Turista > Doprava > Parkování ve městě

Parkování autobusů 

www.busparking.cz

Organizace zájezdových autobusů pro skupinovou turistiku od 1. 6. 2019

 

Systém parkování zájezdových autobusů v Českém Krumlově tvoří výstupní a nástupní terminál BUS-STOP s docházkovou vzdáleností do centra města, který slouží pouze pro krátkodobé zastavení autobusu umožňující výstup a nástup cestujících a centrální odstavné parkoviště autobusů P-BUS nacházející se v okrajové části města, které slouží pro odstavení prázdného autobusu.

!!! UPOZORNĚNÍ PRO PŘEPRAVCE A JEJICH ŘIDIČE:
Na území města Český Krumlov platí zákaz parkování autobusů mimo vyhrazená parkoviště P-BUS. Na území města Český Krumlov platí rovněž zákaz vjezdu do pěší zóny. Tyto zóny jsou označeny dopravními značkami.

Výstupní a nástupní terminál BUS-STOP

Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)   Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)   Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)   Výstupní a nástupní terminál (BUS-STOP)

Je situován na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č.Budějovice-Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary a Prachatice. Jedná se o jediné oficiální místo pro nastoupení a vystoupení cestujících ze zájezdových autobusů v Českém Krumlově v relativně pohodlném pěším dosahu centra města. Terminál BUS-STOP lze dosáhnout sledováním parkovacího naváděcího systému. Terminál se nalézá cca 300 m před centrálním parkovištěm autobusů P-BUS, při příjezdu od Volar a Prachatic potom 300 m za centrálním parkovištěm autobusů P-BUS.

● Terminál BUS-STOP je v celoročním provozu. V denních hodinách je přítomna obsluha.
● Celková kapacita je 8 stání a maximální povolená doba pro nastoupení a vystoupení osob je 20 minut. Při překročení 20 minut je účtován poplatek 300 Kč/hod.
● Terminál je ve stavu před rekonstrukcí. V současné době je nejbližší veřejné WC na parkovišti "P1" (Jelení zahrada), což je cca 250 m chůze směr centrum. Nejbližší občerstvení je přímo v areálu parkoviště.

Pěší vzdálenosti v metrech od terminálu BUS-STOP k vybraným cílům:
- Náměstí Svornosti - 750 m - 10 min
- II. zámecké nádvoří (pokladna Státního hradu a zámku) - 750 m (mírně do kopce) - 15 min
- Kláštery Český Krumlov - 870 m - 12 min
- Egon Schiele Art Centrum - 670 m - 10 min
- Regionální muzeum - 970 m - 15 min

Centrální parkoviště autobusů P-BUS

Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)   Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)   Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)   Centrální parkoviště autobusů (P-BUS)

Je situováno na Chvalšinské ulici (silnice I/39 Č.Budějovice-Volary) při výjezdu z centra města směrem na Volary, Prachatice.

● Parkoviště je v celoročním nonstop provozu.
● Celková kapacita je 34 stání.
● Parkoviště je určeno pouze pro odstavení prázdného autobusu a není uzpůsobeno pro bezpečný pohyb většího počtu osob.
● Parkoviště je vybaveno zázemím pro řidiče - odpočinková místnost s televizí, automat na horké nápoje, kuchyńka, WC, sprcha, wifi připojení k internetu.
● V areálu se nachází servis pro autobusy - myčka, úklid, čerpací stanice, opravny, pneuservis.
● Parkoviště je vybaveno poloautomatickým závorovým systémem.
● Při vjezdu si řidič odebere z vjezdového stojanu parkovací lístek. Před ukončením parkování je nutné uhradit parkovné v dispečinku parkoviště. Po uhrazení obsluha uvolní výjezdovou závoru. Platba je možná v hotovosti i platební kartou v Kč nebo EUR.

Ceník parkování na P-BUS:

Cena parkování autobusu za každou započatou hodinu
100 Kč
Cena parkování za 1 den (24 hodin)
600 Kč
Sankční poplatek za ztrátu parkovacího lístku 600 Kč

 

Komplexní ceník parkovacích produktů a služeb

MANUÁL PRO AUTOBUSOVÉ DOPRAVCE - PDF KE STAŽENÍ

MANUÁL PRO AUTOBUSOVÉ DOPRAVCE OD 1. 6. 2019 - PDF KE STAŽENÍ