V den státního svátku 17. listopadu, kdy si připomínáme sílu svobody a odvahu studentů, se na II. nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov uskuteční tradiční ranní ceremoniál vztyčení praporů na strážnici granátníků na Gardeplacu.
Program začne v 8:20 ranní inspekcí a nástupem mužstva Schwarzenberské granátnické gardy.
Následně, v 8:30, budou za zvuků fanfár a hymen v podání trubačů Hudby Vévodské tělesné stráže v Českém Krumlově slavnostně vztyčeny prapory Krumlovského vévodství, země České a republiky.
Slavnostní atmosféru umocní účast zástupců Parlamentu dětí a mládeže Český Krumlov, a závěr ceremonie tradičně patří všestudentské hymně „Gaudeamus igitur“.
Přijďte být součástí této důstojné tradice, která připomíná nejen historii, ale i trvalé hodnoty svobody, vzdělanosti a hrdosti.