Turista > Volný čas a sport

Lipno

OBCE LIPENSKA a JEJICH ATRAKTIVITY | LIPNO CARD | TIPY V LIPNĚ NAD VLTAVOU

Lipensko Region Lipenska je unikátní spojením krásné, divoké a nedotčené přírody s množstvím historických a technických památek, široké nabídky sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě a s rozsáhlou nabídkou ubytování, restaurací a služeb.

Je odsud blízko jak do centrální Šumavy, tak do Českého Krumlova (UNESCO) nebo na zámek Hluboká.
V regionu existuje stovky kilometrů cyklostezek vhodných i pro in-line bruslení (s různým stupněm obtížnosti a různým povrchem), množství značených turistických tras vedoucích nádhernou přírodou, historické, technické a kulturní památky.

Lipno je vyhlášeným rybářským revírem s množstvím trofejních úlovků (štika, candát, sumec) a oblíbeným cílem pro milovníky vody - krásné pláže, jedna z nejlepších lokalit pro windsurfing a jachting v ČR. Velmi oblíbené je i splouvání Vltavy ať už její horní části nebo úseku z Vyššího Brodu do Českého Krumlova.

Lipensko Do šumavské přírody můžete vyrazit pěšky, na kole, bruslích nebo na koni a nezáleží na tom, kolik je Vám let nebo v jaké jste kondici - každý si tu najde nejvhodnější činnost a bude se rád vracet. V průběhu hlavních sezón (léto, zima) se koná v regionu množství kulturních a sportovních akcí. Milovníci přírody mohou vyrazit do lesa na houby či borůvky a nebudete se nudit ani za deště nebo chladného počasí - v regionu jsou dva kryté bazény a množství muzeí, hradů a zámků, které stojí za návštěvu.

Lipno se stalo oblíbeným cílem pro milovníky zimních sportů - lyžařský skiareál Lipno (Kramolín) je kompletně uměle zasněžován a tak si tu zejména rodiny s dětmi zalyžují i v případě nedostatku přírodního sněhu od prosince do března. Pouhých 35 km je navíc rakouský skiareál Hochficht pro náročnější lyžaře. V regionu je navíc několik udržovaných okruhů pro běžkaře propojených jak do centrální Šumavy, tak do rozsáhlých areálů v Rakousku a Německu.

Zdroj: www.lipensko.org 

Obce Lipenska a místní atraktivity 

Horní Planá

  Památník Adalberta Stiftera  

Památník Adalberta Stiftera

Kostel svaté Markéty

Stálá expozice v rybářské baště na Olšině

 

Vyšší Brod

   Kláštěr Vyšší Brod    

Klášter Vyšší Brod

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Farní kostel svatého Bartoloměje ve Vyšším Brodě

Čertova stěna a Luč

Černá v Pošumaví

   Černá v Pošumaví    

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie    

Muckovské vápencové lomy

Frymburk

   Frymburk    

Kostel svatého Bartoloměje

Křížová cesta

Lipno nad Vltavou

   Lipno nad Vltavou    

LIPNO CARD

Lipno Servis s.r.o.

Vodní elektrárna Lipno

lodní doprava Lipno

Hořice na Šumavě

   Hořice na Šumavě    

Kostel svaté Kateřiny

Muzeum pašijových her a Muzeum radiopřijímačů

Rožmberk nad Vltavou

   Rožmberk nad Vltavou    

Státní hrad Rožmberk nad Vltavou

Kaple a křížová cesta Studenec

Kostel svatého Mikuláše

Židovské hřbitovy Rožmberk nad Vltavou

Když Lipno, tak jedině s Lipno Card 

Lipno Card LIPNO CARD je karta hosta, která Vám umožní plnohodnotně prožít Vaši dovolenou na Lipensku a navíc ušetří Váš čas i peníze!

Nabízí slevy na služby půjčoven, gastronomické služby, vstupy na zámky, hrady, do muzeí a galerií, na výuku netradičních sportovních disciplín (např. kiteboarding), adrenalinovou zábavu (paintball), hlídání dětí, wellness a mnoho dalších.

Jak funguje LIPNO CARD?

Kartu jednoduše noste stále u sebe a prokazujte se s ní v označených partnerských zařízeních, které Vám poskytnou službu zdarma či s uvedenou slevou. Úplný seznam veškerých výhod a slev naleznete v tištěném přehledu nebo na těchto webových stránkách.

Tipy na aktivní dovolenou v Lipně nad Vltavou

Skiareál Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Infocentrum Lipno nad Vltavou