Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2015

Festival vína Český Krumlov ®, 30. 10. - 29. 11. 2015

..

náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 622

E-mail: festivalvina@ckrumlov.cz
WWW: www.festivalvinack.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2015Seznam nabídek:


Přijměte pozvání na Festival vína Český Krumlov ® - podzimní oslavu Svatomartinských vín, sezónní gastronomie, ale i přátelských setkání u vína. Program festivalu se skládá z několika nosných akcí.

Můžete se těšít na Výsadbu vinné révy, Zahajovací galavečer, Slavnostní otevření Svatomartinského vína, Svatomartinské víno a menu, Zámeckou slavnost vína a program Víno & Gastronomie & Kultura zahrnující setkání u vína s odborníky, znalci a se zajímavými osobnostmi v průběhu celého listopadu.

Pořadatelé:
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Sdružení cestovního ruchu v Českém Krumlově, o.s.

Za podpory Vinařského fondu Česká republika..Změna programu vyhrazena.

..Již proběhlé akce:

..MARCHESI DI GRESY - aristokratická noblesa z Piemonte

Termín Od - Do
30.10.2015   (Pá) 18:00

MARCHESI DI GRESY - aristokratická noblesa z Piemonte Marchesi di Gresy

Noblesní vína z vinice italského markýze představí sommeliér Jiří Markuzzi. K degustaci bude podávána místní specialita - rumpsteak „Bazilišek“.

V Piemonte v obci Barbaresco se nachází magická vinice „Martinenga“ o rozloze 11ha amfiteatrového tvaru. Pod ní je do malebné krajiny zasazeno rodinné vinařství Marchesi di Gresy, které v současnosti vede markýz Alberto Cisa Asinari di Gresy. V roce 1973 se rozhodl neprodávat hrozny z vlastních vinic místnímu družstvu a začít s jejich vlastní vinifikací a prodejem pod rodinným jménem.

Vinice Martinenga je jediné cru v Langhe, které má jediného majitele (monopol), je rozdělena na 3 díly: Gaiun, Martinenga a Camp Gros, kde se rodí víno Barbaresco z odrůdy Nebbiolo jedinečného charakteru a noblesy.

Další důležitou vinicí je MonteColombo v provincii Asti, odkud pochází jedna z největších Barber Piemonte, společně s velice rafinovaným Merlotem.

Historicky významným vínem je Villa Martis – kdy název vína vzpomíná na staré Římany, kteří se pod Martinengou usadili a založili tábor, na jehož místě dnes vinařství stojí.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Restaurace Švamberský dům, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 23


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
30. 10. 2015 MARCHESI DI GRESY - aristokratická noblesa z Piemonte - VYPRODÁNOos.1430 Kč..RÉVA VINNÁ V NETRADIČNÍCH OBLASTECH

Termín Od - Do
31.10.2015   (So)   Rezervovat 15:00

VINNÁ RÉVA V NETRADIČNÍCH OBLASTECH Vinařství Sádek

Ing. Lubomír Lampíř, Ph. D., majitel Vinařství Sádek, přiblíží specifika pěstování vinné révy v netradičních oblastech a o unikátní chuti výsledných vín přesvědčí následná degustace.

V současné době se posunuje pěstování révy vinné více mimo tradiční pěstitelské oblasti. Důvodem je změna klimatu, vyšlechtění nových odrůd i nové technologické postupy. Světový ústav pro vinohradnictví a víno v Paříži nazývá posun pěstování révy vinné jako "polární kruh révy vinné", což je 53. rovnoběžka. V bývalých zemích Koruny české bylo dříve téměř 40 000 ha vinohradů oproti dnešním 18 000. Zejména v Čechách došlo k značnému úbytku vinic a je škoda alespoň z části tento stav nenapravit.

Vždyť réva se pěstovala dříve téměř v celém Povltaví, tedy i kolem vašeho Českého Krumlova. Pojďme si povykládat o historii jejího pěstování, vhodných polohách pro výsadby, o předvýsadbové přípravě půdy a volbě nových moderních stolních i moštových odrůd. Mějme každý svůj vinohrádek sami pro sebe a pěstujme si tuto pradávnou dekorativní a užitkovou rostlinu.

Místo konání: Kláštery Český Krumlov, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
31. 10. 2015 RÉVA VINNÁ V NETRADIČNÍCH OBLASTECH31. 10. 2015 RÉVA VINNÁ V NETRADIČNÍCH OBLASTECHos.250 Kč..VALTICKÉ MORAVÍNO S JIHOČESKOU MADETOU

Termín Od - Do
04.11.2015   (St)   Rezervovat 19:00

VALTICKÉ MORAVÍNO Moravíno

Degustací moderních a cenami ověnčených vín z produkce vinařství Moravíno provede sommeliér Slavo Genšiniak a bude doplněna lahodnými sýry Madeta.

MORAVÍNO s.r.o. má své sídlo ve Valticích, které se svou historií stalo synonymem vinařství.
Důvodem této vyjímečnosti je sám kraj, jeho poloha, jeho příroda spojující neopakovatelnou krásu Lednicko-valtického areálu se sousedním Dolním Rakouskem.

Mimořádnost tohoto „terroir“ je jednou stranou mince kvality. Tou druhou je poctivý a sofistikovaný přístup odborných pracovníků Moravína při zacházením s primárními dary přírody.
Firma získala ocenění šampióna na všech významných soutěžích – 3 x Champion Valtických vinných trhů, Champion soutěže Vinum Juvenale, Champion Weinparade Poysdorf, Champion červených vín v Salónu vín, Champion Makro víno roku.

Místo konání: Café Retro, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 32


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
04. 11. 2015 VALTICKÉ MORAVÍNO S JIHOČESKOU MADETOU04. 11. 2015 VALTICKÉ MORAVÍNO S JIHOČESKOU MADETOUos.350 Kč..Slavnostní zahájení festivalu - slavnostní výsadba vinné révy

Termín Od - Do
06.11.2015   (Pá) 15:00

..

Organizátoři festivalu založili v loňském roce malou vinici v rekonstruované klášterní zahradě Tramín. Byla tak zahájena nová tradice pěstování vinné révy, která se do města vrátila po staletích. A v letošním roce tomu nebude jinak. Pořadatelé festivalu našli pro další viničku neméně atraktivní místo, kde dodnes pobývají múzy umělců. Jedná se o malebné terasy u Zahradního ateliéru Egona Schieleho.
..Zahajovací galavečer Premier Wines & Spirits

Termín Od - Do
06.11.2015   (Pá) 19:00

Premier Wines and Spirits

Slavnostní večer, kde uznávaný sommeliér Jakub Přibyl představí špičková vína ze sortimentu Premier Wines & Spirits ve spojení s moderní gastronomií v podání šéfkuchaře Jana Punčocháře.

Společnost Premier Wines & Spirits je nejstarší obchodník (od roku 1992) se špičkovým vínem a destiláty v ČR. Premier Wines & Spirits představuje značku kvality a špičkového servisu.
..VINAŘSKÉ PUTOVÁNÍ PO BORDEAUX

Termín Od - Do
07.11.2015   (So) 18:00

VINAŘSKÉ PUTOVÁNÍ PO BORDEAUX Chateau Plain Point

Víno z vinotéky francouzského prezidenta nebude chybět na degustaci vín z nejslavnější vinařské oblasti, která představí, Christophe Garnier, významný francouzský enolog.

Nejslavnější vinařská oblast světa, BORDEAUX, se nachází na jihozápadě Francie a sousedí s břehy Atlantského oceánu. Bezmála 30 tisíc hospodářství a châteaux vyrobí v oblasti Bordeaux ročně okolo 5,5 milionů hektolitrů vína. Vinná réva se v Bordeaux pěstuje nejméně 2.000 let. Základem červených Bordeaux je Cabernet Sauvignon a Merlot.

Vína jsou vybrána dle jednotlivých oblastí Bordeaux. Nejzajímavější bude určitě Chateau Plain Point, víno, které je zařazeno ve vinotéce francouzského prezidenta v Elysejském paláci.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Le Jardin Restaurant - hotel Bellevue, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
07. 11. 2015 VINAŘSKÉ PUTOVÁNÍ PO BORDEAUX - VYPRODÁNOos.1200 Kč..PÁLAVSKÝ TANZBERG

Termín Od - Do
09.11.2015   (Po)   Rezervovat 18:00

PÁLAVSKÝ TANZBERG Tanzberg

Vína svěží, čistá a energická, ve kterých se odráží jedinečný terroir Pálavy, ochutnáte při degustaci vinařství Tanzberg za účasti majitele Vladimíra Železného.

SOUČÁSTÍ DEGUSTACE JE BOHATÝ RAUT.

Tanzberg Mikulov se zaměřuje na výrobu jen špičkových přívlastkových vín a jen z Mikulovska. Kmenová vinice Turold v Mikulově patří k nejvěhlasnějším ve střední Evropě a je známa od 13. století. Patří k vůbec nejstarším registrovaným vinicím na Moravě

Historické charisma vinařství má základ v habánských sklepích z rudolfínské doby, v dlouhé a nepřerušené vinařské historii a, kromě jiného, je i místem, kde se poprvé na našem území vyráběl sekt, a to tradiční šampaňskou metodou.

Vína z Tanzbergu Mikulov jsou pravidelně podávána při přijetí hlav států na Pražském Hradě, při státních svátcích a významných událostech, organizovaných prezidentskou kanceláří. Vína z Tanzbergu Mikulov byla po oficiální návštěvě ČR na objednávku dodána na japonský císařský dvůr.

Místo konání: Hotel Zlatý Anděl, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 40


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
09. 11. 2015 PÁLAVSKÝ TANZBERG09. 11. 2015 PÁLAVSKÝ TANZBERGos.1200 Kč..Slavnostní otevření Svatomartinského vína

Termín Od - Do
11.11.2015   (St)

..

Také v letošním roce přicválá na náměstí Svornosti svatý Martin a přiveze první víno roku, které společně otevřeme a ochutnáme v 11 hodin a 11 minut.

Večer se v hostinci DEPO můžete těšit na Svatomartinskou zábavu s cimbálovkou.
..Svatomartinské víno a menu

Termín Od - Do
11.11.2015 - 15.11.2015   (St-Ne)

Svatomartinské víno a menu Svatomartinské víno a menu

Tradiční svatomartinská husa v různých variacích v partnerských restauracích:

Restaurace Tenis-Centrum (Chvalšinská ul.)
Restaurace Konvice (Horní ul.)
Restaurace hotelu Old Inn (náměstí Svornosti)
Restaurace hotelu Růže (Horní ul.)
Šatlava (Šatlavská ul.)
Maštal (náměstí Svornosti)
Papa's Living Restaurant (Latrán)
Hospoda 99 (Latrán)
Jakub restaurant (Kájovská ul.)
Hostinec Depo (Latrán)
Vinoteka sv.Kryštofa (Radniční ul.)
Restaurace hotelu Bellevue (Latrán)
Restaurace Fontána (náměstí Svornosti)
Hostinec U Matesa (Rybářská ul.)
Restaurace Švamberský dům (Soukenická ul.)
..JIHOAMERICKÝ VEČER ASADO

Termín Od - Do
12.11.2015   (Čt) 19:00

JIHOAMERICKÝ VEČER ASADO

Osvědčená kombinace argentinských vín a hovězích steaků potěší nejednoho gurmána. Atmosféru dokreslí latino salsa band.

Spoluorganizátor akce, firma NESTAR byla založena v roce 2001 jejím argentinským majitelem Gabrielem Ruberto za účelem dovozu argentinských vín. Během svého působení na českém trhu si firma NESTAR získala řadu spokojených zákazníků z řad restaurací, hotelů, vinoték, ale i privátních klientů.

Firma NESTAR se také věnuje organizaci profesionálních ochutnávek vín se someliérem, latinsko-amerických večírků a tradičního argentinského grilování tzv. asado pro firmy i soukromé klienty. Spolupracuje s rodilými hudebníky, tanečníky salsy, tanga a dalšími umělci, kteří dokáží svým uměním a temperamentem vždy vytvořit jedinečnou atmosféru.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Restaurace Katakomby, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 50


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
12. 11. 2015 JIHOAMERICKÝ VEČER ASADO - VYPRODÁNOos.1500 Kč..ČTYŘI ODSTÍNY PINOTU

Termín Od - Do
13.11.2015   (Pá) 19:00

ČTYŘI ODSTÍNY PINOTU Pinot

Celá skupina odrůd Pinot, tzv. burgundských odrůd, pochází z Burgundska a je dnes rozšířena po celém světě. K tradičním oblastem pěstování Pinotů patří proto samozřejmě Francie. Odtud se dostala díky Karlu IV. do Čech. A že se ji zde dobře daří ukážeme při degustaci v Hospodě 99.

Pinot Noir. Modrá burgundská odrůda, která právě ve Francii dosáhla světového věhlasu. Na správné půdě a za dobrých klimatických podmínek, může Pinot Noir poskytnout ta nejbohatší sametově jemná vína na světě.

Pinot Blanc. Bílá francouzská odrůda, která se pěstuje v Alsasku ve Francii již od 14. století. Nyní je tam vysázena na více než 20 % veškeré plochy vinic. Víno vyrobené z Pinot Blanc je kulaté, plné ohnivosti, extraktivní s nasládlou chutí.

Pinot Gris. Bílá francouzská odrůda, která vznikla pravděpodobně v Burgundsku. Hrozny se musejí rychle zpracovávat, aby nebylo víno narůžovělé barvy. Tato odrůda poskytuje šťavnatá, bohatá a komplexní vína velké kvality a kořenité chuti.

Pinot Meunier. Odrůda, kterou možná znáte pod českým názvem Mlynářka, je velmi stará. Používá se k výrobě červených vín. Také je to jedna ze tří odrůd pro originální šumivá vína z oblasti Champagne.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Hospoda 99, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 25


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
13. 11. 2015 ČTYŘI ODSTÍNY PINOTU - VYPRODÁNOos.999 Kč..KLÁRA KOLLÁROVÁ - UNESCO & VÍNO II.

Termín Od - Do
14.11.2015   (So) 19:00

KLÁRA KOLLÁROVÁ - UNESCO & VÍNO II.

Zábavně-poznávací historicko-vinařsko-kulturní degustace připravena speciálně pro město Český Krumlov pod vedením půvabné sommeliérky Kláry Kollárové.

Klára Kollárová už pár let dokazuje, že je možné vést úspěšný vinný bar zároveň s odpovědnou prací sommelierky. Absolvovala kulturologii a svůj zájem o víno a vinařství proměnila ve svou práci. Klára Kollárová 6 let působila jako chef sommelier v La Degustation Boheme Bourgeoise a nyní se stará již o tři vinné bary Vinograf.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Kolektiv café.bistro.winebar, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
14. 11. 2015 KLÁRA KOLLÁROVÁ - UNESCO & VÍNO II. - VYPRODÁNOos.950 Kč..270 LET ŠAMPAŇSKÉHO DOMU MOËT & CHANDON

Termín Od - Do
18.11.2015   (St) 18:00

Moët & Chandon Moët & Chandon

Ambassador značky Moët & Chandon pro Českou republiku Jakub Dubský představí současnou kolekci jednoho z nejznámějších šampaňských domů včetně výjimečných ročníkových Grand Vintage Champagnes 2006. Degustaci doplní drobné originální občerstvení z dílny Egon Schiele Café.

Vinařství Moët & Chandon bylo založeno v roce 1743 Claudem Moëtem a dnes vlastní více než 1 000 hektarů vinic (200 ze 323 „Cru“ vinic v celém regionu Champagne). Moët & Chandon, patřící do skupiny Louis Vuitton, je oficiálním dodavatelem pro královské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku a pro Vatikán. Nejslavnějším vínem je Dom Pérignon.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Egon Schiele Café, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
18. 11. 2015 270 LET ŠAMPAŇSKÉHO DOMU MOËT & CHANDON - VYPRODÁNOos.690 Kč..WACHAU - kulinářská perla Dunaje

Termín Od - Do
18.11.2015   (St) 19:00

WACHAU - kulinářská perla Dunaje Wachau

Kulinářské bohatství nejslavnější rakouské vinařské oblasti okusíte při degustaci vín doplněné o ochutnávku regionálních pokrmů. Degustace se zhostí rakouští vinaři manželé Schmelzovi.

Wachau je pojem spojení krajinné krásy s romantikou strmých vinic a pozoruhodnou kvalitou vína. K proslusosti přispívají především místní vinaři, kteří to však nemají vůbec jednoduché: protože vinice leží ve strmých polohách a je tu potřeba ruční práce. Daří se tu však dělat vína jiskrná, velmi dobré chuti.

Vinařská oblast Wachau má cca 1350 ha vinic. Na teplých skeletových půdách, pocházejících z prvohorních zvětralin a dodávajcíí místním vínům charakter jejich minerální podstaty, se tu dosahuje nejvyšší kvality ve vínech odrůd Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Jakub restaurant, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 26


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
18. 11. 2015 WACHAU - kulinářská perla Dunaje - VYPRODÁNOos.1490 Kč..ZDRAVÍ A VÍNO, ANEB JAK SI PRODLOUŽIT MLÁDÍ?

Termín Od - Do
19.11.2015   (Čt)   Rezervovat 19:00

ZDRAVÍ A VÍNO, ANEB JAK SI PRODLOUŽIT MLÁDÍ? Bona Dea, Resvinia

Do dnešní doby byla publikována řada medicínských studií o příznivých účincích pití vína na lidský organizmus. Z jejich výsledků je zcela zřejmý příznivý vliv pravidelného pití přiměřeného množství vína na cévní a srdeční onemocnění, nervová a nádorová onemocnění, plodnost a reprodukční zdraví ženy i muže, onemocnění cukrovkou a řadu dalších. A jaký je na to názor našich předních lékařských odborníků?

To prozradí Dana Odehnalová, sommelierka společnosti ResVinia a autorka www.vinoprozdravi.cz, které jsou součástí projektu Víno a resveratrol.

V průběhu večera můžete během řízené degustace vín ochutnat nejen moravské červené víno Bona Dea, které doporučuje Sekce asistované reprodukce České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP k užívání ženám a prodává se v lékárnách po celé České republice, ale také další moravská přívlastková vína společnosti ResVinia, která získala řadu ocenění na našich i zahraničních výstavách.

Po ukončení řízené degustace vín je pro zájemce v restauraci připraveno degustační menu.

Místo konání: Vlašský dvůr, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
19. 11. 2015 ZDRAVÍ A VÍNO, ANEB JAK SI PRODLOUŽIT MLÁDÍ19. 11. 2015 ZDRAVÍ A VÍNO, ANEB JAK SI PRODLOUŽIT MLÁDÍos.350 Kč..Zámecká slavnost vína

Termín Od - Do
21.11.2015   (So)   Rezervovat 14:00 - 22:00

.. .. ..

Degustační a prodejní přehlídka vín

Představení tuzemských a zahraničních vín - 28 vinařství a více než 250 vzorků vína z celého světa

ŘÍZENÉ DEGUSTACE:
16.00 hod. JAUNEGG
Málokdy se naskytne možnost ochutnat takovou selekci vín z rakouského Štýrska. Během degustace ochutnáte nejen místní vyhlášené Sauvignony, ale také další vína z moderního vinařství Jaunegg.

17.00 hod. KRÁSA CUVÉE (Premier Wines & Spirits)
Krásu, kterou skrývají cuvée, odhalíte během degustace těchto vín z Francie, Itálie, Španělska a Argentiny.

18.00 hod. MALÁ ŠKOLA SABRAGE (Proqin)
Martin Prokeš, trenér trojnásobného mistra ČR v sabráži, vás uvede do tohoto umění. Vlastnoručně odseknutá lahev sektu zůstane účastníkům.

19.00 hod. PINOT FAMILY (Premier Wines & Spirits)
Odstíny a chutě pinotu z Francie, Itálie, ale také Nového Zélandu poznáte během této řízené degustace.

Prodej vín za zvýhodněnou festivalovou cenu

Doprovodný program s odborníky a vinaři

Bohaté studené i teplé občerstvení

Od 22.00 hod. AFTERPARTY v restauraci Krumlovský mlýn – rockový koncert kapel Kambodža a Seven's

Místo konání: Jízdárna Státního hradu a zámku Český Krumlov, Jízdárna Státního hradu a zámku Český Krumlov, Český Krumlov


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
21. 11. 2015 16.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Jaunegg21. 11. 2015 16.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Jaunegg
Zámecká slavnost vína - Jaunegg
os.200 Kč
21. 11. 2015 17.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Krása Cuvée21. 11. 2015 17.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Krása Cuvée
Zámecká slavnost vína - Krása Cuvée
os.250 Kč
21. 11. 2015 18.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Malá škola sabrage21. 11. 2015 18.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Malá škola sabrage
Zámecká slavnost vína - Malá škola sabrage
os.300 Kč
21. 11. 2015 19.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Pinot Family21. 11. 2015 19.00 hod. ŘÍZENÁ DEGUSTACE - Pinot Family
Zámecká slavnost vína - Pinot Family
os.250 Kč
21. 11. 2015 ZÁMECKÁ SLAVNOST VÍNA21. 11. 2015 ZÁMECKÁ SLAVNOST VÍNA
Vstupné
os.150 Kč..PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ S MICHAELEM SAX

Termín Od - Do
20.11.2015   (Pá) 18:00

..

Jako minulý rok, tak i letos se do Krumlova chystá zástupce vinařství SAX. Tímto bychom Vás rádi pozvali na degustaci vín z tohoto rodinného vinařství, které se nachází ve vinařské obci Langenlois v Rakousku.

Bude se jednat o řízenou degustaci, kterou povede Michal Sax, ale hlavní náplní by měla být „kamarádská“ diskuze nejen o vínech :-)
Pro tuto degustaci budou vybrána vína z aktuální nabídky vinařství, bílá vína ročníky 2014 a 2011, červená vína ročníky 2013, 2012.

Z důvodů zachování rodinné atmosféry omezen počet míst na 20.

Místo konání degustace: Vinotéka sv. Kryštofa – Pohádkový dům

Cena za osobu: 450,-

Rezervace na tel. +420 725 488 203, vinoteka@krumlovskainspirace.cz nebo přímo ve vinotéce
..BURGUNDSKEM S MICHALEM ŠETKOU

Termín Od - Do
20.11.2015   (Pá)   Rezervovat 19:00

BURGUNDSKEM S MICHALEM ŠETKOU Burgundsko

Francouzskou oblastí zaslíbenou vínu provede vynikající český sommeliér a odhalí tamní vinařské poklady. Degustace vín bude doprovázena tradiční francouzskou kuchyní.

Vynikající fotograf, publicista, degustátor a především znalec vína a sommelier je Michal Šetka, který v Pražském kulinářském institutu vede kurzy, přednášky a degustace o víně.

Burgundsko je jedním z nejznámějších vinařských krajů světa. V malebné krajině, kterou se prohání severozápadní vítr vanoucí od zalesněných kopců Morvanu, se vinice rozkládají na 24 tisících hektarech.

V celé oblasti se ročně vyrobí 1,3 milionů hektolitrů vína. Jsou to 3 % z celkové roční výroby vín ve Francii. První a základní skupinu tvoří vína nesoucí název Bourgogne A.O.C. (L'appellation d'origine contrôlée), tedy ověřené označení původu.

Místo konání: Restaurace Konvice, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 25


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
20. 11. 2015 BURGUNDSKEM S MICHALEM ŠETKOU20. 11. 2015 BURGUNDSKEM S MICHALEM ŠETKOUos.1990 Kč..CHUTĚ ŠOPRONĚ - VEČER S PŘÍVLASTKEM FIDELISSIMA

Termín Od - Do
20.11.2015   (Pá) 19:00

Víno a čokoláda

Degustace vína, čokolády a dalších delikates.

Degustace vás zavede do maďarského města Sopron, které se pyšní titulem nejvěrnější město - Civitas Fidelissima, které je proslulé svými památkami, ale také vynikajícím vínem.

V rámci degustace ochutnáte širokou škálu kvaltních vín vinařství Taschner a produkty čokoládovny Harrer. Budete první, kteří ochutnají naši novou vinnou čokoládu připravovanou pro letošní festival vína.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Muzeum marionet, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
20. 11. 2015 CHUTĚ MAĎARSKÉ ŠOPRONĚ - večer s přívlastkem fidelissima - VYPRODÁNOos.500 Kč..VINAŘSKÝ DUEL

Termín Od - Do
25.11.2015   (St) 20:00

VINAŘSKÝ DUEL

Držitel rytířského řádu „Chevalier du Tastevin“ Mirek Hrabal porovná mladá vína s víny archivovanými 7 a více let, obojí z významných evropských vinařských regionů.

Jaký je potenciál zrání vína a vyplatí se vůbec dát vínu čas ? Nejenom na tuto otázku odpoví degustace zaměřená na porovnání mladých ročníků z významných evropských vinařských regionů s víny, která byla archivována 7 a více let.

Sommeliér Mirek Hrabal, držitel prestižního rytířského řádu "Chevalier du Tastevin" a dlouholetý ředitel Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích osvětlí způsoby archivace vína a poradí i v tom, jaká vína jsou pro archivaci vhodná.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Papa's Restaurant, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 25


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
25. 11. 2015 VINAŘSKÝ DUEL - VYPRODÁNOos.1490 Kč..VÍNA STARÝCH VINIC

Termín Od - Do
27.11.2015   (Pá) 18:00

VÍNA STARÝCH VINIC

Ochutnáme AUTENTICKÁ VÍNA starých vinic, která jsou vyráběna tradičním postupem a získávají tak, pro dnešní dobu, specifické aroma i chuť.

Pro větší výrobní podniky jsou staré vinice vzhledem k jejich menším výnosům nerentabilní. Malá násada hroznů a původní moravské klony, spolu s dlouhými kořeny staré révy má však velmi pozitivní vliv na jakost hroznů a výsledný projev vína.

Velkopavlovické vinařství Koráb se snaží staré vinice zachovat jako významný krajinotvorný prvek moravské dědiny, ale především vytvářet z hroznů těchto vinic zajímavá původní moravská vína - vína svým zrodem ze starých moravských vinic.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Vinotéka sv. Kryštofa, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 30


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
27. 11. 2015 VÍNA STARÝCH VINIC - VYPRODÁNOos.450 Kč..MUNDUS VINI

Termín Od - Do
28.11.2015   (So) 18:00

MUNDUS VINI René Vrba - Cooking for emotion

Špičkový sommeliér Ivo Dvořák představí světová vína z nejvyhlášenějších apelací ve spojení s mezinárodní gastronomií z dílny šéfkuchaře Reného Vrby.

Procházkou po celém vinařském světě a jeho nejlepších apelacích Vás včetně zajímavého výkladu provede vyhlášený český sommeliér Ivo Dvořák a ochutnáte vína, která si běžně sami neotevřete. Celý večer Vám bude k degustovaným vínům šéfkuchař René Vrba párovat výběr ze světové kuchyně, zvláště pro tento večer připravené vícechodové degustační menu. Více už ale neprozradíme, přijďte se o kvalitě světových vín a pokrmů přesvědčit sami…

Ivo Dvořák
* Vice prezident Asociace sommelierů ČR
* Jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR
* Vítěz mistrovství světa Habanosommelier 2004 – Kuba
* Odborník na snoubení vína a pokrmů
* Oblíbený vinařský lektor

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Tenis Centrum Český Krumlov, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 40


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
28. 11. 2015 MUNDUS VINI aneb světová vína - VYPRODÁNOos.2300 Kč..DEGUSTÁTORSKÉ MINIMUM – úvod do světa degustace vín

Termín Od - Do
29.11.2015   (Ne) 14:00

Wine Man Show - Ivo Dvořák Ivo Dvořák

Špičkový český sommeliér Ivo Dvořák Vás provede základy umění degustace vín. Dozvíte se něco o základech senzorického hodnocení vína, vadách vína a dalších dovednostech sommeliéra. Součástí je praktická degustace typických světových odrůd a vín z celého světa.
Program je vhodný jak pro milovníky vín tak i pro profesionální pracovníky v gastronomii, např. manažery restaurací, servírky i kuchaře. Součástí kurzu je diplom pro absolventy. Délka trvání kurzu je cca 2,5 hodiny.

Ivo Dvořák je trojnásobným sommelierským mistrem ČR. Jeho profesní život charakterizují trpělivost, píle a chuť dále rozvíjet talent. Zprvu byl ekonomem, posléze manažerem restaurace a v roce 1997 se podílel na založení Asociace sommelierů. Při výběru vhodného moku jde tak daleko, že je schopen pracovat s charakteristickými povahovými rysy hosta. Objevil se u tabulí takových celebrit, jako jsou Nicole Kidman nebo Tom Cruise. Navíc umí i doutníky. V roce 2004 se stal mistrem světa v jejich servisu Habanosommelier v Havaně.

!!!AKCE JE JIŽ VYPRODÁNA!!!

Místo konání: Tenis Centrum Český Krumlov, Český Krumlov

Počet osob v prohlídce: Do 40


Ceník platný: 01.08.2015 - 30.11.2015

Položka mj cena /mj
29. 11. 2015 DEGUSTÁTORSKÉ MINIMUM - VYPRODÁNOos.999 Kč..Víno & Gastronomie & Kultura:

Termín Od - Do
06.11.2015 - 28.11.2015   (Po-Ne)

..

Speciální festivalová nabídka restaurací a kulturních programů
Setkání u vína s milovníky a znalci vína

Ochutnáte vína z různých koutů světa - z francouzských oblastí Bordeaux a Burgundy, z Argentiny, rakouského Wachau a samozřejmě i z tuzemských vinic. Program ozdobí zvučná jména sommeliérů jako jsou Michal Šetka nebo Ivo Dvořák a další.
..***Speciální nabídka hotelu Zlatý Anděl***

Termín Od - Do
28.11.2015   (So)

.. ..

DEGUSTAČNÍ MENU (TAKÉ V NĚMECKÉM JAZYCE)

SROVNÁNÍ DVOU ODRŮD RAKOUSKÝCH A MORAVSKÝCH VÍN (Zweigeltrebe & Veltlínské zelené)

Welcome drink – Bohemia sekt

Kozí sýr podávaný na rukole a sušených rajčatech s olivovým olejem

Celerový krém s králičím hřbetem

Tafelspitz – hovězí květová špička s jablečným křenem, pažitkovou omáčkou a hořčicovým dressingem

Konfitované kachní stehno podávané na červeném zelí s bramborovými drbáky

Císařský trhanec s lesním ovocem a zakysanou smetanou a Vídeňská káva

Cena: 219,- Euro
Zahrnuje: 2x degustační menu, ubytování pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, 2x míchaný nápoj v Musikbaru

Rezerevace: info@hotelzlatyandel.cz, +420 380 712 310 - 315, +420 739 046 211

Další informace: Speciální nabídka hotelu Zlatý Anděl [DOC 53 kB]