Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Kultura, akce > TOP akce

26. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV 2017

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Náměstí Svornosti 2
38101 Český Krumlov
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov

Telefon: +420 380 704 621

E-mail: tickets@ckrumlov.info

Poloha: Český Krumlov
Typ: TOP akce


Mezi 14. červencem a 5. srpnem nabídne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov celkem 19 koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Dominantou MHF ČK je tradičně jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit dokonce dvěma operním hvězdám – okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Z velkých osobností klasické hudby se na 26. festivalovém ročníku představí například violoncellista Mischa Maisky, španělský klavírista Javier Perianes nebo Julian Rachlin, který patří nepochybně mezi současnou houslovou i violovou špičku. Festival vzdá rovněž poctu několika umělcům, jejichž výročí si v roce 2017 připomínáme a nabídne i osvěžující populární žánry.Angela Gheorghiu /soprán/ a Ramón Vargas /tenor/, PKF – Prague Philharmonia, Leoš Svárovský /dirigent/

Termín Od - Do
14.07.2017   (Pá) 20:30

Angela Gheorghiu /soprán/ a Ramón Vargas /tenor/ Ramón Vargas

Zahajovací operní galakoncert

Angela Gheorghiu (Rumunsko) - soprán
Ramón Vargas (Mexiko) - tenor
PKF – Prague Philharmonia (ČR)
Leoš Svárovský (ČR) - dirigent

Program v jednání

Zahajovací operní galakoncert bude tentokrát patřit letos dokonce dvěma operním hvězdám – okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Doprovodí je PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Rumunská operní diva Angela Gheorghiu, nejpůvabnější a nejtalentovanější operní pěvkyně současnosti, si díky svému skvostnému hlasu a působivému jevištnímu projevu vybudovala jedinečné postavení mezinárodní operní superstar.

Mexický pěvec Ramón Vargas je jedním z předních tenoristů současnosti. V současné době se Ramón Vargas pravidelně objevuje v předních operních domech po celém světě.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Javier Perianes /klavír/, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Manuel Hernández-Silva /dirigent/

Termín Od - Do
15.07.2017   (So) 19:30

Javier Perianes Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Javier Perianes (Španělsko) - klavír
Symfonický orchestr Českého rozhlasu (ČR)
Manuel Hernández-Silva (Venezuela, Španělsko)- dirigent

Program

Johannes Brahms: Akademická slavnostní předehra c moll pro orchestr op. 80
Edvard Grieg: Klavírní koncert a moll op. 16
přestávka
Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur op. 88

Španělský klavírista Javier Perianes, rodák z Andalusie, zavítal během své úspěšné kariéry téměř do všech významných koncertních sálů doslova celého světa.

V jeho repertoáru figurují kromě klasických děl klavírní a komorní literatury Mozarta, Beethovena, Schuberta, Chopina či Mendelssohna, také skladby méně známých španělských autorů (za nahrávku Noci ve španělských zahradách Manuela de Fally s BBC Symphony Orchestra získal v roce 2012 nominaci na Latin Grammy). Je držitelem řady ocenění včetně Premio Nacional de Música, udělované španělským ministerstvem kultury (2012).

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov
Schola Gregoriana Pragensis

Termín Od - Do
16.07.2017   (Ne) 11:00

Schola Gregoriana Pragensis Maškarní sál, zámek Č. Krumlov

Schola Gregoriana Pragensis (ČR)

Hasan El-Dunia, Marek Šulc, Stanislav Předota, Ondřej Maňour, Tomáš Lajtkep, Michal Medek a Ondřej Múčka
David Eben (ČR) – umělecký vedoucí

Program

Guillaume de Machaut: Missa de Beata Virgine

Soubor Schola Gregoriana Pragensis patří k předním světovým interpretům středověké duchovní hudby. Jeho zakladatel a umělecký vedoucí David Eben se soustřeďuje jak na interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších pramenů z 10. – 11. století, tak na gregoriánský zpěv vlastní české a evropské chorální tradice včetně rané polyfonie 15. a 16. století. Díky intenzivnímu studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních nově objevených skladeb ze 13. - 15. století. V širokém spektru repertoáru souboru lze však najít i soudobou tvorbu.

Místo konání: Klášterní chrám Božího těla a Panny Marie Bolestné, Český Krumlov
Škampovo kvarteto

Termín Od - Do
18.07.2017   (Út) 19:30

Škampovo kvarteto Škampovo kvarteto

Komorní koncert

Škampovo kvarteto (ČR)

Helena Jiříkovská /housle/, Adéla Štajnochrová /housle/, Martin Stupka /viola/ a Lukáš Polák /violoncello/

Program

Joseph Haydn: Smyčcový kvartet D dur „Skřivánčí“ op. 64, č. 5
Wolfgang A. Mozart: Smyčcový kvartet č. 19 C dur „Disonantní“, KV 465
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet op. 59, č. 3 „Razumovský“

Škampovo kvarteto odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta, a velice rychle zdomácnělo na našich i zahraničních pódiích. Kvarteto koncertuje v Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe, Mexiku a Austrálii. Pravidelně vystupuje ve významných světových hudebních centrech.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Jesús Castro Balbi /kytara/

Termín Od - Do
19.07.2017   (St) 19:30

Jesús Castro Balbi

Komorní koncert

Jesús Castro Balbi (Peru) - kytara

Program v jednání

Jesús Castro Balbi, peruánský koncertní kytarista a profesor hudby, po absolvování Národní hudební konzervatoře v Limě studoval v Evropě u mistrů jako María Luisa Anido, Vicente Asencio, Leo Brouwer, Abel Carlevaro nebo Oscar Giglia. V roce 1975 pod vedením José Tomase a Oscara Esplá obdržel titul „Vyšší profesor kytary - doktor hudby“ na Vyšší národní konzervatoři v Alicante ve Španělsku. Je prvním kytaristou na světě, který tento titul získal.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Mischa Maisky /violoncello/ a Shiran Wang /klavír/

Termín Od - Do
20.07.2017   (Čt) 19:30

Mischa Maisky Mischa Maisky

Komorní koncert

Mischa Maisky (Lotyšsko) - violoncello
Shiran Wang (Čína) - klavír

Program v jednání

Mischa Maisky se narodil v Lotyšsku, studoval v Rusku a po repatriaci do Izraele byl entuziasticky přijat v Londýně, Paříži, Berlíně, Vídni, New Yorku, Tokiu a dalších hudebních centrech po celém světě. Maisky sám sebe pokládá za světoobčana: „Hraji na italské cello s francouzským a německým smyčcem, rakouskými a německými strunami, má dcera se narodila v Paříži, starší syn v Bruselu a mladší v Itálii, jezdím v japonském autě, nosím švýcarské hodinky a indiánský náhrdelník. Doma se cítím všude, kde lidé dokážou ocenit a užít si klasickou hudbu.“ Jako exkluzivní umělec společnosti Deutsche Grammophon Mischa Maisky v průběhu 25 let nahrál na 30 nahrávek s takovými tělesy, jako je Vídeňská a Berlínská filharmonie, Londýnský symfonický orchestr, Izraelská filharmonie, Pařížský orchestr, a další.

Shiran Wang je mezinárodně uznávanou klavíristkou. Získala několik cen na klavírních soutěžích v rodné Číně i zahraničí, připomeňme 1. místo na mezinárodní klavírní soutěži Sergeje Prokofjeva na Ukrajině, vítězství na mezinárodní klavírní soutěži Sergeje Rachmaninova v Moskvě nebo na mezinárodní klavírní mistrovské soutěži Arthura Rubinsteina v Polsku.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Cappella Mariana /Claudio Monteverdi 450 let/

Termín Od - Do
21.07.2017   (Pá) 19:30

Cappella Mariana Maškarní sál, zámek Č. Krumlov

Claudio Monteverdi /450. výročí narození/

Cappella Mariana (ČR)

Hana Blažíková /soprán/, Barbora Kabátková /soprán/, Vojtěch Semerád /tenor,umělecký vedoucí/, Tomáš Král /baryton/, Jaromír Nosek/ bas/, Kateřina Ghanudi /barokní harfa/, Jan Krejča /teorba/ a Thomas Wimmer /viola da gamba/

Program „Lamenti“

Lamento d´Arianna
Lamento della Ninfa
Sestina-Lagrime d´amante al sepolcro dell´amata

Tvorba Claudia Monteverdiho zaujímá v historii hudby nezastupitelné místo. Jejím nejčastějším tématem je, jak tehdy jinak, tragická láska. Lamento Arianny Monteverdi zhudebnil vícekrát a podle dobových svědectví síla tragičnosti skladby dojala posluchače k slzám.

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Altan /Irský večer/

Termín Od - Do
22.07.2017   (So) 20:30

Altan

Irský večer /s ochutnávkaou Irské whisky/

Altan (Irsko)

Tradiční irská skupina Altan se nesporně řadí mezi irské hudební poklady. Jméno skupině dalo hluboké a tajemné jezero v irském Donegalu. Během třiceti let společného hraní si vytvořila osobitý styl, charakteristický nakažlivou energií a irskou rytmikou, které spolu s křehkou krásou tradičních písní hraných houslemi, píšťalkami, kytarami, akordeonem a buzuki, a zpívaných gaelsky i anglicky, uchvátily publikum po celém světě. V letošním roce oslaví Altan 30 let od svého založení.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Jihočeská filharmonie, Jan Talich /dirigent/

Termín Od - Do
25.07.2017   (Út) 19:30

Jihočeská filharmonie a Jan Talich Jihočeská komorní filharmonie

Jihočeská filharmonie (ČR)
Jan Talich (ČR) - dirigent

Program

Antonio Vivaldi: Koncert pro smyčce C dur, RV 114
Arcangelo Corelli: Concerto grosso č. 1 D dur op. 6
Johann Sebastian Bach: Braniborský koncert č. 3 G dur
přestávka
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie pro smyčce č. 9 C dur

Jihočeská filharmonie byla založena v roce 1981 v Českých Budějovicích. V současnosti má 37 členů a zůstává jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. U vzniku orchestru stál dirigent Jaroslav Vodňanský, od roku 2008 je jeho šéfdirigentem Jan Talich. Orchestr vedle samozřejmé interpretace hudby klasických skladatelů a skladeb vhodných pro menší orchestry stále více sleduje i současný trend propojování žánrů, objevování nových pohledů na interpretaci a prezentaci.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Rendez-vous s Radkou Fišarovou /šansonový večer/

Termín Od - Do
26.07.2017   (St) 20:30

Rendez-vous s Radkou Fišarovou Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Rendez-vous s Radkou Fišarovou /šansonový večer/

Radka Fišarová (ČR) - zpěv
Aliksandr Yasinski /akordeon/, Mirek Linka /kytara/, Ondřej Kabrna /klavír/, Jan Greifoner /kontrabas/ a Ondřej Sluka /bicí/

Program

Písně Edith Piaf, Ch. Aznavoura, J. Brela a M. Mathieu, francouzská filmová hudba a zhudebněné básně českých básníků

Radka Fišarová začínala zpívat v pěti letech ve sboru Bambini di Praga. Vystudovala pražskou Konzervatoř J. Ježka, obor zpěv a muzikál. Několik let se velmi úspěšně věnovala s vlastní skupinou Auris folku a country muzice. Ovšem již během studií vkročila na scénu muzikálů, kde účinkuje v hlavních rolích dodnes.

Rendez-vous

Česko-francouzský šansonový program Radky Fišarové a jejích hudebníků z CD Rendez - vous.

Místo konání: Zahrada Kooperativy, Český Krumlov
Bohuslav Matoušek /housle/, Virtuosi Pragenses

Termín Od - Do
27.07.2017   (Čt) 19:30

Bohuslav Matoušek Bohuslav Matoušek

Komorní koncert

Bohuslav Matoušek (ČR) - housle
Virtuosi Pragenses (ČR)

Program v jednání

Bohuslav Matoušek, světově uznávaný houslista a violista, působil jako sólista a koncertní mistr tokijského Yomiuri Nippon Symphony Orchestra. Patnáct let byl také primáriem Stamicova kvarteta, které dovedl k řadě významných úspěchů a ocenění. Nyní působí především jako sólista. Jeho nahrávka kompletního díla B. Martinů pro koncertantní housle (violu) a orchestr vzbudila mezinárodní ohlas.

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuos a dirigent Libor Hlaváček, členové tohoto renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritici na jejich hře nejvíce oceňují muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Julian Rachlin /housle, dirigent/ a Sarah McElravy /viola/, Jihočeská filharmonie

Termín Od - Do
28.07.2017   (Pá) 19:30

Julian Rachlin Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Julian Rachlin (Litva) – housle / dirigent
Sarah McElravy (Kanada) - viola
Jihočeská filharmonie

Program

W. A. Mozart: Sinfonia concertante pro housle, violu a orchestr Es dur
W. A. Mozart: Symfonie č. 35 „Haffnerova“ D dur
L. van Beethoven: Houslový koncert D dur op. 61

Julian Rachlin patří už čtvrtstoletí k nejzajímavějším a nejrespektovanějším postavám nejen klasické hudební scény. Své hudební obzory stále rozšiřuje – je nejen vynikajícím houslistou, ale i skvělým hráčem na violu a také stále respektovanějším dirigentem. Tento všestranný muzikant, jehož Světové ekonomické fórum jmenovalo Mladým globálním leaderem a UNICEF zase Velvyslancem dobré vůle, úzce spolupracuje s mnoha prestižními orchestry a dirigenty.

Jihočeská filharmonie byla založena v roce 1981 v Českých Budějovicích. V současnosti má 37 členů a zůstává jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji.

Místo konání: Zámecká jízdárna, Český Krumlov
„Bravo Broadway“ /muzikálový večer/, Severočeská filharmonie Teplice, Randall Craig Fleischer /dirigent/

Termín Od - Do
29.07.2017   (So) 20:30

"Bravo Brodway" Broadway Rocks Broadway Rocks Broadway Rocks

„Bravo Broadway“ /muzikálový večer/

Chloe Lowery, Capathia Jenkins, Rob Evan a Hugh Panaro (USA) - zpěv
Severočeská filharmonie Teplice (ČR)
Randall Craig Fleischer (USA) – dirigent

Program v jednání

MHF Český Krumlov pravidelně nabízí divácky oblíbené muzikálové večery. Diváci se mohou v programu s názvem „Bravo Broadway“ těšit na slavné muzikálové melodie v podání hvězd broadwayských divadel, tak jak je měli možnost zhlédnout již v minulých ročnících. Tentokrát to bude v první části večera výběr z klasických muzikálů “Classic Musicals“ let 1920-1959, tedy éry, která vešla ve známost jako „Golden Age of Musical Theatre“. Ve druhé části jako kontrast zazní výběr z show „Rock On !“, Classic Rock a Pop let 70´a 80´.

Diva Capathia Jenkins je prostě z jiné planety. „Zápolí“ se dvěma vášněmi, a obě skvěle ovládá, herectvím a hudbou. Nedávno úspěšně vystoupila jako Medda v Disneyho produkci Newsies’ na Broadwayi.

Během své bohaté kariéry Rob Evan vystoupil v sedmi hlavních rolích na scénách v New Yorku. Byl členem původního hereckého obsazení broadwayského muzikálu Jekyll & Hyde, kde hrál hlavní role. Dále ztvárnil Jeana Valjeana v Bídnících.

Hugh Panaro byl popsán jako „jednička v zužujících se řadách skvělých herců hlavních rolí na Broadwayi“. Uznávaný kritiky a milovaný fanoušky, mezi jeho silné stránky patří všestrannost, charisma, znamenitý pěvecký talent a slovy jednoho z jeho bývalých spoluúčinkujících vzhled filmové hvězdy.

Randall Craig Fleischer je fenoménem hudebního světa – je držitelem tří postů hudebního ředitele, jeho skladby a aranžmá se hrají po celém světě.

První zmínky o konání koncertů Severočeská filharmonie Teplice pocházejí již z roku 1828. Na konci 19. století orchestr řídili významní dirigenti, jako např. Felix von Weingartner, Richard Strauss, nebo Siegfried Wagner.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Marek Zvolánek /trubka/ a Pavel Svoboda /varhany/

Termín Od - Do
30.07.2017   (Ne) 11:00

Marek Zvolánek a Pavel Svoboda Pavel Svoboda

Pocta Maurici Andrému

Marek Zvolánek (ČR) - trubka
Pavel Svoboda (ČR) - varhany

Program

J. Stanley: Trumpet Tune; J. S. Bach: Toccata C dur BWV 566a; A. Corelli: Toccata g moll; J. Pachelbel: Partita in G; G. F. Telemann: Konzert D dur; D. Buxtehude: Preludium in G; T. Albinoni: Adagio; J. S. Bach: Preludium a fuga d moll

Francouz Maurice André (1933-2012) byl jedním z nejvýznamnějších trumpetistů 20. století. Díky svým neomezeným technickým možnostem výrazně přispěl ke znovuobjevování mimořádně náročných partů předklasického repertoáru a ve své době byl často jejich jediným interpretem.

Marek Zvolánek, absolvent Pražské konzervatoře třídy Antonína Vaigla, na sebe brzy upozornil četnými úspěchy. Dále studoval u Hanse Gansche v prestižním salcburském Mozarteu a na berlínské Hudební akademii u Konradina Grotha. Už v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou tehdy řídil Václav Neumann, a velmi brzy se díky technické virtuozitě a krásnému tónu zařadil také mezi vyhledávané sólisty. V současné době působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Varhaník Pavel Svoboda je laureátem soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb Leipzig. Hru na varhany studoval na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě Josefa Rafaji a Václava Rabase. Absolvoval Akademii múzických umění v Praze u doc. Jaroslava Tůmy, řadu interpretačních kurzů u významných varhaníků a roční stáž na Universität der Künste v Berlíně u nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. V letošním roce zahraje recitály mimo jiné v Německu, Francii, Polsku, Číně a to na prestižních pódiích (Katedrála Marseille, Beijing Concert Hall atd.).

Místo konání: Klášterní kostel, Český Krumlov
Petr Nouzovský /violoncello/ a Miriam Rodriguez Brüllová /kytara/

Termín Od - Do
01.08.2017   (Út) 19:30

Petr Nouzovský a Miriam Rodriguez Brüllová Petr Nouzovský

Komorní koncert

Petr Nouzovský (ČR) – violoncello
Miriam Rodriguez Brüllová (SR) – kytara

Program: „Après un rêve“

Antonio Vivaldi: Sonáta č. 5 e moll
Petr I. Čajkovskij: Valse sentimentale č. 6 op. 51
anuel de Falla: Suite populaire espagnole
Franz Schubert: Sonata a moll „Arpeggione“
Pablo Casals: Song of the Birds
Gabriel Fauré: Après un rêve

Violoncellista Petr Nouzovský je držitelem ocenění „New Master on Tour 2007“, „Europäische Förderpreis für Musik 2007“, laureát Val Tidone Competition 2011 a Johannes Brahms Competition 2013. Studoval v Praze, Dráždanech a Madridu. Jako sólista vystoupil na festivalech či pódiích v Moskvě, Petrohradu, Istanbulu, Tallinu, Barceloně, Los Angeles, Kodani, Tel Avivu, Buenos Aires, Memphisu, Pekingu, Šanghaji, Londýně, Jeruzalému, Atlantě, Kyotu, Alžíru či Bratislavě.

Miriam Rodriguez Brüllová, absolventka Státní konzervatoře a Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, posléze studovala v Kanadě na Université du Québec à Montréal a na Université Laval v Québecu pod vedením špičkového kytaristy Alvara Pierriho. Miriam Rodriguez Brüllová je iniciátorkou a uměleckou ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Bratislavská komorní kytara.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Smetanovo trio

Termín Od - Do
02.08.2017   (St) 19:30

Smetanovo trio

Komorní koncert

Smetanovo trio (ČR)

Jitka Čechová /klavír/, Jiří Vodička /housle/ a Jan Páleníček /violoncello/

Program:

Josef Suk: Klavírní trio c moll, op. 2
Antonín Dvořák: Klavírní trio č. 4 e moll „Dumky“ op. 90
Bedřich Smetana: Klavírní trio g moll op. 15

Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Ve své interpretaci navazuje na ideál, který vytvořili jeho předchůdci. Současní členové (Jitka Čechová - klavír, Jiří Vodička - housle, Jan Páleníček - violoncello) dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Marcela Cerno /soprán/ a Janoska Ensemble

Termín Od - Do
03.08.2017   (Čt) 19:30

Marcela Cerno a Janoska Ensemble Janoska Ensemble

Komorní koncert

Marcela Cerno (ČR) – soprán

Janoska Ensemble

Ondrej Janoska /housle/, Roman Janoska /housle/, František Janoska /klavír/ a Julius Darvas /kontrabas/

Program

Franz Lehár, Johann Strauss, Johann Strauss ml., Fritz Kreisler, František Janoska, Ástor Piazzolla

Soubor Janoska Ensemble založili špičkoví slovenští hudebníci - bratři František, Ondrej, Roman a Arpád Jánoškovci, společně s jejich švagrem Juliem Darvasem v nedaleké Vídni. Po velkých úspěších, které sklidili jako sólisté doma i v zahraničí, se rozhodli vytvořit vlastní ensemble, který měl kořeny již v jejich raném dětství, když doma místo fotbalu cvičili a "hráli" si s nástroji. Takto vznikl i jejich osobitý hudební styl, který publikum ve světě nazývá "Janoska style". Představuje originální kombinaci klasické hudby s příměsí dalších stylů jako jazz, pop a tradiční hudba.

Místo konání: Maškarní sál, zámek, Český Krumlov
Giuseppe Verdi: Messa da Requiem, Filharmonie Bohuslava Martinů, Stanislav Vavřínek /dirigent/

Termín Od - Do
04.08.2017   (Pá) 20:30

Giuseppe Verdi: Messa da Requiem

Messa da Requiem

Sólisté: Aga Mikolaj /soprán/, Dana Beth Miller /mezzosoprán/, Zach Borichevsky /tenor/, Oleg Tsibulko /bas/
Český filharmonický sbor Brno (ČR)
Filharmonie Bohuslava Martinů (ČR)
Stanislav Vavřínek (ČR) – dirigent

Členka mnichovské Bavorské státní opery, Aga Mikolaj, studovala u Elisabeth Schwarzkopf a svou kariéru postavila na Mozartových hrdinkách. Svůj repertoár rozšířila o hlavní role v operách Richarda Strausse, Verdiho a Wagnera, a v současnosti se těší velkému úspěchu po celé Evropě stejně jako v USA a Japonsku. Mezzosopranistka Dana Beth Miller se může pochlubit působivě rozmanitým repertoárem zahrnujícím Verdiho Amneris, Azucenu a Ulricu, Wagnerovu Erdu, Poulencovu Matku Marii či Belliniho Adalgisu. Zach Borichevsky je považován za jeden z největších současných pěveckých talentů mezinárodní scény. Mladý moldavský basista Oleg Tsibulko v nadcházející sezóně ztvární Velkého inkvizitora ve Verdiho opeře Don Carlos ve Florencii pod vedením Zubina Mehty, dále vystoupí na slavném Rossiniho festivalu v Pesaru.

Český filharmonický sbor Brno patří k nejužší světové špičce. Dirigenti, orchestry a sólisté, s nimiž sbor doposud spolupracoval, se o něm vyjadřují v superlativech.

Stanislav Vavřínek patří v současnosti k nejvýznamnějším a nejžádanějším dirigentským osobnostem v České republice.

Filharmonie Bohuslava Martinů patří k předním českým symfonickým orchestrům.

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov
Noc barokních mistrů - Marek Zvolánek /trubka/ a Barocco sempre giovane

Termín Od - Do
05.08.2017   (So) 20:30

Noc barokních mistrů Barocco sempre giovane Koncert v zámecké zahradě

„Noc barokních mistrů“ /hudba, ohně, tance/

Marek Zvolánek (ČR) - trubka
Barocco sempre giovane (ČR)
Josef Krečmer (ČR) - umělecký vedoucí
Barokní trubači /barokní clariny/ pod vedením Karla Mňuka

Program

Johann Sebastian Bach; Antonio Vivaldi; Marc-Antoine Charpentier: Preludium /Te Deum/; John Stanley: Trumpet Voluntary; Jeremiah Clarke: The Prince of Denmark's March; Henry Purcell: Trumpet Tune; Georg Philipp Telemann: Koncert pro trubku D dur

Marek Zvolánek, absolvent Pražské konzervatoře třídy Antonína Vaigla, na sebe brzy upozornil četnými úspěchy. V současné době působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Vystoupil na významných pódiích, na Mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl, jako sólista účinkoval se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, s Pražským komorním orchestrem, se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, se Sukovým komorním orchestrem či s Virtuosi di Praga, s Moravskou filharmonií Olomouc, Teplickou filharmonií, v zahraničí s Neue Lausitzer Philharmonie.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Soubor má za sebou již stovky koncertů, na nichž spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty.

Místo konání: Zámecká zahrada, Český Krumlov
Ceny koncertů


Ceny v Kč:

14.7. 1 790,- - 5 990,-
15.7. 290,- - 690,-
16.7. 270,-
18.7. 390,- - 490,-
19.7. 350,- - 450,-
20.7. 1 200,- - 1 700,-
21.7. 390,- - 490,-
22.7. 490,- - 890,-
25.7. 390,- - 490,-
26.7. 490,- - 590,-
27.7. 390,- - 490,-
28.7. 290,- - 490,-
29.7. 390,- - 890,-
30.7. 290,-
1.8. 290,- -390,-
2.8. 290,- - 390,-
3.8. 390,- - 490,-
4.8. 390,- - 1 290,-
5.8. 1 900,- - 2 700,-

Pozn.: Jedná se o ceny pro dospělého platné do 31.5.2017 (od 1.6.2017 navýšení cca o 100 – 200 Kč dle sektoru), sleva 50% pro děti a ZTP.

Prodej vstupenek v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na Ticketstream pod webovým odkazem www.festivalkrumlov.cz/vstupenky
O Mezinárodním hudebním festivalu


Elīna Garanča (mezzosoprán), Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov:

*je kulturní akcí s tradicí od roku 1991
*je letní hudební přehlídkou, která probíhá čtyři týdny během července a srpna
*je členem Asociace hudebních festivalů ČR
*představuje významné tuzemské a zahraniční umělce
*nabízí široké spektrum hudby od 15. století až po 21. století
*je žánrově zaměřen na klasickou hudbu, jazz, folklór, muzikál, operu i crossover
*probíhá v atraktivních a zajímavých prostorách Českého Krumlova a jeho okolí a zejména v unikátních prostorách Státního hradu a zámku Český Krumlov
*je největší kulturní událostí Jihočeského kraje, která je navštěvována politickou reprezentací, členy diplomatického sboru, významnými osobnostmi hospodářské sféry a návštěvníky z tuzemska i zahraničí
*pořádá Auviex, s.r.o. společně s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov, o.s. a Národním památkovým úřadem ÚOP České Budějovice
*se koná pod záštitou a za účasti prezidenta ČR, předsedy vlády ČR, ministra kultury ČR, ministra zahraničních věcí ČR, ministra průmyslu a obchodu ČR, hejtmana Jihočeského kraje, starosty Českého Krumlova a velvyslanců zemí zúčastněných umělců
Fotogalerie předchozích ročníků

Kompletní servis & rezervace vstupenek


Infocentrum Český Krumlov

Pobytové programy - ubytovací servis - průvodcovské služby - vstupenkové centrum

Infocentrum Český Krumlov
náměstí Svornosti 2
381 01 Český Krumlov
tel.: +420 380 704 622
e-mail: info@ckrumlov.info
www.ckrumlov.cz/info

Poloha na mapě | Google Street View
GPS: 48°48'38.91" 14°18'55.44"
Pořadatel


Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Festival pořádá produkční a cateringová agentura Auviex, s.r.o. a Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, z.s. Spolupořadatelem je Národní památkový ústav, Územní památková správa v Českých Budějovicích.