Aktuality > 2019

Festival vína Český Krumlov® 18. 10. - 23. 11. 2019

Vína Francouzských nezávislých vinařů, italská vína z Bolgheri a Piemonte, vína od řek Rýn a Loira, ryzlinky německé i rakouské, ikonická vína z Nového světa pod taktovkou sommeliéra Ivo Dvořáka, ale také zcela nové pojetí Česko & Slovenského večera či možnost prakticky si vyzkoušet, jak vychutnávat víno všemi smysly - to vše a mnoho dalšího nabídne letos od 18. října až do 23. listopadu Festival vína Český Krumlov.

Osmý ročník Festivalu vína Český Krumlov bude zahájen v pátek 18. října v Klášterní zahradě na Tramíně. Na festival zavítají opět ti nejlepší odborníci na víno. Těšit se můžete na Michala Šetku, Ivo Dvořáka, Kláru Kollárovou, Christophe Garniera, Miroslava Kovácse či Jana Čulíka.

Organizátoři festivalu letos kromě jiného připravili nový koncept tradičního večera Česko-Slovensko, který proběhne v pondělí 28. října v sálech Prelatury a bude koncipován jako volná degustace pro větší počet návštěvníků. Zde se představí jedny z nejvýznamnějších vinařství v ČR a SR, Znovín Znojmo, Víno Nitra a Chateau Modra. Zájemci se dále v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura, který je nedílnou součástí festivalu, mohou těšit na vína Francouzských nezávislých vinařů, vína od řek Rýn a Loira či možnost prakticky si v rámci tzv. Sommeliérského minima vyzkoušet, jak správně degustovat víno. Poprvé program festivalu zavítá i do Českých Budějovic, kde je na sobotu 26. října v prostorách Plzeňky u Zelené ratolesti připravena ochutnávka vína z nejlepších oblastí Itálie - Toskánska, Bolgheri a Piemonte, a to ve formě 5chodového menu, ve kterém se objeví ty nejlepší sezónní suroviny z celé Itálie. A to není zdaleka vše. Vybírat z bohatého programu mohou zájemci na www.festivalvinack.cz.

V programu festivalu nebude chybět již tradiční příjezd Svatého Martina na náměstí Svornosti, který v pondělí 11. listopadu přesně v 11:11 hod. se svou družinou přiveze první víno roku. Na ochutnávku poté od 11. do 17. listopadu naváže Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích po celém Českém Krumlově. A v sobotu 23. listopadu pak program festivalu završí oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně.

Vstupenky na degustační akce festivalu lze zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na www.ckrumlov.info/tickets, kde nabízíme rovněž možnost zakoupení e-vstupenek. Vybírat a nakupovat tak mohou návštěvníci festivalu jednoduše z pohodlí domova.

Přijměte naše pozvání k příjemnému posezení u vína s uznávanými sommeliéry a vinaři!

PROGRAM 2019

FOTOGALERIE

PARTNEŘI FESTIVALU