Aktuality > 2019

Krumlovský masopust 2019

Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití - tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od soboty 2. do úterý 5. března.

Krumlovský masopust odstartuje v sobotu 2. března v 10 hodin v Klášterech Český Krumlov, kde na masopustním jarmarku na klášterním dvoře ochutnáte tradiční pochutiny, otevřeno bude i mnoho řemeslných dílen, kde si můžete vytvořit vlastní výrobek. K poslechu a třeba i k tanci zahraje od 14 do 16.30 hodin harmonikářské duo Hrajeto. Celý den je pro Vás také opět připraveno masopustní tvoření ve Velkém sále a Seminárních místnostech. Přijďte si společně s Vašimi dětmi vyrobit nejrůznější maškarní masky, ale třeba i rytmické nástroje a zapojte se pak do úterního masopustního průvodu!

Sobotní odpolední program pokračuje masopustním veselím v restauraci krumlovského Historického pivovaru. Těšte se na ochutnávku zabijačkových specialit i masopustního pivního speciálu. Masopustní dobroty si budete moci na místě také zakoupit a odnést si s sebou domů. Je připraveno i opékání buřtů na pivovarském dvorku. Pro navození té pravé masopustní atmosféry zahraje od 18 hodin živá hudba.

Základní umělecká škola Český Krumlov ve spolupráci se SUPŠ sv. Anežky České, muzikanty, výtvarníky a občany města pořádá již třináctý ročník „Masopustního průvodu masek". Letošní průvod vyjde ze ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 5. března 2019 v 16 hodin a tradičně ho zahájí požehnáním P. Mgr. Václav Pícha, JC.D., prelát českokrumlovský. Za veselého vyhrávání muziky se budou účastníci v maskách představovat na mnoha zastaveních v centru města různorodým programem a koledováním, odměnou jim za to bude pohoštění ve formě koblih, koláčků a dalších dobrot.
Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravují 50 nových masek na téma „Republika v rytmu swingu", masky jsou inspirovány výročím naší vlasti, významnými počiny či produkty naší historie i hudbou první republiky. K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků. Průvod projde z Kostelní ulice historickým centrem do Klášterní zahrady a zpět. Studenti a pedagogové SUPŠ sv. Anežky České připravují stínové divadlo.

Více informací na www.ckrumlov.info/masopust

Fotogalerie předchozích ročníků