Aktuality > 2020

Léto v Krumlově plné hudby, pohody a zážitků

Ulicemi města zní hudba nejrůznějších žánrů, letní večerní oblohu osvětluje filmová produkce z klášterních zahrad, z hospůdek se line vůně všeho druhu, na Vltavě skotačí malí i ti již trochu odrostlejší. Léto 2020 v Krumlově baví všechny, ať už jste z místa nebo z daleka!

Český Krumlov hudební

Klasická hudba, jazz a rockenroll Festivalu komorní hudby, středověká hudba Festivalu staré hudby, argentinské tango, muzikálová hudba v koncertním podání či moravské lidové písně hudebního festivalu Jihočeská intermezza - to vše zní letos v Českém Krumlově, který doslova žije hudbou.

Na své si v Krumlově přijdou milovníci všech hudebních žánrů. V Pivovarské zahradě v centru města už v červenci vystoupili Tomáš Klus, Divokej Bill nebo Quennie. V srpnu a září pak do Krumlova zavítají Monkey Business, Chinaski, Pokáč, Wohnout, Mirai nebo Tata Bojs.

A to není zdaleka vše, koncerty různých žánrů se konají i na mnoha jiných místech po celém městě. Všechny koncerty včetně časů konání, informací o koupi vstupenek a dalších detailů najdete v kalendáři na www.krumlov2020.cz.

Český Krumlov filmový

Krumlov letos nachystal program i pro milovníky filmu. Kromě unikátního festivalu Tady Vary který proměnil českokrumlovské kino Luna a Český Krumlov na začátku července na dějiště filmového festivalu, můžete každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin své kroky ve večerních hodinách směřovat do Klášterní zahrady na některý z filmů české klasiky či dokumentů z festivalu Jeden svět. Všechny projekce klášterního letního kina jsou přístupné zdarma a k dispozici je i letní bar. Program letňáku zakončí 25. srpna dokumentem 11 barev ptáčete o natáčení velkofilmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Zábava na řece a u řeky

Kromě možnosti sjet si Vltavu na kánoi, voru, raftu, paddleboardu či jiném plavidlu mají všichni milovníci koupání letos v létě v Krumlově možnost užívat si vodních radovánek přímo v centru města. Mola a upravené vstupy do vody nově naleznete před zahradním domkem - ateliérem Egona Schieleho a v městském parku. Tam navíc najdete také menší občerstvení s posezením, pamatováno je i na toalety a půjčovnu sportovních pomůcek a hraček pro děti.

Krumlov žije každý den

Po celé léto si opravdu můžete být jisti, že se v Krumlově něco děje. Galerie, muzea a výstavní prostory lákají na zajímavé výstavy renomovaných umělců, divadelníci, muzikanti a další pouliční umělci se jen tak mimochodem objevují ve známých i zatím neobjevených krumlovských zákoutích, krumlovští průvodci poutavě seznamují zvídavé návštěvníky s tajemnými příběhy Českého Krumlova, v Klášterech a u Seidlů probíhají programy a akce pro děti a mnoho a mnoho dalšího.

Sledujte www.krumlov2020.cz a bavte se s námi!