Aktuality > 2020

Léto plné zážitků v Českém Krumlově

Tóny klasické hudby se střídají s originálně pojatými lidovými písněmi a s moderní hudbou ve stylu sunset party, muzea a galerie otevírají dveře návštěvníkům, výstavní prostory lákají na díla známých i méně známých umělců, na nejrůznějších místech se jen tak mimochodem objevují divadelníci, muzikanti, ale třeba i pouliční umělci - léto 2020 v Krumlově začíná!

I když se letos v Českém Krumlově neroztočí divadlo s nejvyšším stropem na světě, i když si letos návštěvníci Mezinárodního hudebního festivalu budou muset na koncerty počkat až do září, přesto se v Českém Krumlově po celé léto všichni budeme moci bavit a užívat si jeho jedinečné atmosféry. Sluncem zalité krumlovské ulice, letní terásky a předzahrádky hospůdek a restaurací, zastaveníčka s výhledy, které se nikdy neokoukají, známá i zatím neobjevená krumlovská zákoutí lákají k návštěvě, ať už jste přímo z místa nebo z daleka.

Český Krumlov žije každý den

Po celé léto se v Krumlově bude něco dít! Koncerty, divadelní představení, akce pro děti. Na své si přijdou mladí i starší generace, kulturně založení, gurmáni, sportovci i rodiny s dětmi.

Úvod letošního kulturního a hudebního léta v Českém Krumlově slibuje opravdový poetický zážitek. Ulicemi zazní housová hudba v živé podobě Sunset Garden. I přesto, že původně plánované letošní turné přeložili na příští rok, do Českého Krumlova zavítá kapela Čechomor, a to přesně 20 let poté, co se konal jejich první velký koncert v Českém Krumlově. Sérií klasických komorních koncertů v podání renomovaných sólistů a komorních souborů české hudební scény se zase rozezvučí prostory zámku a dalších historických budov v centru města v rámci Festivalu komorní hudby.

Každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin se od poloviny června můžete těšit na českou filmovou klasiku i dokumenty v klášterním letním kině, které chystá svou projekci v Klášterech Český Krumlov. V původně plánovaném termínu karlovarského filmového festivalu se českokrumlovské kino Luna promění na festivalové kino a připojí se tak k dalším, které po celé České republice ve stejný den a ve stejnou hodinu odehrají v plném rozsahu celkem 16 filmů.

V průběhu léta však na každého, kdo zavítá do Českého Krumlova, čeká spousta dalších lákadel, těšit se můžete na gastronomii a kulturu v každém koutu historického města, netradiční prohlídky města pro malé i velké, říční plovárny na březích Vltavy, ale také např. na letní sportovní hry a mnoho dalšího. Kromě toho letní pobyt v Českém Krumlově slibuje nevyčerpatelné možnosti pro výlety do okolní přírody.

Nalaďte se na pohodové léto a bavte se s námi! Program léta v Českém Krumlově průběžně aktualizujeme zde.