Katalog produktů a služeb > Turistické atraktivity > Český Krumlov > Archiv > Archiv významných kulturních akcí 2017

Bohemian Gran Fondo 23. 9. 2017

..

Parkán 124
38101 Český Krumlov
Kontakt: Spolek pro Bohemian Gran Fondo,z.s

Telefon: +420 728 009 265

WWW: www.bohemiangranfondo.cz

Poloha: Český Krumlov
Typ: Archiv významných kulturních akcí 2017


Další informace:


Bohemian Gran Fondo je charitativní akce určená pro širokou cyklistickou veřejnost, která se letos uskuteční 23. 9. 2017. Vedle sportovních cílů má Bohemian Gran Fondo i svůj společenský cíl, kterým je podpora projektů zaměřených na problematiku rakoviny prsu.

Pět tratí Bohemian Gran Fondo má jednu společnou charakteristiku – patří svým profilem k nejtěžším tratím ve své délkové kategorii u nás. Všechny tratě mají start v Českém Krumlově a procházejí mimořádně krásnou a zachovanou přírodou Šumavy, Blanského lesa a horního toku Vltavy až k cíli u vysílače na nejvyšší hoře Blanského lesa - Kleti.Základní myšlenka


Bohemian Gran Fondo

Základní myšlenkou Bohemian Gran Fondo je spojení sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti. Inspirací organizátorům se staly kultovní La Marmotte ve Francouzských Alpách, jeden z nejtěžších cyklistických amatérských závodů na světě.

Bohemian Gran Fondo nabízí účastníkům pět náročných tratí různé délky. Centrem všech pěti tratí je Český Krumlov. Město, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a jež je druhým turisticky nejnavštěvovanějším místem v České republice s rozvinutou ubytovací kapacitou. Pohraniční hory, kterými vedou tratě Bohemian Gran Fondo, kdysi tak těžko překonatelné a po staletí rozdělující národy, státy či politické systémy, jsou dnes protkány hustou sítí úzkých, málo frekventovaných cest s dobrým povrchem, které vyvolávají iluzi cyklistického ráje. Strmé i méně strmé výstupy se střídají se sjezdy, které však pořadatelé důsledně nezařazovali do měřených úseků. Vedle náročnosti je totiž bezpečnost tím nejdůležitějším kriteriem při výběru trati.

Start všech tratí je v Českém Krumlově, v nadmořské výšce cca 450 m. Český Krumlov je sám o sobě jistě dostatečným lákadlem k návštěvě tohoto regionu. Nad ním se vypíná hora Kleť, vysoká 1084 m, která je pak konečným cílem všech tratí Bohemian Gran Fondo a ze které je panoramatický 360stupňový výhled do okolní krajiny – od českobudějovické kotliny, přes Novohradské hory, údolí Vltavy, šumavské vrcholky až po panoráma Alp v případě příznivých pozorovacích podmínek.

Všechny tratě svou délkou a zejména výškovým profilem představují pro jezdce vážnou sportovní výzvu. Co však zcela odlišuje Bohemian Gran Fondo od podobných akcí u nás i v zahraničí, je její charitativní cíl, který je odražen i v mottu Bohemian Gran Fondo: „Race to Help, Help to Win“. Startovné účastníků podporuje projekty zaměřené na boj s rakovinou prsu. Termín akce navíc koresponduje se začátkem celosvětového Breast Cancer Awareness Month.
Trať 5K MONUMENT (5KM)


trasa 5KM

VELMI NÁROČNÁ vytrvalostní jízda na 230 km (převýšení 5469) m) se čtyřmi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu, který vychází z celkové minimální průměrné rychlosti 20.5 km za hodinu včetně všech zastávek na trati.

TRASA:
Start (7:00) - Český Krumlov (Parkoviště P3), Křížová Hora, Slupenec, Přídolí, Silniční domky, Zahrádky, Omlenice, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Náhořany, Větrná, Vyšší Brod,Rožmberk, Větrná, Malšín (RP), Frymburk, Světlík, Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P3 (RP), a dále jako Fondo Český Krumlov až do Chvalšin, Rohy, Rojšín, Lhotka, Chlum,Holubov (W), Krásetín, Hejdlov, rozcestí u Plánského, Kleť (RP) - Cíl

Alternativní trasa je nabízena jako možnost odklonu z 5KM v případě, že jezdec neprojede kontrolním bodem v Českém Krumlově včas ( limit do 12:30 hod, průjezdní bod v místě startu v ČK na P3) nebo se z jiného důvodu rozhodne nepokračovat po původní trase 5KM. V tomto případě může jezdec odstartovat s Bike -A- Thon (BAT) ve 13 hod.
Jméno alternativní trasy je 3.5K MO..MENT. Na trasu 3.5K MO..MENT se NENÍ MOŽNÉ REGISTROVAT. V případě dokončení trasy 3.5K MO..MENT jezdec ujede 151 km a nastoupá 3445 metrů.

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC; W - voda
Trať BOHEMIAN GRAN FONDO (BGF)


trasa BGF

Velmi náročná vytrvalostní jízda na 176 km (převýšení 4340) m) se čtyřmi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu, který vychází z celkové průměrné rychlosti 18 km za hodinu včetně všech zastávek na trati.

TRASA:
Start (8:30) - Český Krumlov (Parkoviště P3), Křížová Hora, Slupenec, Staré Spolí, Přídolí, Silniční domky, Zahrádka, Omlenice, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Slubice, Suš, Světlík, Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P3 (RP), a dále jako Fondo Český Krumlov

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať FONDO ČESKÝ KRUMLOV (FCK)


trasa FCK

Náročná vytrvalostní jízda na 105 km (převýšení 2640 m) se třemi měřenými sekcemi. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 18 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

TRASA:
Start (11:30) - Český Krumlov (Parkoviště P3), Důlní ulice, okolo zámecké zahrady, Vodotrysk, ČK Špičák, ČK nádraží, rozcestí U Plánského, Chvalšiny, Brloh, Smědeč, Ktiš (W), Křišťanov, Arnoštov, vrchol Dlouhý hřbet, Záhvozdí, Horní Planá (RP), Polná, Boletice, Chvalšiny, Červený Dvůr, Hejdlov, rozcestí U Plánského, vrchol Kleti (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať SPONZOR YOURSELF FONDO (SYF)


trasa SYF

Vytrvalostní jízda na 71 km (převýšení 1609 m) s jednou měřenou sekcí. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 17 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

TRASA:
Start (8:00) -Český Krumlov (Parkoviště P3), Křížová Hora, Staré Spolí, Přídolí, Silniční domky, Zahrádka, Omlenice, Rožmitál na Šumavě, Zátoň (W), Slubice, Suš, Světlík , Slavkov, Kájov, Větřní, Český Krumlov P3 (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP – občerstvovací stanice s WC, W - voda
Trať BIKE-A-THON (BAT)


trasa BAT

Středně náročná jízda na 46 km (převýšení 1243 m) s jedním měřeným úsekem. Jezdci si volí vlastní tempo s cílem dokončit zvolenou trasu v předepsaném časovém limitu (minimální průměrná rychlost 10 km za hodinu včetně všech zastávek na trati).

TRASA:
Start (13:00) - Český Krumlov (Parkoviště P3), Důlní ulice, Zámecká zahrada, Kájov, Boletice, Chvalšiny, Rohy, Rojšín, Lhotka, Loučej, Chlum, Holubov (W), Krásetín, Hejdlov, Plánský, vrchol Kleti (RP) - Cíl

Vysvětlivky: RP– občerstvovací stanice s WC, W - voda
STARTOVNÉ - registrační poplatek


Startovné na Bohemian Gran Fondo 2017 je rozděleno na individuální a sponzorovaná čísla. Výše startovného se liší podle trati a měsíce, ve kterém bylo placeno.Další nabídky: