Aktuality > 2019

Léto 2019 na Otáčivém hledišti

I letošní sezóna nabídne pestrou škálu divadelních žánrů - od baletu, přes muzikál a operu až po oblíbenou činohru. Můžete se těšit na dvě premiéry, představení se hrají až do 8. září.

V průběhu léta se na otáčku o zábavu i dobrodružství pro celou vaši rodinu postará činoherní soubor Jihočeského divadla. Horor Brama Stokera Dracula vás zavede do transylvánských lesů a nabídne napínavou a romantickou atmosféru. Na koho se těšíte nejvíce? Na děsivého Draculu, krásnou Mínu, působivého Jonathana Harkera, půvabnou Lucy, blázna, lékaře nebo například na tři svůdné upírky?

Dále se můžete těšit na Dekameron, komedii o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII. Z našeho dekameronu vás zaručeně bude „pobolívat" bránice!
V další komedii Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák málem král(em) zažijete příběh o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci.

Do Ztraceného světa plného obřích ještěrů se přenesete s Malým divadlem. Neskutečná podívaná z pravěké Amazonie strhne celou vaši rodinu!
Pokud jste milovníky muzikálu, baletu nebo opery, přijdete si své i vy. Láskyplný muzikál Divotvorný hrnec, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích, to jsou také melodické evergreeny Burtona Lanea... Ano, „Tam za tou duhou" či „Jen ten, kdo nemá rád", které díky dvojici V + W zlidověly i v českokrumlovské kotlině.

Baletní premiéru si zamilujete, pokud máte rádi pohádku. Nová inscenace klasického baletu na špičkách Šípková Růženka ukáže jednu z nejkrásnějších pohádek všech dob. A na nádherné zastoupení opery se můžete těšit v podobě světoznámé Rusalky a díla Turandot představující příběh o perské princezně.

Program 2019