Katalog produktů a služeb > Provozovny > Český Krumlov > Sdružení, spolky, organizace > Sdružení, spolky

Občanské sdružení - PODNĚTY.CZ

sídliště Vyšný 102/5
38101 Český Krumlov
Kontakt: ing. Arnošt Bednář

Telefon: +420 721 963 527

E-mail: arbed@wo.cz
WWW: www.podnety.cz

Poloha: Český Krumlov

Text - cíle, smysl, hlavní charakteristika organizace


Základní cíle občanského sdružení PODNĚTY.CZ

Sdružení bude usilovat o zvýšení vlivu slušných obyvatel a hostů České republiky na mravy a moudré hospodaření institucí veřejné a státní správy, a to zejména tím, že :

a) umožní spoluobčanům vkládat konstruktivní návrhy k nápravě vadného stavu do veřejně přístupné databáze podnětů (dále jen DP) na internetovém serveru www.podnety.cz, kde bude k dispozici technologie, kterou lze z velkého množství podnětů rychle vyhledat ten, jehož řešení je efektivní.
b) přesvědčí ředitele škol, učitele, žáky a jejich rodiče o účelnosti tvorby podnětů k nápravě vadného stavu , za který odpovídají instituce veřejné a státní správy.
c) přesvědčí úředníky obcí měst a státu, politiky, že systematickým využíváním technologie DP lze zvýšit kvalitu řízení obcí, měst a regionů.
d) pokusí se zajistit, aby část finančních prostředků , které uživatelé DP získají nebo ušetří realizací podnětů obdrželi autoři podnětů. ( Např. podle zákona č.527/1190 o zlepšovacích návrzích).
e) pokusí se zajistit, aby uživatelé DP, zejména politici, města a obce dlouhodobě podporovali provoz DP , např. finančně a zřizováním bezplatných telefonních linek pro příjem podnětů od občanů, kteří doposud nemají přístup k internetu.
f) bude upozorňovat manažery výrobní sféry na účelnost tvorby veřejně přístupných databází podnětů, zlepšovacích návrhů a vynálezů svých zaměstnanců.
g) bude podporovat vznik regionálních organizací (dále jen klonů) občanského sdružení PODNĚTY.CZ.

Sdružení bude naplňování svých cílů zajišťovat především prostřednictvím internetu, ve spolupráci s dalšími organizacemi, které se zasazují o prosazování principů občanské společnosti.