Kniha "Příběh města Český Krumlov" - on-line objednávka

Speciálně u příležitosti 700. výročí města Český Krumlov byla v roce 2009 vydána výpravná kniha "Příběh města Český Krumlov". Kniha Vás slovem i obrazem provede bohatou historií Českého Krumlova od samých začátků po současnost.

Příběh města Český Krumlov - ukázka stran Příběh města Český Krumlov - ukázka stran Příběh města Český Krumlov - ukázka stran Příběh města Český Krumlov - ukázka stran Příběh města Český Krumlov - ukázka stran Příběh města Český Krumlov - slavnostní křest publikace

„Příběh města“ začíná již v době prehistorické, pokračuje do středověku a přes první písemnou zmínku o městě k počátku 15. století. Dále zachycuje vládu Rožmberků a císařské období a vede vás až do roku 1848. Létům 1849 až 1945 je věnována rozsáhlejší kapitola. Kniha vám přiblíží správu města, náboženský život, zámecké prostředí či společenský a kulturní život v daném období a neopomene ani válečná léta. Poslední kapitola knihy pojednává o poválečné obnově, socialismu a návratu k demokracii.

Historické i současné fotografie naleznete v obrazové části. Můžete tak sledovat, jak se město vyvíjelo a vzkvétalo do současné krásy. Starší generaci se jistě vybaví vzpomínky na dětství a ti mladší budou jen žasnout, jak se Český Krumlov dokázal proměnit.

Kniha „Příběh města Český Krumlov“ potěší nejen milovníky historie, ale i ty, kteří chtějí zavzpomínat nebo poznat „životní příběh“ jednoho z nejkrásnějších měst. Na vzniku textové části se podílely převážně pracovnice českokrumlovských archivů. Kniha je doplněna řadou archivních materiálů a fotografií místních fotografů.

Publikaci "Příběh města Český Krumlov" vydalo město Český Krumlov. Finančně byla podpořena také z rozpočtu Ministerstva kultury České republiky a Jihočeského kraje. Kniha vyšla v roce 2009 nákladem 3000 ks, v roce 2010 bylo dotištěno 1000 ks. Je k dostání ve třech jazykových mutacích - česky, německy a anglicky.

Kniha je vyprodána.

Další informace: