Katalog produktů a služeb > Provozovny > Český Krumlov > Cestovní ruch > Suvenýry

Českokrumlovský karamel od Vaška - jedinečný gastronomický zážitek a dárek z Českého Krumlova

Českokrumlovský karamel od Vaška jedinečný gastronomický zážitek a dárek z Českého Krumlova

Výrobna – karamelovna: U Poráků 512
38101 Český Krumlov
Kontakt: Irena a Vašek Kalkušovi

Telefon: +420 723 367 420
Mobil: +420 723 550 005

E-mail: info@karamelovysen.cz
WWW: www.karamelovysen.cz

Poloha: Český Krumlov

Poloha na mapě

Jazyková vybavenost: CZ, EN, RU


Českokrumlovský karamel od Vaška - jedinečný gastronomický zážitek a dárek z Českého Krumlova

Českokrumlovský karamel od Vaška jedinečný gastronomický zážitek a dárek z Českého Krumlova

Vážení hosté, máte úžasnou příležitost, seznámit se s jedinečným místním výrobkem.

Naše tekuté karamely mají specifickou chuť i vůni karamelu. Jsou vyráběny 100% ručně, bez konzervantů, škrobů či barviv. Aby byly v této, tekuté, podobě, obsahují vodu, kávový či bylinný extrakt.
Karamel je skvělý k oslazení kávy, čaje, grogu, svařeného vína, pudinku, zmrzlinových a ovocných pohárů, na palačinky, pečené banány, šišky s mákem, pro křupavější kůrku při dopékání masa, jako základ do červeného zelí, do boršče, různých polévek, omáček či svíčkové. Vaší představivosti se meze nekladou…

Nabízíme Vám ochutnávky všech druhů našich karamelů v naší výrobně. Kvůli malým prostorám, ale raději v pohodlí vaší oblíbené kavárny, hotelu či obchůdku. Součástí může být prezentace – historie a současnost karamelu, karamel a jeho výživové hodnoty, více o regionálních potravinách a pochutinách z úst Trenéra kvality I. stupně ČSKS, ukázka originálních dárkových balení a také možnost nákupu. Prostě zavolejte, určitě se domluvíme.

Přejeme Vám krásné zážitky v našem krásném městě, a třeba i gastrozážitky s těmito našimi karamely :


Krátce z naší historie:

Již spoustu let jsme si doma vyráběli tekutý karamel na slazení pohárů, palačinek apod. Postupně jsme přicházeli na další možnosti, jak jej využít a stejně jako se vším ostatním, jsme se i o něj dělili s přáteli. Čím dále častěji jsme začali slýchat: "Proč jej také neprodáváte? My bychom si jej rádi i kupovali..."

Na jaře 2013 jsme se rozhodovali, jestli do „toho“ opravdu půjdeme. Váhali jsme, byli jsme si vědomi všeho, co by nás čekalo. (Naštěstí jsme tenkrát vlastně nevěděli nic.) Ale přihlásili jsme se o certifikát Šumava originální produkt. Porotce jsme uchvátili svým nápadem i karamelem (ochutnali karamel originální, kávový, pampeliškový, meduňkový i mátový), certifikát jsme podmínečně získali, než doladíme legislativu a výrobnu. Vše jsme zvládli, a tak jsme měli v srpnu 2013 první oficiální vaření, a v září jsme poprvé stáli tváří v tvář zákazníkům, kteří produkt již většinou neznali…
Od té doby jsme zaujali více porot Rozjezdy roku – T-mobile, Chutná hezky Jihočesky, Regionální potravina, Česká chuťovka, Top delikatesa a Český systém kvality služeb. Je skvělé, že jsme za tak krátkou dobu, získali tolik příznivců a ocenění, která jsou pro nás opravdu velkou podporou v našem projektu – Zavedení nového produktu, tekutý karamel, na český trh.

Jsme rádi, že našim zákazníkům připomínáme jejich dětství, kdy jim babičky či prababičky sladily právě karamelem a že navazujeme na naše tradice.
O blahodárných účincích karamelu píše také ve své knize Receptář páter F. Ferda: "Pro Vaše zdraví je nejlepší, jestliže budete řepný cukr užívat ve formě karamelu. Takto připravený cukr se stává zásaditým a z lidského organismu neubírá minerály potřebné pro další zpracování, chráníme tak žaludek před překyselením."

Náš název, Českokrumlovský karamel od Vaška, spojuje místo vzniku a člověka, který vyladil proces řízené karamelizace tak, že jeho karamel je opravdu kulinářský zážitek.

Za rodinnou firmu Karamelový sen s.r.o.
Irena a Vašek KalkušoviFotogalerie

Českokrumlovský karamel od Vaška ORIGINÁLNÍ Českokrumlovský karamel od Vaška KÁVOVÝ Českokrumlovský karamel od Vaška CHILLI Českokrumlovský karamel od Vaška PAMPELIŠKOVÝ
KARAKAO EVIN MLS ČESKÝ KARAMEL Českokrumlovský karamel od Vaška získal mnoho ocenění