Aktuality > 2016

Bohemian Gran Fondo 2016 - "Race to help, help to win"

Znovu, zase do kopce a opět bohémsky - v sobotu 1. října 2016 se Český Krumlov stane centrem amatérské silniční cyklistiky. Cyklistiky, která nic neodpouští, která bolí, ale která také přináší víc než dostatečné uspokojení nejen z vlastního výkonu.

Bohemian Gran Fondo, ilustrační fotky z 2014 Vedle sportovních cílů má totiž Bohemian Gran Fondo 2016 i svůj společenský cíl, který jej odlišuje od podobných akcí v tuzemsku i v zahraničí. Startovné účastníků podporuje projekty zaměřené na boj s rakovinou prsu. Termín akce je navíc zvolen záměrně tak, aby korespondoval se začátkem celosvětového Breast Cancer Awareness Month. Všichni, kdo dokončí své tratě na Bohemian Gran Fondo 2016, se tedy stanou skutečnými bohémy - ve smyslu sportovním, ale i ve smyslu vyjádřené solidarity, a pomohou tak naplnit motto akce - „RACE TO HELP, HELP TO WIN". V loňskem roce organizátoři darovali na konto charitativního partnera, Projektu 35, 100 tis. Kč.

Pět tratí Bohemian Gran Fondo má jednu společnou charakteristiku - patří svým profilem k nejtěžším tratím ve své délkové kategorii v České republice. Nově zařazená trať - 5K MONUMENT - je pak, jak její název napovídá, jednou z nejtěžších evropských tratí pro amatérské cyklisty vůbec a její parametry 221 km a 5282 m představuji skutečnou výzvu pro ty, kteří jsou připraveni podobné výzvy přijmout.

Bohemian Gran Fondo se jede na málo užívaných silnicích Šumavy a Blanenského lesa bez omezení provozu a účastníci jsou povinni dodržovat pravidla pohybu po veřejné komunikaci. Všichni, kdo absolvují zvolenou trať v časech odpovídajících předepsaným časovým průměrům, jsou oceněni diplomem. O pořadí v individuálních či týmových soutěžích rozhodují časy z měřených úseků, které jsou zásadně umisťovány do dlouhých a náročných stoupání. Při výběru trati je totiž vedle sportovní náročnosti tím nejdůležitějším kritériem bezpečnost účastníků.

Všechny tratě mají start v Českém Krumlově a procházejí mimořádně krásnou a zachovanou přírodou Šumavy, Blanského lesa a horního toku Vltavy až k cíli u vysílače na nejvyšší hoře Blanského lesa - Kleti, ze které účastníci Bohemian Gran Fondo mohou v případě příznivých pozorovacích podmínek dohlédnout přes šumavské vrcholky až na panoráma Alp.

U příležitosti Bohemian Gran Fondo proběhne v pátek 30. září 2016 ve Velkém sále Klášteru klarisek za účasti předních odborníků MUDr. Ivany Bustové, MUDr. Pavla Kožnara, MUDr. Olgy Kunertové a Mgr. Věry Dufkové přednáška Když je to o prsa, která bude pojednávat o současných trendech v diagnostice a o nejnovějších možnostech léčby rakoviny prsu. Vstupné na přednášku je zdarma, rezervovat místo mohou zájemci na informace@divadlock.cz.

Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/granfondo.