Aktuality > 2020

Letní kino v Klášterech Český Krumlov láká na českou klasiku

Letní kino je po roce zpět v Klášterní zahradě! Každé úterý a čtvrtek až na výjimky až do konce prázdnin a s večerním občerstvením. Sezení je připraveno na lavicích i trávě. Deky a piknikové koše s sebou!

Letní kino v Klášterech Český Krumlov Každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin s výjimkou týdne, kdy bude v kině Luna probíhat filmový festival TADY VARY, můžete své kroky ve večerních hodinách směřovat do Klášterní zahrady na filmovou projekci klášterního letního kina. Celkem bude během léta uvedeno šestnáct českých hraných a dokumentárních filmů a tři dokumenty z festivalu Jeden svět. Všechny projekce jsou přístupné zdarma a k dispozici je návštěvníkům i letní bar.

Program letňáku slibuje nové české filmy a dokumenty i časem prověřené klenoty české kinematografie. V nabídce se objeví například Akumulátor 1 Jana Svěráka, české filmy Miloše Formana a Jiřího Menzela a program bude zakončen 25. srpna, kdy je naplánován dokument 11 barev ptáčete o natáčení velkofilmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče, v němž Krumlováci a Krumlov hrají nezanedbatelnou roli. Během června a července se bude začínat ve 21:30, v srpnu už ve 21:00.

Letní kino pořádají Kláštery Český Krumlov ve spolupráci s Filmovým klubem Český Krumlov a Střední uměleckoprůmyslovou školou Sv. Anežky České. Program připravil za Filmový klub Český Krumlov Martin Zeman. Program letňáku v červnu naleznete zde, červencový program zde a srpnový zde.

Kláštery baví celé léto!

Až do konce srpna mohou návštěvníci areálu Klášterů Český Krumlov naslouchat Klášterním příběhům formou komentovaných prohlídek pro děti nebo se každou středu vydat na Tajemnou stezku klášterní zahradou. Pro zvídavé návštěvníky nachystaly Kláštery i letos rodinnou Středověkou hru plnou záludných úkolů a hádanek. Návštěvníci této hry projdou klášterním areálem - jak interiéry, tak exteriéry - a mají možnost prozkoumat mnoho jeho tajuplných zákoutí. V rámci hry navštíví zároveň Interaktivní expozici se všemi jejími lákadly. Jde už o třetí verzi hry, takže pokud jste ji už vyzkoušeli v minulém roce, můžete se těšit na nové výzvy!

Novinkou letošního léta je samostatná Cesta klášterními zahradami, při níž mohou zájemci na čerstvém vzduchu s pracovním listem plnit záludné úkoly a dozví se při tom mnohé o rostlinách, bylinách i historii zahrad. Cestu mohou větší děti absolvovat i bez pomoci rodičů. V klášterních zahradách si je možné zároveň po celé léto vypůjčit různé společenské i pohybové hry a procvičit společně dělo i ducha.

Celé léto bude možné každý den navštívit denní či noční komentované prohlídky expozic věnované klariskám, minoritům, životu v klášterech a klášterní architektuře či si v klášterních zahradách každé nedělní dopoledne protáhnout tělo rehabilitačními cviky. Dvakrát v měsíci na všechny milovníky řemesel čekají také farmářské a řemeslné soboty s prodejem regionálních výrobků a místních řemeslných produktů.

Kromě těchto pravidelných akcí zvou Kláštery v průběhu léta na koncerty účastníků pěveckých a interpretačních kurzů, Festival staré hudby, lyrové sympozium a oblíbené Sympozium vinutých perel.

A samozřejmě do Kavárničky u klarisek, kde kromě klasických dezertů můžete ochutnat také nejrůznější dobroty dle tradičních receptů a poctivou kávu.

Více o letních akcích v Klášterech se dozvíte na www.klasteryck.cz.