Aktuality > 2020

Kláštery Český Krumlov hlásí otevřeno!

Kláštery Český Krumlov od 25. května opět otevřely své brány a mohou tak přivítat zpět návštěvníky ve svých expozicích a zahradách. Pro malé i velké navíc připravily nabitý letní program.

Od června do srpna čekají na všechny příchozí například Klášterní příběhy formou komentovaných prohlídek pro děti nebo každou středu Tajemná stezka klášterní zahradou. Milovníci filmu budou moci od června také moci dvakrát týdně pod širým nebem zhlédnout nejrůznější dokumenty či filmy, ať už novější nebo starší osvědčené klasiky.

Pro zvídavé návštěvníky nachystaly Kláštery i letos rodinnou Středověkou hru plnou záludných úkolů a hádanek. Návštěvníci této hry projdou klášterním areálem - jak interiéry, tak exteriéry - a mají možnost prozkoumat mnoho jeho tajuplných zákoutí. V rámci hry navštíví zároveň Interaktivní expozici se všemi jejími lákadly. Jde už o třetí verzi hry, takže pokud jste ji už vyzkoušeli v minulém roce, můžete se těšit na nové výzvy!

Novinkou letošního léta je samostatná Cesta klášterními zahradami, při níž budou moci zájemci na čerstvém vzduchu s pracovním listem plnit záludné úkoly a dozví se při tom mnohé o rostlinách, bylinách i historii zahrad. Cestu mohou větší děti absolvovat i bez pomoci rodičů. V klášterních zahradách si bude možné zároveň po celé léto vypůjčit různé společenské i pohybové hry a procvičit společně dělo i ducha.

Celé léto bude možné každý den navštívit denní či noční komentované prohlídky expozic věnované klariskám, minoritům, životu v klášterech a klášterní architektuře či si v klášterních zahradách každé nedělní dopoledne protáhnout tělo rehabilitačními cviky. Dvakrát v měsíci na všechny milovníky řemesel čekají také farmářské a řemeslné soboty s prodejem regionálních výrobků a místních řemeslných produktů.

Kromě těchto pravidelných akcí zvou Kláštery již o prvním červnovém víkendu 6. - 7. 6. na Víkend otevřených zahrad s programem pro malé i velké, dále pak v průběhu léta na koncerty účastníků pěveckých a interpretačních kurzů, festival staré hudby, lyrové sympozium a oblíbené Sympozium vinutých perel.

A samozřejmě do Kavárničky u klarisek, kde kromě klasických dezertů můžete ochutnat také nejrůznější dobroty dle tradičních receptů a poctivou kávu.

Více o letních akcích v Klášterech se dozvíte na www.klasteryck.cz.