Aktuality > 2017

45. Rallye Český Krumlov

Jižní Čechy budou na jaře již popětačtyřicáté dějištěm Rallye Český Krumlov. Podnik s tradicí sahající do roku 1971 se uskuteční ve dnech 19. a 20. května 2017.

Rallye Český Krumlov Českokrumlovští se rozhodli svou rallye uspořádat v tradičním modelu, to znamená s pátečním startem na českobudějovickém výstavišti a následnou noční etapou. „Jednáme s městy a obcemi, aby rallye byla příští rok zakotvena v jejich obecně závazné vyhlášce týkající se nočního klidu a posádky i diváci tak nebyli ochuzeni o jednu z nejatraktivnějších části naší soutěže," nechal se slyšet ředitel soutěže a předseda pořádajícího ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov Luboš Šalát.

Podrobnější informace o podobě trati a doprovodného programu budou zveřejněny v následujících týdnech. Jisté však je, že 45. Rallye Český Krumlov bude kromě tuzemského šampionátu soudobých i historických automobilů a Rally Legend opět zařazena do kalendáře FIA European Rally Trophy.

O třetím květnovém víkendu se na jihu Čech uskuteční také šestý ročník New Energies Rallye Český Krumlov, kterou organizátoři po letošní návštěvě prezidenta FIA Jeana Todta opět přihlásili do světového poháru pro vozy s alternativními pohony.

Od roku 2017 bude tento seriál, konaný pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace podle pravidel rallye pravidelnosti, nově vypsán pouze pro elektromobily. Účast v soutěži ale umožníme i majitelům dalších ekologických aut, ať už půjde o hybridy nebo vozidla poháněná stlačeným zemním plynem CNG," uvedl zástupce ČK motorsportu, promotéra všech českokrumlovských podniků, ředitel New Energies Rallye Pavel Kacerovský.

Kompletní informace ke 45. Rallye Český Krumlov 2017 sledujte na oficiálních internetových stránkách www.rallyekrumlov.cz.