Turista > Turistické atraktivity

Vezměte děti s sebou!

Návštěva Českého Krumlova se stane potěšením jak pro vaše potomky, tak pro vás. Nejen pro děti je v Českém Krumlově spousta zábavy a nových zážitků!

S DĚTMI DO MUZEA

INTERAKTIVNÍ EXPOZICE V KLÁŠTERECHKláštery Český Krumlov Interaktivní expozice

Přiblížení řemesel a života šlechty v době gotiky a renesance formou interaktivní expozice. V alchymistické dílně si můžete namíchat lektvary, jinde lze zkoušet kostýmy, vyrábět bylinné olejíčky, malovat přes šablony nebo třeba psát husím brkem. Pro nejmenší je otevřená herna, plná tradičních hraček.

 

Medvědí příkop - medvěd ZÁMECKÁ VĚŽ A MEDVĚDÍ PŘÍKOP

Pokud je pro vaše děti komentovaná prohlídka zámeckých interirů příliš dlouhá, využijte možnosti individuální návštěvy Zámecké věže, která nabízí jedinečný výhled na historické město a přilehlý hradní příkop, který již po staletí slouží krumlovským medvědům.

 

Muzeum vltavínů - expozice MUZEUM VLTAVÍNŮ

Jihočeské vltavíny jsou světovou raritou - jediné drahokamy vzniklé dopadem meteoritu na Zemi. Moderní interaktivní expozice pro celou rodinu, prvotřídní exponáty, spousta zajímavostí z astronomie i geologie.

 

Grafitový důl GRAFITOVÝ DŮL

Nádech tajemství a dobrodružství v sobě nese poznávací exkurze do bývalého dolu na grafit. Návštěvníci oblečení do hornických obleků a zažijí jízdu originálním důlním vláčkem a příjemnou pěší vycházku po stopách nedávné těžby grafitu.

 

Děti v Pohádkovém domě POHÁDKOVÝ DŮM

Zejména děti, ale i jejich starší doprovod potěší výstava více než dvou set vzácných loutek, zpestřená tématicky naaranžovanými celky - nejrůznějšími historickými legendami, ale třeba i modelem pouti a mechanickým divadlem z roku 1815. Zároveň si můžete sami vyzkoušet hraní s dřevěnými marionetami.

 

marionety MUZEUM MARIONET

Melancholie starodávných loutek a kulis na půdě bývalého barokního kostela sv. Jošta, ale i současné řezbářské skvosty ze sbírek Národního divadla marionet. To vše čeká na pohádkově zasněné oči malých i velkých návštěvníků.

 

Muzeum voskových figurín (Wax museum) - expozice MUZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN

Vmísit se nepozorovaně mezi hosty staré krčmy, nakouknout do alchymistovy dílny, obdivovat um středověkého řemeslníka, to vše lze v působivé expozici voskových figurín. Prohlídka nabízí setkání s Petrem Vokem, Václavem Havlem, T. G. Masarykem, Janem Pavlem II., Michaelem Jacksonem a dalšími slavnými osobnostmi.

 

Muzeum tortury MUZEUM ÚTRPNÉHO PRÁVA

Na návštěvníka expozice dýchne temná doba středověku, odhalující nelidské metody dávných trýznitelů, včetně ukázek palečnic, lámacích kol a dalších mučicích nástrojů. Sugestivní zážitek umocňují voskové figuríny katů a jejich obětí. Expozice vhodná spíše pro starší děti.

 

Muzeum fotoateliér Seidel - foto rodina MUSEUM FOTOATELIÉR SEIDEL

Odvezte si z Českého Krumlova vzpomínu v podobě rodinné fotografie v dobových kostýmech. Možná je samozřejmě i prohlídka tohoto jedinečného muzea, kde jako by se zastavil čas a majitel fotoateliéru si na chvíli jen někam odběhnul..

 

Zrcadlové bludiště ZRCADLOVÝ LABYRINT

Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel, samozřejmě nechybí ani oblíbená prohnutá zrcadla různě deformující postavu.

 

3D muzeum 3D MUZEUM

3D muzeum Český Krumlov je výletem za dobrodružstvím pro všechny věkové kategorie přímo v srdci historického centra. Nechte se vnést do světa iluzí a udělejte si památku ve formě vtipné fotografie na celý život.

 

zámecká kovárna ZÁMECKÁ KOVÁRNA

V Zámecké kovárně můžete poznat tajemství zpracování oceli, návštěvníci mohou pod zkušeným dozorem mistra kováře sami vzít kladivo do ruky a vytvořit si vlastnoruční výrobek, který si pak samozřejmě odnesou s sebou domů. Otevřeno červenec - srpen.

 

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ

Hřiště v Hradební HŘIŠTĚ V HRADEBNÍ ULICI

Hřiště je rozděleno na dva sektory: část pro nejmenší děti s malými barevnými atrakcemi, které jsou umístěné u blízkého objektu kavárny Retro, a sektor pro větší děti ve zbylé části zahrady, kde jsou volně rozmístěny prvky dánského herního systému "Kompan-galaxy" a lanová prolézačka.

 

Hřiště v městském parku HŘIŠTĚ V MĚSTSKÉM PARKU

V klidné oáze parku a ve stínu mohutných stromů si děti pohrají a rodiče zrelaxují.

 

 

Hřiště u Hornobránského rybníka HŘIŠTĚ U HORNOBRÁNSKÉHO RYBNÍKA

Hřiště se spoustou atrakcí jak pro malé, tak i větší děti. V letních měsících je příjemné se osvěžit v Hornobránském rybníku či si rozprostřít deku na louce před ním. Příznivci sportu mohou využít přilehlé hřiště na míčové sporty. Občerstvení nabízí přilehlá Restaurace na Hrázi.

 

Hřiště v Jelení zahradě MINIHŘIŠTĚ V JELENÍ ZAHRADĚ

Čtyři herní prvky a spoustu zeleně nabízí malé hřiště pod severní stranou Státního hradu a zámku Český Krumlov. Rodiče i děti jistě rádi využijí občerstvení v Hostinci Depo, který se nachází v těsné blízkosti.

 

Synagoga Český Krumlov DĚTSKÝ KOUTEK U SYNAGOGY

Pískoviště a houpačka s občerstvením v Café Synagoga v klidné části města.

 

 

AKTIVNÍ DOVOLENÁ

Chcete-li prožít výlet či dovolenou v Českém Krumlově aktivně a nemuset se odloučit od svých dětí, určitě najdete řadu „společných" činností a to jak v letních, tak i v zimních měsících...

Patří mezi ně zejména sjíždění Vltavy na raftu či kánoi, ale i na dřevěném voru, kdy Vaše nohy zůstanou suché, dále cyklistické výlety, koloběžky nebo třeba vyjížďky na koních. Pro příznivce pěší turistiky doporučujeme výlet na horu Kleť či zříceninu hradu Dívčí Kámen.

Jen půl hodinky cesty autem od Českého Krumlova, v Lipně nad Vltavou, si celá rodina užije návštěvu Stezky v korunách stromů či Království lesa.  Díky několikakilometrové bezpečné a kvalitní cyklostezce podél Lipna můžete zkusit také in-line bruslení. Hladina jezera nabízí nejrůznější aktivity - v létě loďky, katamarány, šlapadla, plavbu parníkem a jiné, v zimě pak bruslení na upravené až 11 km dráze. V zimní sezóně pak samozřejmě nechybí ani lyžařská škola pro nejmenší ve Skiareálu Lipno.

Na programy pro děti však nezapomínají ani pořadatelé akcí určených na první pohled dospělým. To platí třeba o Krumlovském vodáckém maratónuSlavnostech pětilisté růžeSvatováclavských slavnostech, v čase Adventu a řadě dalších.

plavba na voru Koloběžky Koně Stezka korunami stromů Lipno

 

 

 

 

S DĚTMI ZA POZNÁNÍM

Renesance v Krumlově Pro žáky, studenty i rodiny s dětmi byla vydána brožura s názvem Renesance v Krumlově aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem. Zajímavé příběhy a architekturu doby renesance v Českém Krumlově tak mohou děti i jejich rodiče poznávat zábavnou formou při dokreslování, plnění úkolů a hledání odpovědí v uličkách Českého Krumlova. 

Brožura má dvě části, první zavede účastníky do Starého města, kde se učí poznávat prvky renesanční architektury, seznamují se s pojmy atika, arkýř, ostění, sgrafito, portál, prampouch či šambrána, dozvídají se o kamenických značkách, o době posledních Rožmberků, Viléma z Rožmberka a Petra Voka, s jejichž panováním je spojena doba největšího rozkvětu Českého Krumlova. Druhá část putování vede do městské části zvané Latrán, je více zaměřena na příběhy, pověsti a tvůrčí úkoly. 

Didaktickou brožuru vydal českobudějovický Národní památkový ústav ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem díky finanční podpoře Ministerstva kultury z programu Podpora pro památky UNESCO v českém, anglickém a německém jazyce. Brožura je neprodejná a zájemci si ji mohou vyzvednout zdarma v Infocentru Český Krumlov.

Brožura ke stažení ZDE.