekád, od šedesátých let minulého století až po současnost. Zahrnuje tvorbu Karla Svobody, Jiřího Štaidla, Zdeňka Borovce, Jiřího Suchého, Jiřího Šlitra, Ondřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové, Jiřího Maláska, skupiny Lucie, Jiřího Voskovce & Jana Wericha, Michala Davida a dalších autorů.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Latrán 27, Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.06.2014 - 16.08.2014

Položka mj cena /mj
2014.08.09. (So) 20:30 Výběr z českých muzikálů a melodií z českých muzikálových filmů2014.08.09. (So) 20:30 Výběr z českých muzikálů a melodií z českých muzikálových filmů
Cena vstupenky: sektor A 1190 Kč; sektor B 990 Kč; sektor C 790 Kč; sektor D 690 Kč; sektor E 590 Kč; stání 400 Kč.
osobaviz. popis